motopark_kveten

Jawa 350 OHC Special (2019)

Vlastník dasturm
Vloženo 14.5.2019
Aktualizováno 14.5.2019

Moje první motorka. Láska na první pohled. Jsem z Hořic, tak to ve mě asi probudilo nějaké staré vzpomínky na stroje, co vypadaly takhle a jezdili na nich naši dětští hrdinové.

Motorka koupena od FIRMA:PARTDeck (Praha 2-Vinohrady) - Vstricna komunikace a dovoz zdarma az domu.

První dojmy - První dojem super. Ve skutečnosti je ta motorka ještě hezčí než na obrázku :) Nikde jsem nenašel nic, co by evokovalo "čínu" ve smyslu odfláknutého zpracování nebo tak... Všechno je takové oldschool ale fungl nové a to dává pocit jakési zvláštní vyjíměčnosti.

Tento stroj jsem si vybral dost náhodou. Vlastně jsem ani motorku nijak nesháněl, jen mě nějak napdlo se podívat, jestli ještě existuje Jawa. Tam jsem to uviděl a bylo. Ještě ani nemám papíry na A a tak jsem se jen tak opatrně svezl kousek za vesnici a nemá moc smysl snažit se psát, jak to jezdí. Ale vím jistě, že mě to bude bavit. To důležité už popsali jiní a zkušenější. K tomu bych asi dodal, že na mém stroji jsem nezaznamenal to co zmiňoval recenzent na videu zde a možná i Jednoustopou a sice, že brzda má dlouhý chod až k řidítku. Možná to měli špatně seřízení nebo to v Jawě vychytali, ale mě to brzdí na krev tak v půlce dráhy a místa na prsty zůstává dost.
Nijak mě neuráží, že si v Jawě koupí čínský základ a dodělají ho na svoji motorku. Komu to vadí, ten si to nekoupí ale pro zajímavost si může přečíst co je napsáno na oblíbených iPhonech :) Když si na to sednete a nastartujete, tak je to něco SPECIAL. Rozdíl oproti motorce z autoškoly bych popsal asi jako pocit, když si sednu do nové Fabie s plnou výbavou a downsize turbo motorem nebo do svýho 20 let starýho Jeepu se čtyřlitrovým atmosferickým šestiválcem. Pohodlí, spolehlivost, nuda versus něco SPECIAL.

TomasRehak
TomasRehak napsal 17.05.19 v 10:23 10b.

Je zdit bych na tom nechtěl, ale koukat bych se na to vydržel hodně dlouho
Krásný stroj blahopřeji !!!

marafzs600
marafzs600 napsal 16.05.19 v 06:51 10b.

Krása, co taky jiného do Hořic,že?

JA1977
JA1977 napsal 16.05.19 v 05:36 10b.

Super určitě tě bavit bude já to mám u každé vyjížďky