Suzuki GSX 600 F (1999)

Vlastník Andimar
Vloženo 18.8.2010
Aktualizováno 17.5.2018

Hayabusa pro začátečníky - na naše cesty plně dostačující...

První dojmy - Byla to moje první velká motorka, výkon mne dost překvapil u tak staré koncepce jsem ho nečekal v takové míře. Dobré krytí před větrem.

Motorku bych doporučil pro - Všem co chtějí za pár korun hodně muziky.

Dlouhá (jako já), spolehlivá, dobrá na svižnější cestování i každodenní použití...Dlouhá (jako já), spolehlivá, dobrá na svižnější cestování i každodenní použití...

Měla být jen na čas, než se rozjezdim a nakonec mi dělala společnost celých 10 let.

Koupil jsem ji od holky na kterou byla příliš těžká. Po čase jsem zjistil že žere olej, jezdit se stín dalo, ale já mám rád když jsou věci v pořádku, tak jsem to začal řešit. Oprava by byla příliš nákladná, tak jsem se rozhodl pro výměnu motoru. Měl jsem štěstí sehnal jsem jeden zánovní který po celou dobu šlapal jak švýcarské hodinky. Žrouta oleje jsem s upozorněním nakonec dobře prodal, takže výměna nestala moc a rozhodně se vyplatila.

Po čase začal sáknout jeden karburátor. Přišel jsem na to že byl prasklý a opravovaný. Opět jsem to řešil výměnou. Od té doby spolehlivost.

Suzuki dostala k Vánocům homologovaný výfuk s tlumící vložkou, kterou šroub někde v Rakousku neudržel a vložku jsem někde vyfouknul. Zvuk - famózní.

Používal jsem dvousměsové pneumatiky Michelin PilotRoad2 a velká spokojenost. Jen na STK se na to moc netvářily, protože v rozměru který byl v TP se bohužel nevyráběly. Takže jsem každé dva roky dělal na STK psí oči, ale nakonec mi to vždycky dali.

Specialita Suzuki benzínový kohout v poloze PRI - dobrý sluha, ale zlý pán. Skvělý na zaplavení karburátorů například po zimním spánku. Používal jsem to občas i při jízdě na plný plyn, kdy motor potřeboval víc benzínu než mu dal podtlak v nádrži, stávalo se hlavně před bouřkou, když se měnil tlak vzduchu. Po příjezdu jsem ho dvakrát zapomněl zavřít a do rána mi proteklo půl nádrže benzínu motoru, takže rozborka a sborka motorky nutná. Olej pryč a nový dovnitř. 😀 Výhoda byla že ten benzín skvěle propláchnul odkarbonoval a vyčistil i ty prostory, kam se člověk bez rozebrání motoru běžně nedostane.😉

Po deseti letech soužití jsem ji prodával v podstatně lepším stavu než jsem ji koupil. Odměnou za to bylo, že byla pryč pár hodin po podání inzerátu.

Život jde dál, přestoupil jsem na vysněného Blackbirda, ale to už je jiná kapitola..

Black_Shots
Black_Shots napsal 15.09.10 v 20:51