Yamaha FJR 1300 (2010)

Aktualizováno 15.9.2018

Komentáře a hodnocení profilu
Nalezeno 9 záznamů

pietros
pietros napsal 30.10.20 v 20:47 10b.

pěkně napsané

SADLATY napsal 21.04.19 v 14:37

Vzhľadom na okolnosti, rozhodol som sa, že tú motorku predám. Asi nie som pre ňu dostatočne dobrý partner, lebo sa patrí na nej najazdiť viac. Na druhú stranu si uvedomujem, že 7400 EUR, je predsa len dosť peňazí a možno ju ani nepredám za toľko. Tak som nad tým všelijako špekuloval, pozrel tie črepy , čo sú na internetových bazároch o tisícku lacnejšie ako moja a prišiel k záveru, že vlastne ani nevadí, ak sa nenájde kupec. Srdce mi ale nedalo a začal som na nej chodiť do práce, takže 3 - 4 niekedy i 6 dní v týždni na nej jazdím a čím ďalej si začínam uvedomovať kvalitu toho stroja. Je neskutočne rýchla a pri tom stále pohodlná. Rýchlych motoriek je kopec, ale silne pochybujem, že sa vezie jazdec v takom pohodlí, ako na full kapotovanom cesťáku. Lebo v marci bývalo z rána občas tak 3 °C nad nulou. Najviac si užívam to zrýchlenie bez nutnosti podradenia - hold tiež som skoršieho dáta výroby a to kvaltovanie ma už nebaví. Len otočím zápästím a to ideeeee. Jazdím bez kufrov, iba s tankvakom, takže v meste úplná pohoda, slovo zápcha nepoznám. Fakt asi na to tie motorky sú, nejaké racio v tom až tak v našich klimatických podmienkach netreba hľadať, ale tá radosť

SADLATY napsal 31.03.19 v 18:06

Takže som na predok hodil novú gumu Michelin pilot road 4 GT a... je to úplne nová motorka, jazdné vlastnosti sa zlepšili výraznejšie, ako som čakal . Ten pocit, keď človek vymení pneumatiku je super, za pár minút je z toho úplne iný stroj

SADLATY napsal 15.09.18 v 09:29

Takže na moto mám novo repasované tlmiče a novú brzdovku... to sú všetky investície, čo som do toho vrazil.

Najazdil som na motorke toto leto pramálo. Mám pocit, že viac km som dal na bicykli (naozaj aj reálne), ako na motorke. Tak som dospel k tomu, že keďže namám na moto čas, že bude racionálnejšie ju predať. Ale kde prídem medzi motorkárov, každý jeden povie, že som dobre kúpil, že to je škoda pustiť z ruky. No a mna teší to, že keď som to spomenul doma, manželka povedala na predaj, že nie. Zostal som trochu zaskočený a že jej sa ta motorka páči, dobre sa na nej cestuje a že nech mám niečo svoje, že aj tak by som za rok kúpil inú a takú v tom stave a cene asi len tak nezoženiem ...takto to teda zhodnotila moja polovička, čo si myslím, že je pre mnohých motorkárov veľmi dôležitý aspekt pri kúpe stroja

milan26
milan26 napsal 06.06.18 v 19:42 10b.

SADLATY napsal 06.06.18 v 09:42

Zípák:
"Motocykl je to dobrý akorát mě překvapila Tvoje první věta. Koupil jsem ji z nudy. Nevim co si pod tím představit... Jezdím od malička a každou motorku jsem moc chtěl. Měl jsem z ní velkou radost."

...u mňa je to trošku iné, motorku som vždy chcel, ale peňazí málo, vždy mala prednosť rodina, bývanie, deti... pred 10 rokmi som mal motorku, potom druhú potom sa mi narodilo druhé dieťa a najmä som mal nepríjemný úraz kolena nesúvisiaci s motorkárčením... Tým pádom som na motorke neobsedel, bola mi zbytočná, išla z domu. Teraz po x rokoch, ako som dosť intenzívne pracoval, došiel som k rozhodnutiu spraviť si radosť. Motorka je dosť egoistická z pohľadu mojich detí( lebo naozaj čo majú z toho, že tatko nie je doma a vozí sa kade tade ), takže je to naozaj moja zábavka. Vedel som, že chcem motorku na moje rozptýlenie. Auto, motorka, dom - hmotné statky sú všetky pominuteľné a odmietam venovať v živote celú energiu ich budovaniu, získavaniu a starostlivosti o ne. Do čoho som ochotný investovať, energiu, čas a prostriedky je moja rodina. Bolo mi jedno, či je motorka čierna, zelená, či je to B-King, alebo VZR 1800 alebo Pan European, či má vyhrievanú sedačku a pod. Podmienka bola väčší objem, kvôli menšej potrebe radiť a prijateľný tech.stav zodpovedajúci cene, tak, aby v prípade nasledovného predaja nedošlo k výraznému poklesu hodnoty. Ja sa z nej teším, ale inak ako z tej prvej, kedy mi ku šťastiu stačilo byť jej vlastníkom a cítil som sa blažene, keď som ju umýval a mohol sa len tak na nej túlať. Súvisí to asi s vekom, prioritami v živote. Táto je vyslovene rozptýlenie, uprednostním radšej jazdu na bicykli ako na motorke, vyslovene je to zabitie nudy, možnosť skočiť s manželkou na kávu iným ako bežným spôsobom. Presúvať sa ( a to ja teda relatívne často) kvôli povinnostiam na väčšie vzdialenosti inak , ako autom, Teraz mám z tých presunov i radosť, aj sa na to občas teším.

Ales600
Ales600 napsal 05.06.18 v 22:49 10b.

Pěkná

valasek
valasek napsal 05.06.18 v 10:46 10b.

Krásný stroj, vtipný a objektivní popis. Snad Ti tu nudu zažene!

Zipák
Zipák napsal 05.06.18 v 00:28 6b.