Simson S 51 Enduro (1985)

Vlastník adamatejcek2
Vloženo 24.5.2024
Aktualizováno 25.5.2024

Komentáře a hodnocení profilu
Nalezeno 12 záznamů

context
context napsal 31.05.24 v 09:20 10b.

Krásný Simson, taky všem hej vždy chtěl, ale nenašel jsem žádný pěkný zachovalý kousek, v originálním stavu. Přeji hodně spokojených kilometrů v sedle a ať ti dělá jenom radost

Vasko969
Vasko969 napsal 27.05.24 v 09:35 10b.

Krásna mašina, presne takúto som mal v r.1985 z Mototechny v Trnave za 6000 Kčs.Najazdil som na Simsone veľa tisíc km a vždy v najväčšej pohode. Paráda. Závidím Ti toho strieborného klasika.

Targus napsal 26.05.24 v 12:18

Nečudoval.
Syn kdysi obdržel od pratety darem bábu, která měla najeto cca 600 km. Zůstala po strejdovi.
Takže ani ne pořádně zajetý stroj.
Trvalo mi rok, než jsem přišel na všecky fígle, co a jak udělat, aby to startovalo a jelo.
FInále bylo takové, že bába sama chytala jenom když jsi ji trochu rychleji vedl po chodníku.
Ale těch nervů...

DejvGSR
DejvGSR napsal 26.05.24 v 07:17 10b.

Měl jsem přesně takového, tuším 1985/86. Byla to skvělá motorka.

hruso25 napsal 25.05.24 v 20:58

Doplním.
Máš krásny stroj. Pekné fotky, hlavne tá na prečerpavacej elektrárne Čierný Váh.
Simson je pre niekoho len začiatok motorkarčenia. O rok dva ho vymení za dospelú motorku. Pre niekoho je to srdcová záležitosť. Ja som v tej druhej ?.

Targus.
By si sa čudoval koľko Babetta žerie, hlavne nervov.

Targus napsal 25.05.24 v 19:51

hruso25

Tys ještě pořád nepochopil, že dobrou spotřebu budeš mít akorát na Babettě, když budeš ŠLAPAT!!!
Ale FURT!!!

elvis78
elvis78 napsal 25.05.24 v 18:36 10b.

Teda ten je nádhernej, krásný fotky

hruso25
hruso25 napsal 25.05.24 v 17:18 10b.

Idem od konca.
Rám nie je tuhý.
Prevodovka rade jemne a presne, len medzi jednotkou a dvojkou chyba ešte jeden rýchlostný stupeň.
Klobúk dole pred každým, kto jazdí na Simsone dlhšie ako hodinu.
S upraveným motorom je diskutabilné mat spotrebu 2,5 litra. Ja mam niečo cez 4 l/100 km. Veľmi ho nešetrim.
ZT-tuning. Chlapci sú machri. Zažratý to uprav simsonov.

Targus
Targus napsal 25.05.24 v 16:33 10b.

Špatná motorka, špatné úpravy, špatný popis, špatné všecko!
Víš proč?
Protože jsi NENAPSAL, kudy pravidelně jezdíš, abych si tam na tebe mohl počíhat, případně tě NÁSILÍM zastavit a vyžebrat od tebe POLOVINU SVAČINY, kterou si vozíš v té malé hezké brašničce vzadu na nosiči!

Jinak - abys byl na mě připravený - můžu spišské klobásky v jakémkoli množství! A parenicu! Klidně kilo na posezení!

Ať se kola točí a šťastný dojezd!

josefíno
josefíno napsal 24.05.24 v 23:14 10b.

Plný počet bodů za krásný původní stav navenek i skvělé úpravy uvnitř. Vlnu nostalgie u mě vyvolávají i ty zubaté pneumatiky. Jedno mlžné ráno jsem si na nich tenkrát po razantním přidání plynu v jedné vracečce pěkně ustlal. Holt byl to tenkrát tzv. supermotocykl (mezi padesátkami) a kontrola trakce v mé pravé ruce zrovna nefungovala... Máš to krásný, ať to jezdí

adamatejcek2
adamatejcek2 napsal 24.05.24 v 18:31

Simson je generačne úplne inde ako pionier, kto na nich jazdil pochopí. Ale oba stroje sa stali kultovými pre svoju dobu a svoje poslanie mnohokrát splnili.

Milan1963
Milan1963 napsal 24.05.24 v 18:11 10b.

V 70. letech u nás ještě Simson 51 nebyl, takže jsem spíš vyznavačem Jawy pionýr, ale to, jak jsi se motorce věnoval, je zajímavé. Přeju další pohodové kilometry.