Yamaha FZS 1000 Fazer (2001)

Vlastník chuan
Vloženo 13.12.2009
Aktualizováno 6.4.2013

Vloženo: 11.05.2011, Uskutečněno: 22.04.2011, Zhlédnuto: 4x

Když jsem se dozvěděl od Charlieho a Baníka o plánu uskutečnit cestu kolem ČR, hned jsem řekl chci jet s váma. Plán je jednoduchý, objet republiku co nejblíže hranic, i kdyby silnice měli být v zoufalém stavu. Jak se naplánovalo tak se stalo a Charlie naházel do navigace první etapu našeho smělého plánu. Začátek proběhne ve Starém Hrozenkově a pojedeme směr jižní morava s cílem někde na Šumavě. Stanovili jsme datum a to bylo pátek až pondělí velikonoční. Byli jsme dohodnuti a tak jsem se vydal kolem půl třetí ze Sedlce na Humpolec, kde jsme se měli sejít s klukama po čtvrté hodině. Jel jsem sám bez Jíti, chudák se musela učit a slavit velikonoce, tak jsme si udělali víkend bez bab. Ve 4 hodiny jsem najel na dálnici a kousek za Humpolcem jsem zastavil na benzince, kde jsme se měli sejít. Volám Karlovi kde jsou, že na ně čeká a on, že teprve vyjíždějí, no nic hodinu počkám. Po hodině a půl jsem si myslel, že to přejeli a minuli mě tak jsem Karlovi napsal že jedu a že se sejdeme ve Slavkově u Brna. Cesta byla šílená, drncačka otřesná a asi 10 kilometrů před Brnem totálně ucpaná dálnice, ještě že motorka projede mezi auty. Ve slavkově jsem zastavil na benzině u silnice a čekal na kluky. Protože mi poslali SMS, že jsme se v humpolci asi o minutu minuli. Za chvilku tu byli a proběhlo vřelé přivítání, dokonce jsme se tam potkali i s jednim bajkerem, který chodil s naším kamarádem z Hustopeč do třídy a sou kámoši, svět je prostě malej. Díky kolonám na dálnici a zpoždění jsme došli k názoru, že až do Hrozenkova nedojedeme, a tak jsme si projeli buchláky a hledali spaní. To jsme už skoro za tmy našli v kempu Smraďavka. Objednali sme si chatku a pak šli na pivo. Několik sme jich do sebe vylili a šli jsme spát. ráno byla kosa a tak horká sprcha přišla vhod. Ještě jsme si koupili snídani a vyrazili směr Hrozenkov. Tam jsme byli už v 9 ráno. Proběhlo focení u cedule, a už jsme valili podle připravené mapy. Plán byl dojet do Vyškovce k památníku americkým letcům a posnídat. Bylo to tam naprosto úžasné dali sme si jídlo fotili a pokračovali jsme dál, až do Veliké nad Veličkou, nutno dodat, že některé silnice spíše připomínaly lesní cesty. pak jsme pokračovali až do Hodonína a v Lanžhotě jsme si dali oběd. Dále Břeclav, Mikulov, Hevlín, Šatov až do Znojma. Objeli jsme národní park Podyjí a jeli směr Slavonice. Tam jsme si dali večeři a rozhodli jsme se, že přespíme někde na louce u lesa, a tak jsme si našli pěkné odlehlé místečko a rozbalili jsme tábor. Dali si každý flašku vína a šli jsme spát. Za celý den jsme si užili hromadu legrace a najeli jsme spoustu kilometrů. Ráno nás budila zima, musím řict, že sem pěkně mrznul, i Karel uznal, že mu byla kosa jen hrdina Baník se nepřiznal a tvrdí, že mu bylo krásně teplo. Sbalili jsme se a jeli jsme do Nové Bystřice, kde jsme si koupili snídani a na náměstí jsme se najedli. Pokračovali jsme dál na Staňkov do Českých Velenic, přes nové hrady až do Pohoří na Šumavě. V Pohorské Vsi jsme si dali nejdražší řizek co jsme kdy měli a navícjsme na něj čekali hodinu. No já do tý hospody už teda vživotě nevlezu. pokračovali jsme dál do Dolního Dvořiště a pak k nejjižnějšímu bodu ČR. Bohužel se začali honit mraky, bylo po třetí hodině a začalo krápat. Zastavili jsme a radili se co dál. Cesta byla špatná v podstatě polňačka a déšť by nám mohl cestu pěkně zkomplikovat. A tak jsme rozhodli, že já a Baník dojedeme přes Vyšší Brod do Kovářova do nám známého penzionu a tam se ubytujeme. a Karel, který měl enduro, nejjižnější bod republiky nějak zdolá. S Baníkem jsme v mírném dešti dorazili do penzíku, zavolali jsme Charliemu jak dopadl a ten nám sdělil, že to dokázal a jede za námi. byly 4 hodiny a pro mě výlet končil. Musel jsem totiž v pondělí do práce. Rozloučil jsem se s Baníkem a Karlem a jel domu. vzal jsem to na Český Krumlov, České Budějovice, Týn nad Vltavou až do Sedlce. Doma jsem byl kolem 6 hodiny. Zavolal jsem klukům, že jsem v pořádku dorazil a popřál šťastnou cestu na zítřek. Já jsem ujel přes 1050 kilometrů, byl to neuvěřitelně krásný zážitek, prostě výlet bez jediný chybičky. Baník s Karlem dojeli v pondělí až do Folmavy, takže další etapa začíná ve Folmavě.

• Prodej Fazer

Tak jsem dnes Fazera prodal. Musím se přiznat, že jsem se s ním loučil velmi nerad, byla to moje první litrová motorka, nikdy jsem s ní neměl žádný problém a mám na ní jenom krásné vzpomínky. Věřím že nový majitel bude

Typ: Prodej
    Vloženo: 06.04.2013
    Uskutečněno: 06.04.2013
  • Dovolená 2012 - 11

Sobota 14.7. Vstávali jsme dlouho, ale kupodivu jsme nikdo neměl kocovinu. Bylo to smutné, věděli jsme, že nám dovolená pozvolna končí. Chlapíkovi na recepci jsme zaplatili za ubytování a s přáním ať se mu dobře daří

Typ: Dovolená
    Vloženo: 10.12.2012
    Uskutečněno: 14.07.2012
  • Dovolená 2012 - 10

Pátek 13.7. Byli jsme domluveni na placení ráno a ta rodinka se tak bála abychom jim neujeli, že zamkli všechny dveře v domě aspoň na 5 západů a schovali klíče tak důkladně, že je ráno ani nemohli najít. Znechuceni j

Typ: Dovolená
    Vloženo: 10.12.2012