BMW R 1100 RT (1998)

Vlastník Marinemen
Vloženo 13.5.2015
Aktualizováno 24.5.2015

Vloženo: 31.05.2015, Uskutečněno: 30.05.2015, Stav tachometru: 42 km, Zhlédnuto: 4x

Pro někoho je posvěcení jeho stroje snobárna,pro někoho příležitost setkat se s kamarády a pro někoho,mezi ně se počítám i já je to věc o které si myslím – možná to pomůže ale určitě to neuškodí……. No a tak jsme letos vyrazili do Pelhřimova kde se onen akt konal. Jeli jsme ve dvou motorkách,na poslední chvíli se přidal kamarád Kecal s manželkou který mě v těžkých časech kdy jsem byl bez stroje půjčoval svojí Magnu.
Odjezd byl stanoven na 9.00 s tím že se setkáme na pumpě u Benešova a před posvěcením se podíváme do Muzea kuriozit a rekordů.Jenže řidič míní a baťoh mění……Ráno v 9.00 zvoním na Zuzku před barákem a ta se zjevuje v 9.15 s tím že se ještě musí vysprchovat a namalovat. No bublám vzteky ale nakonec v 10.00 vyrážíme.Můj plán jet přes Jesenici tím pádem bere za své a ač nerad to beru přes centrum Prahy na D1.Ta je naštěstí až na jedno „bum“ u Průhonic průjezdná (nechápu proč si každý musí bouračku prohlédnout,popř. ještě vyfotit.!!!) a tak za mrholení za 20 minut brzdíme u pumpy před Benešovem kde už čeká Kecal a Pavla. Po rychlém cigáru sedáme na stroje a protože nás trochu tlačí čas jedeme až na čůrací pauzu v Košeticích do Pelhřimova. Cesta je pěkná,rovná ale i pár vraceček se na ní najde.Přes všechny moje rady jede baťoh oblečený „in“ nikoliv teple a tak začíná skuhrat zimou. (je cca 17 st).Skuhrání naštěstí pohlcuje hluk proudícího vzduchu a tak v 12.00 dojíždíme do Pelhřimova. Krematorium tady sice nemají ale objížděk mraky a tak moje načtená cesta bere za své. Uděláme pár koleček okolo a nakonec nás zachraňuje cedule s metrovým nápisem „moto“ které si nikdo nevšiml. Parkujeme na náměstí které je zatím z poloviny plné,prohlížíme jiné stroje a občerstvujeme se pivem(nealko) a klobásou.Počasí začíná zlobit,déšť co jsme mu ujeli v Praze nás dohonil a tak chvílemi skoro leje.Schováváme se v podloubí a jak to jde a sledujeme doprovodný program.Nakonec se dozvídáme číslo – sjelo se tady 347 mašin – to docela jde ne?
Konečně dochází na samotný akt požehnání.Farář mluví stručně ale docela k věci,fakt je že spousta „plechovkářů“ si neuvědomuje že nejsou na silnici jen oni a na nás se dívají jako na obtížný (sebe)vražedný hmyz. Nakonec padre obchází motky požehná jim a přeje nám všem šťastnou cestu.No uvidíme.
Protože už je 15.00 a počasí všelijaké (Zuzka brblá ale zase ne tak nahlas) vypouštíme společnou vyjížďku a jedeme do Doupěte v Humpolci. Kdo tam byl tak to tam zná,kdo ne ať tam jede a pozná to..Dáváme si pozdní oběd a já tam ke svému údivu potkávám bývalého kolegu.Jak je ten svět malý….
Po jídle vyrážíme směr Čáslav – Kolín – Praha. Ale ouha,namísto rovné silnice do Světlé n/Sázavou nás čeká objížďka a kodrcání se po rozbitých silničkách. Nakonec se dodrkocáváme přes vesnice jako Josefodol,Budíkov a jiné do Habrů kde si dáváme pauzu.Překvapují nás tam na návsi čisté a hlavně otevřené veřejné záchodky a tak jich holky a já hned využívají.Doplňuji že baťohovi je zima ale už ani nebrblá….Pokračujeme po nové a hezké silnici do Čáslavi.Vane silný boční vítr a mám,alespoň já na Hildě plné ruce,zejména protijedoucí kamiony nám dávají pěkné pecky.Čáslav objíždíme po obchvatu a pokračujeme na Kolín.Provoz je milosrdně malý a tak to pereme co to jde,já se peru ještě s větrem a za chvíli jsme v Kolíně kde musím Brunhildu dotankovat. Poslední pauzu si dáváme v Motocentru za Kolínem,kde si prohlížíme já s Kecalem motorky a holky oblečení. Nakonec po kafi sedáme na stroje a hyjé do Prahy.Jedeme proti slunci a tak se musí trochu opatrně ale jak jsem psal,provoz je malý a jde to.Nakonec po Šťerboholské dojíždíme do Záběhlic a domů.Zuzka slézá z motky jako z gauče a klepe se.Jo „in“ ohoz dneska trochu selhal,budeme to muset nějak pořešit.Po rozloučení s Kecalovými a nákupu jídla jedeme domů.Večer prohlížíme fotky a pak oba upadáme do kómatu.
Co na závěr.Doufám že se pořadatelům splní jejich přání a sleze se nás tam 500 mašin. Jinak doprovodný program by asi mohl být trochu kratší,viděl jsem že spousta lidí okolo 14.00 už odjížděla. Škoda. Počasí co bylo prostě bylo,koneckonců za jasna a slunečna umí jezdit kde kdo….každopádně dík za hezkou akci

• Výlet na pohodu

Pomalu se nám blíží závěr sezóny a tak protože na neděli bylo hlášeno hezké počasí podnikneme zase malý výlet po památkách. Tentokrát padla volba na zámeček Krásný dvůr u Podbořan na Žatecku. Ráno ,no ráno,v 10.30. nab

Vloženo: 10.09.2018
    Uskutečněno: 09.09.2018
  • Do podzemí

Slovensko za mnou a všední dni přede mnou. No přece jenom mám trochu naježděno,byl jsem i na Keep respectu ale až dneska jsem si zase dal pořádnou jízdu. A po pravdě bylo to ode zdi ke zdi. Ale k věci. O Jihlavském podz

Vloženo: 11.08.2018
    Uskutečněno: 11.08.2018
  • Na tomhle území vyrostly pevnosti...

Inspirován nedělní návštěvou Terezína rozhodl jsem se omrknout co by fanda vojenské historie taky nějaké to naše slavné pohraniční opevnění. Pravda někdy před 14 lety jsem navštívil Dobrošov(a ještě navštívím) ale pro te

Vloženo: 16.06.2018
    Uskutečněno: 16.06.2018