MZ ETZ 251 (1990)

Vlastník chlebasmaslem
Vloženo 28.11.2010
Aktualizováno 28.11.2010

MZ 251-výbornej stroj pro začátek,spolehlivej,bez problémů

Tak na MZ 250 jsem se vyřádil ve svých mladých letech jako hrom. Koupil jsem ji s protočeným unašečem spojky na klikovce.Celej kužel byl zničenej. Tehdy sem si ještě na takovej motor netroufal,přece jenom to byl skok z Jawy nebo ČZ. Můj kamarád,kterej si skládal motor na MZ 150 a vždycky mu tam ze dva kvalty chyběly mě od toho odradil. Proto jsem motor zavezl na opravu jednomu velmi zkušenému pánovi,před kterým smekám do teť. Tento člověk mi přelisoval a prakticky udělal celou klikovku s vyvážením a vším okolo. Sehnal jsem si druhý unašeč k namontování. Když už byl motor rozpůlený,tak dostal nové gufera,ložiska,přebroušení převodových koleček a komlet seřízení. Válec byl v dobrém stavu,poze se překroužkovalo.Asi do do měsíce byl motor nachystaný. Pán,který mě jej dával do hromady si podle mne řekl celkem směšnou cenu vzhledem na odvedenou práci a použitý materiál. Asi věděl,že 17tiletý kluk nemá hromady peněz na zaplacení a tak se smiloval.
Já sem byl šťastý,motor jsem nasadil,zapojil a od tédoby mi neudělěl nejmenší problém po celé dva roky,co jsem na MZ jezdil. Motorka si jezdila 150/h i ve dvou...Během těch dvou let proběhlo pár úprav jako brzdová pumpa z Jawy,páčky a hrůza drobností.
Poté jsem udělal velkou chybu.Pujčil sem motorku svemu dobrému kamarádovi,kterej taky měl MZ251 ale rozdělanou. Chtěl se jenom svézd,aby si to připoměl. Byla to chyba. Asi po pul hodině,co sem slyšel,jak na tom řádí po městě mě ji dovezl. Nemilé překvapení bylo,když mi po dvou kilometrech začala vyskakovat trojka...S ním nebyla žádná domluva a já jsem poté motorku takto prodal za nižší cenu...Od té doby jsem se poučil a motorku nepujčuju.Maximálně babbetu!

karlos51
karlos51 napsal 02.04.14 v 22:13 10b.

Pěkný a zachovalý kousek

pernik92
pernik92 napsal 08.01.13 v 19:07 10b.

tak ta je nádherná

Huf