Jawa 50/21 Pionýr (1976)

Aktualizováno 2.4.2012

Komentáře a hodnocení profilu
Nalezeno 11 záznamů

marians
marians napsal 17.03.13 v 12:26 10b.

Fakt hezky sladěné barvy ;) a můžu se tě zeptat jak si udělal ten bílý pruh aby se ti ta barva nenanesla na Modrou?? :)

Radiomen napsal 16.02.11 v 21:07

to taky není můj a ani já nejsem řidič

pernik92
pernik92 napsal 16.02.11 v 20:52

krásný fechtl ale takovou čočku si nezaslouži jak se divam na videjka ... at slouzi 10b

Radiomen napsal 06.05.10 v 22:00

díky,ale taky mě to stálo práce, ale na pincka je to super stav a vzhled, má sladěnou pěkne spojku prostě vše ten jede jak novej

Profi.
Profi. napsal 06.05.10 v 19:57

nádherná a pěkně vyladěná

Radiomen napsal 21.10.09 v 17:57

jj jasný,mě taky a navíc tohle původně vymyslel můj otec na svýho fechtla v 16 letech,četl v časopisu o formulích...tímto způsobem,nebo aspon podobným se v 80.letech dodatečně chladily formule.

Martic
Martic napsal 21.10.09 v 11:57

Díky za hodnocení Blaty.
Tak mejla sem ti zaslal do zpráv. Jestli to budu vyrábět ještě nevím (je to tátova mašina). Ale o tomhle principu jsem už dávno uvažoval. Vždy se nám zdálo, že fichtl jede nejlíp po dešti (ale nevěděli jsme, jestli to neni jen takový dojem - měření jsme nedělali ), ale přece i u auťáků WRC se přisává mlhovina do sání, aby vzrostl výkon.
Věřím, že to určitě musí fungovat.

No uvidíme, ale když už vím, že to funguje v praxi, mohl bych si s tim taky pohrát. Ten motůrek to potřebuje , přestože lítá slušně.

Radiomen napsal 20.10.09 v 17:19

Je to docela jednoduchý,ale je to spíše založeno na to že se stím vyhraješ do sání na filtr jak je to kolínko dáš trisku kerou puštíš samovolně vodu,voda se nasaje do válce a chladí dno písto,ale funguje to až je fechtl,celkem zahřátý (přehřátý)...normálně by jsi musel zastavit a dát tomu ododech,ale s tímto můžeš jezdit dokud ti nedojde voda v nádžce na chlazení--měl bych to mít spracovaný ve wordu,dej email a pošlu ti to.

Martic
Martic napsal 20.10.09 v 10:51

Paráda, všechno jak má bejt, taky hodnotim desítkou pěkný videa
PS: V čem spočívá to vodní chlazení? Můžeš k tomu něco prozradit? Taky občas jezdim na fíkovi a vim že na uhřejvání značně trpí . Je to nějakej přímej ostřik válce vodou?
Ať ti lítá

roberto.cz
roberto.cz napsal 19.10.09 v 21:38

moc pekna.. a mas luxusne vedenej denik.. za 10b!

Lubos92
Lubos92 napsal 04.01.09 v 22:33

Taky doma máme jednu 50/21 z roku 1976. První motorka, kterou jsem řídil - taky ji mám tady na Motorkářích. Bohužel ale vloni začala zlobit. Pak jsme pořídili Simsona a Jawa upadla v zapomnění. V půlce prosince se pořídila Honda a Jawa upadla v ještě větší zapomnění, ale snad si na to v létě o prázdninách najdu čas a uvedu to zpátky do provozu Přeji hodně šťastně najetých kilometrů bez závad a nehod .