Jawa 350 OHC Special (2020)

Vlastník Sir_CHerokee
Vloženo 9.4.2020
Aktualizováno 2.6.2024

Komentáře a hodnocení profilu
Nalezeno 25 záznamů

Sir_CHerokee napsal 05.06.24 v 11:47

=> jawatar U mě více jak 4 roky je poměrně dlouhá doba. Snad jen jednu mašinu jsem měl déle. Co se týká drobných problémů u této Jawky, rozhodně jich není více než bylo s těmi socialistickými.

jawatar
jawatar napsal 03.06.24 v 08:37 1b.

Jsi učebnicový případ a důvod,proč nekupovat tyto klumpy od Jawy!Počet problémů vs.najeté km hovoří za vše.Tyto vraky se u majitelů moc dlouho neohřejí,brzy pochopí,jak velkou chybu udělali a jde to z domu.Jsou mnohem rozumnější volby viz novekostatko a jeho skušenost.Chlapy, už konečně pochopte, že tohle nejsou motorky,ale jen halda problémů!Amen.

Kawalumpik
Kawalumpik napsal 04.12.23 v 09:56 10b.

Na pohled hezké vybočení z řady, tak ať ti slouží.

Sir_CHerokee napsal 27.10.23 v 14:08

=> novekostatko ... tak SOHC 350 Special má techniku starou 40 let navíc jde o maloseriovku (167 kusů), ale jinak jo, dost drobných neduhů. Přesto bych ji neprodal.

novekostatko
novekostatko napsal 27.10.23 v 14:04 8b.

Na to, jak je ta motorka primitivní, je těch problémů teda dost. Proháním 30 let starej střep, nejeto má přes 100 tis km, za poslední rok najeto 7000 km a počet problémů, které jsem musel řešit - NULA. A to s ní jezdím za každého počasí.

Dolin
Dolin napsal 25.01.22 v 09:22 10b.

Super, mám ji také a opravdu to je stoj "dodosam", u nás to byly nedocvakané kontakty do sebe pod palubovkou. Jinak je to příjemná motorka,...ale po 200km je to teda peklo...na ruce (u mě)

Targus
Targus napsal 23.01.22 v 23:39

Pokud nechceš, aby se ti plégo otíralo o kapotáž, podlep mezeru nějakou pěnovou páskou. Pokud nemáš důvěru v pásku, existuje guma, tzv. pěnovka. Dělá se i v milimetrových tloušťkách.

Ať ti to lítá!!!

Sir_CHerokee napsal 27.08.21 v 12:26

Mám to podobně, z té řady jedině toto. Byla to láska na první pohled. Motor by mohl být výkonnější...nebýt těch kolen kvůli euro 4. Je třeba ho dobře zajet a dávat kvalitní benzín...pak jede lépe. Já jel na tátově 350/640 Retro a ta je lehká cca stejně. Special se nezdá, ale je poměrně vysoký.

Kybergreg
Kybergreg napsal 27.08.21 v 12:18 10b.

Bodíky.

Kybergreg
Kybergreg napsal 27.08.21 v 12:18

Special je parádní. Jediná 350 OHC, která se mi fakt líbí. Škoda, že není trochu silnější, aby dostála tomu závodnímu designu. Ještě si vzpomínám, že když jsem na klasické 350 OHC seděl na výstavě, tak mi přišla maličká, hubená, lehoučká, jako když sedím na kole - oproti mojí 350/640. Je to zajímavý, přitom těžké jsou skoro stejně.

Sir_CHerokee napsal 17.07.21 v 22:21

=>hrochi a co je podle tebe Jawa?

hrochi
hrochi napsal 17.07.21 v 16:32 1b.

Je to opravdu Jawa ?

svahilec
svahilec napsal 11.05.21 v 22:50 10b.

Moc pěkný strojek, vůbec by mi nevadila v garáži

Sir_CHerokee napsal 01.04.21 v 09:07

Díky za komentář. Po zimě startuje v pohodě, jen chcípá než se zahřeje. Aktuálně řeším přední brzdu, která zabírá až na konci, kdy už páčka klepe o šroub, ale to se snad pořeší, až půjde jet mimo okresy. Dej pak vědět, jaké jsou ty Metzelery. Ať to jezdí!

JA1977
JA1977 napsal 01.04.21 v 01:55 10b.

Ať ti slouží mám ji již 2 roky Gumy jsem nechal čínské byly v poho jízda taková retro no až na výdrž zadní necelých 6000 km. Dnes nasazeny metzellery tak jsu zvědav zítra bude zkouška ,ale na vfr jsem je měl a super. Jinak nejdál jsem na ní byl v Hořicích a dal jsem to na jeden zátah v poho myslím,že i těch 300 km bych dal ,ale souhlasím s tebou co jsi napsal moto úplně v poho. Mám i staré jawy tak vím o čem mluvím. Tak zdar a kolama dolů

scott67
scott67 napsal 04.02.21 v 19:14 10b.

Moc pěkná motorka. Přiznám se, že jsem se do ní taky na jednom srazu zamiloval a začal jsem řešit, jestli koupit novou, nebo mírně jetou. Byl jsem prostě už rozhodnut. Moje rozhodnutí změnila jediná věc, která ho mohla změnit. Úplnou náhodou jsem za skoro stejný prachy (trochu víc) sehnal naprosto jedinečnou Yamahu RD 350. Takže se sen o nové Jawě rozplynul. RD stojí v garáži, ale Jawa mě fascinuje samozřejmě dál. Hlavně kvůli vzhledu. Jízdní vlastnosti těch dvou strojů to je nebe a dudy. Takže gratuluju a fandím !

marafzs600
marafzs600 napsal 30.10.20 v 12:26 10b.

Sir_CHerokee napsal 11.08.20 v 10:25

Mám Dunlopy. A jsem s nimi spokojen. Najeto přes 2000 km a žádný problém s nimi nemám. Vzadu Roadmaster, v předu K82.

Hobi
Hobi napsal 11.08.20 v 10:05 10b.

Moc pěkný článek. Mám na Tebe dotaz ohledně pneu - chtěl bych v současnoti vyměnit zadní pneu Kendo 130/80x18 66H. Dle tvrzení Jawy a mého garančního servisu tam pry žádná guma jiné značky, byť stejného rozměru, nejde nasadit (nedoporučují to-u Speciála prý drhne o zúžení zadní vidlice). Ty jsi údajně přezul na Metzelery Je to pravda a o jakou gumu se tedy jedná? A je to bez problémů?
Děkuji za případnou odpověď a zdravím - Hobi59.

Více na: https://www.motorka...09&act=komentare