Jawa 350 OHC Special (2018)

Vlastník JendaJawa
Vloženo 11.7.2019
Aktualizováno 14.7.2019

Je to motorka, za kterou se otočí každý. Ať přijedete do sebevětší díry, vždy se odněkud vyloupne někdo, kdo se podívá nebo je i zvědavej.

Motorka koupena od FIRMA:JAWA moto (Brodce)

První dojmy - První jizdní dojmy byly suprové. Má usměvných 20kW, ale mě to stačí. Užívám si pohodičku a zatáčky na úzkých gumách.

Motorku bych doporučil pro - Pro nadšence, milovníky cafe racerů a pohodové jezdce. Má 20,4kW a max. co jsem z ní dostal bylo 135km/hod. Je to motorka na užívání si pěkných silnic a zatáček.

Po prvních pár desítkách kilometrů jsem byl uchvácen, jak z motoru, tak jízdy i toho jak se každý otočí. I italové se s ní fotily a říkaly jak je krásná.
Jako protiváhu stylovky musím ovšem dát, že už na ní ale nic jiného nedáte. Je to prostě Cafe Racer a tak když budete chtít s sebou něco vozit, musíte si pořídit pohodlný a stylový batoh na záda.
V motorce není místo ani na motolékárničku.

Tak a teď k mým strastím:
Při výjezdu na výlet po najatých cca 200km jsem ráno nemohl nastartovat. Až asi po půl hodině ( to už že starťáku), motorka střelila do výfuku a chytla. Bohužel od té doby asi tak každých 100km chcípla a po nastartování neudržela tak dvě minuty volnoběh. Zároveň se od té doby začala rozsvěcovat kontrolka motoru.
V Jawě na garanční prohlídce neshledává závada a kontrolka prý může hlásit třeba i o stupeň překročenou teplotu oleje... na diagnostice bez závad, mám jezdit dal.

S dalšími kilometry se obtíže stupňují a tak vše poctivě hlásím na další garančce ( už ne v Jawě). Opět sděleno, že je vše bez závad a kontrolka motoru se prý rozsvítit může.

Po ani né týdnu tedy vyrážím s bandou na další výlet. Volnoběh občas drží, ale spíše ne, kontrolka motoru už prakticky nezhasíná. Musím ji na křižovatkách držet pod plynem. (Už si říkám, že tam musí být něco špatně min. s přívodem paliva, ale nikdo nic nenašel a u této motorky už se k ničemu nedostanete.) První den jsem dojel. (cca 300km). Druhý den se zdál lepší. Volnoběh celkem držel, ovšem od druhé půlky motorka přestala jít do otáček cca 5500 max a vůbec netáhla. Věděl jsem že je zle. Dva dny svátky plus neděle, servisy nefungují a nikdo telefony nebere, alespoň na radu, i když by byly k ničemu.
Dohrkal jsem dalších asi 50 km a motorka už uvadala na 3000 ot. a začala škubat, jako když vám dochází benzín. Nechal jsem ji odpočinout a takhle na dvakrát jsem se doškubal do kempu na základnu. Tak akorát, tady už jsem ji nenastartoval.
Jediné co jsme v polních podmínkách zkusily - vyměnit svíčku, sundat hadičku pod čerpadlem, jestli dává benzín a nechat přes noc odpojenou baterku jestli není chyba v řídící jednotce. Vše marné vsazím na ucpaný vstřik.

Odvezeno na vozíku domů a první pracovní den na reklamaci do Jawy.
Na diagnostice - chudá směs. Bylo vyčištěno čerpadlo s palivovým filtrem, vstřik a prý poprvé ze všech odešlo teplotní čidlo.

Po záruční opravě motorka jezdí líp jak nová a zase mi dělá radost.

Nabijec01
Nabijec01 napsal 16.07.19 v 12:28 10b.

Krásná, jen vydržet...

WIMPY
WIMPY napsal 16.07.19 v 09:18

Už když jsem na staré autoškolácké 3-pade dělal papíry na první velkou motorku taxem se zařekl, že Jawu nikdy prostě doma mít nebudu. Studené starty byl porod (kolikrát se tlačilo), kouřilo to jak komín z chemičky a hlavně se na tom skrz ty nepříjemné vibrace nedalo ani jezdit. Odkojený do té doby pionýrem, poté simsonem a ještě MZ 150. Jawě fandím, ale jak to tak pozoruju tak si ty nové stroje kupují jedinci co podobné extrémy prostě vyhledávají. BTW co "novodobé" firmě udělá větší reklamu než spolehlivost? Jak se serou motory tak to je začátek dalšího konce...
Jinak za tvé zkušenosti a touhu dále bojovat plný počet.

Tdicko
Tdicko napsal 15.07.19 v 23:44

Tak ja neviem... jednoducho niektorí sme stále nepoučiteľní...ale držim ti palce a želám úprimne veľa pohodových kilometrov...ja som mal Jawu v roku 1986 a už vtedy to bol krám. Akurát, že vtedy nič iné nebolo na trhu. Tak prečo sa mám aj dnes trápiť, keď nemusím..