Yamaha FZ6 Fazer (2006)

Vlastník Fyxo
Vloženo 6.2.2015
Aktualizováno 30.1.2016

Výborný športovo-cestný motocykel vhodný na každodennú jazdu, ktorý s prehľadom zvládne aj dlhšie cesty.

Motorka koupena od od prvého majiteľa

První dojmy - Fazer je moja prvá veľká moto, ale vďaka pomerne jednoduchej ovládateľnosti a neagresívnemu prejavu v nízkych a stredných otáčkach som si na neho rýchlo zvykol. Je to výborná moto na každý deň s poctivým športovým rodokmeňom, ktorý pobaví keď treba :)

Motorku bych doporučil pro - Kohokoľvek kto má dosť rozumu a hľadá univerzálnu motorku s dostatkom výkonu

Doplňky na motorce - držiak na kufor Kappa, padacie dorazy na bokoch rámu, zástrčka 12V

Mám za sebou prvú sezónu po kúpe a zároveň opatrné začiatky na prvej veľkej motorke. Keďže mám najazdených len 4.000km na tejto jedinej moto, nerad by som hodnotil jednotlivé komponenty ako brzdy, motor, podvozok a podobne, lebo to nemám s čím porovnať.

Čo však zhodnotiť môžem je subjektívny pocit zo stroja a ten je jednoducho skvelý. Fazer prekvapí ťahom motora vo vysokých otáčkach (zhruba od 9.000 RPM je to peklo), ktorý u mňa prvýkrát vyvolal prekvapený výkrik do helmy :). Motor je veľmi pružný, netreba veľa radiť, ale to iba pokiaľ sa bavíme o cestovnom tempe. Ku športovej jazde motor z R6 proste potrebuje otáčky. Jediná nepríjemnosť ktorú som si všimol sú vibrácie zhruba medzi 5-7.000 RPM ktoré sa dosť prenášajú do riadidiel a rámu. Nič strašné, len otravné.

Spotreba Fazeru nie je nijako závratná, bol som prekvapený príjemným dlhodobým priemerom 5,1L (spotreba sa hýbala od 4,5-6,3) čo je na radový štvorvalec v mojich očiach OK.

Čo sa týka jazdy vo dvojici, mal som tú možnosť vyskúšať zatiaľ iba kratšie trasy do 100km, čo sa obišlo úplne bez problémov. Priateľka mala dosť miesta, pohodlné držanie na dobre umiestnených madlách, možno len stúpačky sú o čosi vyššie ako by bolo pohodlné, ale to závisí aj od postavy spolujazdca.

Úložné priestory sú na Fazeri problém, čo je aj dôvod prečo som sa vybavil kufrom dozadu, tankvakom a bočnými kuframi, pretože pod sedadlo sa bohužiaľ vojde iba malé náradie s lekárničkou, a aj to len tak-tak.

Čo do spoľahlivosti, zatiaľ som nemal najmenší problém. Vyzerá že predchádzajúci (a prvý) majiteľ sa o moto výborne staral, tak dúfam že ma čas nepresvedčí o opaku.

To je asi všetko čo ma teraz napadá, ale keby kohokoľvek z vás niečo zaujímalo s čím budem vedieť pomôcť, kľudne sa ozvite.

Tonyny
Tonyny napsal 17.01.16 v 19:11 10b.

dobra volba

Pivko
Pivko napsal 10.02.15 v 21:42

ať jste oba šťastní. Nenech ji dlouho o samotě.

Ondro_Beast
Ondro_Beast napsal 07.02.15 v 16:21

Super krasna mašina :) dufam že sa niekedy vidime na cestach

Decathlon
Decathlon napsal 06.02.15 v 18:39 10b.

Pěkný, jen by to chtělo více fotek

krysoid
krysoid napsal 06.02.15 v 17:16