Yamaha FZS 1000 Fazer (2001)

Vlastník chuan
Vloženo 13.12.2009
Aktualizováno 6.4.2013

Vloženo: 12.04.2011, Uskutečněno: 09.04.2011, Zhlédnuto: 3x

Už delší dobu si potřebuje můj taťka zvaný dobeš vyzvednout originální výfuky na svého introše od chlapíka, který mu motorku prodal. Přesněji řečeno jsou to už skoro dva roky. A tak, protože se chystáme na společnou vyjížďku do Alp, bylo rozhodnuto, že stůj co stůj tam musíme dojet. Slovo dalo slovo a termín byl daný. Vyrazíme v sobotu 9 dubna, počasí by nám mělo přát. Dal jsem vědět pro jistotu i Charliemu a baníkovi, protože s těmahle klukama je vážně legrace a každá akcička s nima stojí zato. Konstelace hvězd nám byla nakloněna a tak jsem měl obrovskou radost když Charlie i Baník přislíbili účast. Tak tedy vše je naplánováno, vyrazíme v sobotu v poledne abychom byli kolem druhé hodiny v Humpolci na benzince, kde se máme sejít s Baníkem. V pátek večer jsme ještě s Charliem zašli na pivko ke Kroužilovi pár jich tam naklopili a parádně pokecali.
Byla sobota slunko svítilo a já nemohl dospat, čas se vlekl, ale nakonec jak to tak bývá jsem čekal na Jíťu, než se připraví pěkných pár minut a tak se stalo. že sraz nebyl v plánované poledne ale o půl hodiny déle na místní benzince. Charlie byl připraven, já i dobeš jsme vzali plnou a vyrazili jsme na Tábor, Chýnov, Pelhřimov až do Humpolce k benzince, kde jsme se měli sejít s Baníkem. Cesta probíhala v pohodě, jen ten vítr by mohl být menší. Dali jsme si kávu a už přichází ten věčně vysmátý Baník. Ještě jsme chvilku pokecali prohřáli se a vyrazili jsme do centra Humpolce k pamětní desce, na počest nejslavnějšího přistěhovalce Hliníka. Byly asi dvě hodiny po poledni, ale najít na Humpoleckém náměstí střízlivou osobu se nám zdálo snad nemožné. Jeden se klátil na lavičce a druhý v notně podroušeném stavu se jal nás k desce zavést. Udělali jsme nějaké fotky, onen opilec nás chtěl ještě vést kamsi k dalším zajímavostem města, ale to už jsme sedali na mašiny a jeli dál směr Čechy u Přerova, kde jsme si ony výfuky měli vyzvednout. Až do Přibyslavi to byla pohoda ale pak mě navigace začala vést poněkud špatným směrem a to k dálnici. Bohužel jsem zapomněl zakázat placené úseky a tak jsme se ocitli u dálnice na Brno. Byla tam benzinka, a protože baník mi dával najevo, že už by potřeboval do té své nádrže nacákat nějakou tu pohonou hmotu odbočil jsem. To jsem v šak neměl dělat byla tam snad tatra štěrku na silnici, já to projel bez újmy, ale pak slyším kovové zvuky a vzrcátku vidím dobeše jak leží. Zastavil jsem kluci taky a šli jsme mu pomoct. Diky pomalé rychlosti se v podstatě nic nestalo, jen se uvolnila stupačka a nohou si ohnul klíček. Stupačku jsme provizorně ale kvalitně připevnili a klíček byl naštěstí ohnutý tak že šel strčit do spínačky a šlo jím otáčet. Příhoda to byla velmi nemilá, ale naštěstí to dopadlo všechno dobře. Kdo potřeboval vzal benzín a jelo se dál. Vzali jsme to tedy na dálnici a jeli kousek po ní a pak jsme sjeli směr Blansko, Prostějov a Přerov. V Čechách u přerova jsme byly po sedmé hodině večerní. Dobeš si vyzvedl výfuky, a opěrku a jeli jsme se ubytovat do zamluveného hotelu do Lipníku nad Bečvou. Něco málo před 8 večerní jsme byli na místě a šli jsme se zabydlet na pokojíky. Nic moc přepych to nebyl ale za dvě kila toho člověk moc čekat nemůže. Hlavně, že se vyspíme v posteli. Trochu jsme se dali do kupy a šli se najíst a napít do místní osvěžovny. Milá paní servírka se nám znamenitě věnovala až z toho byl baník celý vedle a dával jí plachým způsobem návrhy. Legrace byla pořádná, pupky jsme si nacpali a pivkama jsme vše řádně zapili. Byly jsme dnes v podstatě celý den v sedle a najeli 330 kilometrů a tak jsme šli spát poměrně brzy. Ráno mě vzbudily Charlieho a baníkovi hlasy, vykoukl jsem z okna a vidím je jak si to štrádují k místnímu Lidlu, o několik chvil později se vraceli se slovy, že otvírají v 9 a protože bylo půl osmé shodli jsme se, že nabudeme čekat a pojedeme navštívit nedaleký hrad Helfštýn. Provedli jsme raní očistu sbalili se a v půl deváté jsme již seděli na mašinách a jeli vlažným tempem ke hradu. Parkoviště bylo ještě zavřené tak jsme nechali motorky před závorami a šli jsme na hrad. Slunko svítilo a začalo se pomalu oteplovat, udělali jsme několik nezbytných fotek a už se sjížděl personál hradu. Zakoupili jsme si lístky a vyčkali na prohlídku. Hrad i prohlídka byla super a mohu vřele doporučit, jen ta hradní restaurace nás zklamala. Byli jsme hladoví a tak jsme tam zašli na něco k snídani. Hotovky ještě neměli, klobásy a párky neměli vůbec, vejce taky ne a dršťkovou polévku nám nakonec servírka přinesla se slovy, že dostala pojeb, ale že to nakonec ukecala. Abych ale jen nehanil, ta dršťkovka byla výborná a tak jsme se dosyta najedli. Potom už jsme šli zpět k mašinám. Baník s Charliem měli v plánu ještě nějaké to okolí a já Jíťa a dobeš jsme to natáhli domů. Rozloučili jsme se, popřáli si šťastný návrat domů a rozjeli se každý svým směrem. Zůstal jsem tedy já Jíťa a dobeš. Vzali jsme to na Přerov a Prostějov, kde se nám dobeš ztratil a dobrou půlhodinku jsme se hledali, nakonec jsme se našli 30 kilometrů za Prostějovem. Jeli jsme pak dál na Boskovice, Bystřici nad Pernštejnem a Žďár nad Sázavou, kde jsme si dali pauzu na bagetu a dobeš tankoval. Potom jsme jeli dál na Přibyslav, Havlíčkův Brod, Humpolec, Pelhřimov, Tábor a domů. Do cíle jsme dorazili o půl čtvrté. Celou cestu foukal hrozný vítr, takže ta cesta nebyla z nejpříjemnějších, ale shodli jsme se, že to byl velmi vydařený výlet se super lidma. Doufáme že další budou brzy následovat.
Clekem jsme najezdili něco kolem 660 kilometrů a splnili jsme si kladený cíl přivézt ony výfuky s opěrkou. Já osobně považuji tenhle výlet za hodně podařený.

• Prodej Fazer

Tak jsem dnes Fazera prodal. Musím se přiznat, že jsem se s ním loučil velmi nerad, byla to moje první litrová motorka, nikdy jsem s ní neměl žádný problém a mám na ní jenom krásné vzpomínky. Věřím že nový majitel bude

Typ: Prodej
    Vloženo: 06.04.2013
    Uskutečněno: 06.04.2013
  • Dovolená 2012 - 11

Sobota 14.7. Vstávali jsme dlouho, ale kupodivu jsme nikdo neměl kocovinu. Bylo to smutné, věděli jsme, že nám dovolená pozvolna končí. Chlapíkovi na recepci jsme zaplatili za ubytování a s přáním ať se mu dobře daří

Typ: Dovolená
    Vloženo: 10.12.2012
    Uskutečněno: 14.07.2012
  • Dovolená 2012 - 10

Pátek 13.7. Byli jsme domluveni na placení ráno a ta rodinka se tak bála abychom jim neujeli, že zamkli všechny dveře v domě aspoň na 5 západů a schovali klíče tak důkladně, že je ráno ani nemohli najít. Znechuceni j

Typ: Dovolená
    Vloženo: 10.12.2012