Jawa 350/640 (1991)

Komentáře a hodnocení profilu
Nalezeno 5 záznamů

Melizoy
Melizoy napsal 28.02.13 v 18:26

Jojo, děkuju klucí. Kdo zažil, pochopí. Byla to fajn doba, všichni na třindách jsme si byli tak nějak rovni, byli jsme čerstvě po střední, první výplaty padly na benzín, všem to jelo tehdy plusmínus stejně. Jasně, toužili jsme po rychlosti, ale nikdo z nás neměl tenkrát zdaleka 80.000 Kaček na kontě na koupi nejlevnějšího silničního čtyřtaktu... pamatuju jak si po čase starší kluci pořídili Kawu 750 GPX, Yamahu 600 FZR, Suzuki GSX600F, Kawy GPZ, Yamy FJR, protě bralo se všechno, a bylo jedno že to bylo slepený z bouraček, nic levnějšího prostě nebylo a to byly panečku nějaký prachy... Dneska už na Jawicích nezačíná nikdo, kromě pár kluků na vesnici, kde se Jawka zdědila a zničila na polních cestách...Těžko věřit, že na omlácenou čtyřicítku poničenou často pokusy o odlišit se, budeme brzy brát jako bezceného veterána, ale přitom před pár lety se nám o ní zdálo a byla nedostižným snem. No jo, zpátky na zem. Na nahánění po silnicích, stejně jako do terénu i na daleké cestování jsou dnes lepší motorky, ale ve své době byla Jawka pro nás vším tím, co jsem teď vyjmenoval. Tak jí přeju, ať nevyhyne, jako pro spoustu "nových motorkářů" začínajících na nových motorkách, coby už nepotřebný vysmívaný druh..

Fazer-FZS
Fazer-FZS napsal 28.02.13 v 16:22 10b.

Tak krásně jsem si o Jawě dlouho nepočetl,potěšilo mě to. Jawu beru srdcem a rychlost Yamahou. Hodně šťastných kilometrů přeji.

petr0604
petr0604 napsal 28.02.13 v 08:10 10b.

Máš to hezky napsané, bláznivá 90.léta

Hery22
Hery22 napsal 24.02.13 v 12:52 10b.

hezké zážitky minulých motorkářských dob a skvělá recenze

DejvGSR
DejvGSR napsal 24.02.13 v 11:00 10b.

Moc hezky napsané.Jawku jsem si také párkrát půjčil a je fakt že se kroutila. Měl jsem to štěstí, že ve svých 17 jsem měl MZ 250. A opravdu jela hodně dobře , 5 kvaltů, celkem i ta přední brzda brzdila, ale hlavně moc pěkně zrychlovala. A maximálka, tak tachometr atakoval 150 km/hod. Tolik se nekroutila jako Jawička. Dodneska mě mrzí, že jsem ji prodal. Mám jenom ty nej vzpomínky. :´- Ale bylo to asi tím, že nám bylo právě těch 17.