Moto Morini Corsaro 1200 (2007)

Vlastník Shiver
Vloženo 31.5.2013
Aktualizováno 23.6.2013

Nádherná Italka, skvělý motor, skvělý design, brutální zvuk, prostě paráda

Motorka koupena od FIRMA:Moto Chose (Chrudim IV) - Skvělé

První dojmy - Pro mne to byla láska na první pohled. Po ujetí pár metrů jsem měl jasno. Sedla mě do ruky jak prdel na hrnek. Tah motoru, ovladatelnost, design, hromový zvuk z Termignonů. Na jedničku se zvedne, na dvojku taky:-))

Motorku bych doporučil pro - Mě

Doplňky na motorce - Termignoni

Zkušenosti jsou zatím minimální. První cesta byla asi 50km s R1 a myslím že nebýt průtrže mračen, krup a zimy tak bych věděl víc. Ale i tak jsem nadšenej, spokojenej a Corsárek mě hřeje u srdce)
Co teda o motorce vím:
Vím, že na cestování jsou jiný stroje, ale i s korzárem se dá jet kolem světa. Ale asi né ve dvou. Ten zadní bobek je max pro drobnou slečnu a jen tak za roh do kavárny.
K brzdám bych řekl asi jen stručně že přední Bremba super, ale zadek tam asi nemám.
Převodovka je přesná, bez nějakých pazvuků, takže špice.
Motorka má špičkové řízení a má plně nastavitelné vidlice. Mašina je krátká a to je super na zatáčky všeho druhu. Tam je asi Morinka i určená. Zábava, blbnutí užívání si radosti z řízení motocyklu.
Další mé povšimnutí patří k "úložnému prostoru" je malinkej, respektive není žádnej ale na kreditku by měl stačit
Parádní je multifunkční display se všemi možnými informacemi. Od běžných dat jako je teplota chladící kapaliny, rychlosti, kilometráže a hodin má Morinka i čidlo na venkovní teplotu, max dosaženou rychlost, ukazatel zařazené rychlosti,ukazatel dobíjení baterie a to přímo v jednotkách voltů, upozornění na nebezpečí námrazy (když teplota klesne po 5°C) a možnost měření času na kolo.
Co je pro mne velká změna je přechod z kardanu na řetěz. Až po sléze jsem si uvědomil, že se asi o ten kus snejtovanýho železa musím starat a mazat ho. Přeci jenom v tomhle je BMW komfortnější. Teda takhle, BMW je celkově komfotrnější motorka ale Morinka to vynahrazuje proudem adrenalinu a radostí, že je tak trochu originální, neboť BMW stojí v dnešní době snad na každým rohu.

Zatím asi vše. Víc nenapíšu, protože zatím víc nevím. Musím přeci jen něco pojezdit

Tak jsem trochu pojezdil a spokojenost s Morinkou jenom roste a roste. V zatáčkovitém profilu silnice je famozní. Drží absolutně bez chybně stopu a má brutální výjedz. Než se čtyřválec roztočí tak je Morina už v další serpentině :D

Další zkušenost je s rezervou benzinu Tam nedoporučuji podceňovat rozsvícení oranžové kontrolky rezervy. Může se to trošku vymstít jako mě Naštěstí jsem jel s kamarádem Lomítko a ten benoš dovezl. Díkas

Podhořany 23.6.13
Dávám pár fotek. Podhořany jsou pro mne velice oblíbenou destinací :D

jardakovarik
jardakovarik napsal 29.11.20 v 13:34 10b.

Krásná moto a jsem také rád, že jí mám konečně doma.

Tomino222
Tomino222 napsal 09.06.17 v 05:16 10b.

Ahoj je to krasavice taky se pro ni chystam nevis nahodou o naky slusne na prodej?

strakon
strakon napsal 08.05.14 v 22:08

Krása převeliká, gratuluju

Buteo
Buteo napsal 28.04.14 v 13:16

Pěkný...Taky jsem ji zvažoval, ale Benellka mě z Italek vyléčila

zmulin
zmulin napsal 10.07.13 v 10:34 10b.

No mít něco navíc,tak hodně přemejšlim,jestli Corsaro,nebo SF.Je parádní a zvuk má hustej.Sem to svý HTPéčko mezi váma skoro neslyšel...