Honda CBR 1000RR Fireblade (2004)

Vlastník magor12
Vloženo 25.11.2014
Aktualizováno 25.11.2014

Je silná ,je rýchla ,je lahká, je pekná,je moja.

Kawasaki ZX-10R Ninja: Málo dobrých v dobrej cene

První dojmy - Ide super ,brzdí až velmi dobre nakolko som bol zvyknutý ťahať za brzdy viac, do zákruty ide z ĺahkosťou a ako keby sa na ňu tešila,rýchlosti sa prehadzujú lahko ako po masle.Neviem si ustrážiť rýchlosť-stále idem rýchlejšie ako by som mal podla predpisov a pritom mám pocit že sa vlečiem, aj pri 140 km/h na tachometri sa mi zdá že idem 100km/h.V pomalích rýchlostiach napr.pri odbučovaní do bučnej ulice treba radiť do 1.rýchl.stupňa( ZZR 6OO to zvládla na 2.alebo 3.stupni)

Motorku bych doporučil pro - Prevažne pre starších motorkárov, ktorí už majú čo to odjazdené a stále ich to láka ísť do tejto kategorie

Doplňky na motorce - ladený výfuk yoshimura RS 5,racingové plexi MRA,padáky ,o zub menšie vývodové koliečko

CBR 1000 RR som si vybral hlavne kôli cene a tiež dizajnu. Chcel som pôvodne ZX 10 R pre je neskutočnú silu ale po prevezení na honde nebanujem, sily má na rozdávanie( a to som prešiel len cca 70 km-bol 23.november a asi 8 stupňov celzia).
Porovnávať môžem len z Kawasaki ZZR 600 ktorú som jazdil tri roky. CBR je asi vo všetkom lepšia. V prvom rade motor a prevodovka to sa ani porovnávať nedá . Kawa- karburátory ,Honda-vstrekovanie štartovanie bez sitiča,bez problémov.
Ďalej podvozok: z kawou som sa tri roky snažil dostať aspoň stupačku na asfalt a nepodarilo sa z hondou som išiel prvý krát na studenom asfalte a sudených gumách a aj keď som šiel v zákrutách rýchlejšie motorka držala ako prilepená bez náznaku nervozity. Jazdcovi dáva neuveritelný pocit istoty-už sa teším na jar keď sa oteplí aby som si to zase vyskúšal.
Brzdy sú na honde menené(teda aspoň kotúče) a brzdia velmi dobre,budem si musieť zvyknúť na ich silu a začať brzdiť iba dvomi prstami.
úložný priestor na honde skoro ani nieje,na kawe som vedel odniesť dve lekárničky ,sprej na reťaz a sadu žiaroviek. Na honde dám pod sedadlo doklady,užívatelskú príručku, sadu náradia a hotovo. Lekárničku ani omylom.
Zo spolujazdcom som ešte nešiel takže ako sa mu sedí posúdiť neviem. Bol som u švagra ktorý sa previezť aj chcel ale nakolko má 100 kg tak som to rázne zamietol kedže mám čo robiť aby som to ukaroval sám nieto ešte z medveďom.
Servis,spotrebu a poruchy ešte neviem posúdiť pre málo odjazdených km.

Po čase keď odjazdím viac kilometrov pripíšem dalšie skúsenosti.

rybíz5
rybíz5 napsal 27.11.14 v 22:09 10b.

Pěknej Fároš

Merick4
Merick4 napsal 27.11.14 v 10:22

Super stroj, nech ti sluzi k spokojnosti

RepsolGirl
RepsolGirl napsal 26.11.14 v 15:17 10b.

Kráska tak ať to líííítá

muncinana
muncinana napsal 26.11.14 v 14:56 10b.

Super mašina