renocar_unor

Suzuki GSX 600 F (2001)

Vlastník Michal1985
Vloženo 20.4.2022
Aktualizováno 29.4.2022

Je to kus... na první pohled vážně velká a těžká motorka.

Suzuki GSR 600: Původně jsem chtěl GSR z toho důvodu, že jsem na něm dělal motoškolu a přišlo mi to celkem logický koupit to na čem se učíš, ale ve finále jsem nemohl najít dobré moto za rozumné peníze a tak jsem šel do GSX...

První dojmy - Když jsem GSXF viděl poprvé zarazila mě jeho velikost, řekl jsem si že je to vážně velká a těžká motorky, ale když jsem se poprvé projel (musím přiznat, že s obrovským respektem) zjistil jsem, že je sice velká a těžká, ale relativně snadno ovladatelná. I když je to "babča" tak musím říci, že jsem trefil na skutečně dobrý kus.

Motorku bych doporučil pro - Jsem začátečník měřící 192cm a vážící 100kg. Na moto se mi dobře sedí i jezdí, takže možná bych tuto motorku doporučil pro větší a silnější piloty. Hlavně jezdit s mozkem v hlavě a nehrát si na nesmysl závodníka.

Doplňky na motorce - Nosič RZ s led směrovkami

Než jsem začal dělat motoškolu, tak jsem se viděl, jak to budu řezat na koleno a loket jak slavný VR46 v nejlepších letech, ale během motoškoly jsem zjistil, že sportovní motorka pro mě nemá význam a to z několika důvodů, jsem dlouhý jak cesta na benzínku při rozsvícené rezervě, moje záda jsou stabilní jak párátkový most a hlavně moje zkušenosti jsou hluboko pod bodem mrazu XD. Takže jsem na to šel jinak.
Řekl jsem si, že bude nejlepší koupit motorku, na které jsem se učil, což bylo Suzuki GSR 600, za mě lehký, perfektně ovladatelný naháč, který umí slušně potáhnout, ALE jak už to bývá, když jsem procházel inzeráty a inzerenty, tak jsem nacházel buď motorky mimo moje finanční možnosti (chtěl jsem svojí 1. motorku do 50 tis. Kč ne km XD) nebo motorky v ne úplně pěkném stavu. Já chápu, že každý chce prodat za co nejvíc, ale upřímně mě zarazilo kolik lidí chce prodat vrak někomu, kdo začíná jezdit, to je jako dát někomu nabitou pistoli a říct mu "zahrajeme si ruskou ruletu, ale hraješ první a hraješ sám..." Jasně každý má po koupi motorky udělat nějaké preventivní servisní úkony, ale ne že koupím moto za 50 a další 20 do ní nasypu, abych se na cestě nezabil, protože brzdy, kola, motor, atd...
Tak jsem si řekl, že musím zkusit jiný typ motorky, chtěl jsem prostě cestovní motorku na které budu sedět podobně jak na GSRu, bude to 4 válec a hlavně bude to podobně "hodná" motorka.
Vyskočil mi inzerát GSX 600F, z roku 2001 a nájezdem necelých 42tkm (což jsem bral s rezervou vzhledem k výše uvedeným zkušenostem) v PŮVODNÍM STAVU.
Poslal jsem za prodejcem kamaráda, který má nesrovnatelně větší zkušenosti jak servisní, tak uživatelské a ten mi řekl, že motorka šlape a jede jak za mlada a že bych neměl dlouho váhat nebo bude fuč za ty peníze, což bylo pro mě rozhodující a tak jsem jí vzal Na první pohled se mi motorka nesmírně líbila i přesto, že mnoha nebo spíš většina lidem se nelíbí, protože světla, plasty, budíky a já nevím co všechno, ale mně prostě padla do oka na první dobrou, jasně r.v. 2001, karburátorovka se sytičem, já jako pilot amatér je děsivé spojení, ale musím přiznat a rovnou zaklepat, že si rozumíme.
Po výměně oleje a filtru, vyčištění a namazání řetězu, dofoukání pneu a vyčištění brzd, jsem vyrazil na cestu a musím říci, že jsem neměl vůbec žádná očekávání jen to, aby motorka jezdila, brzdila a nenechala mě někde ve štychu. S každým ujetým kilometrem jsem byl moc příjemně překvapený, jak moto jede a jak jednoduše zatáčí, je pravda, že trošku hůř brzdí (oproti lehčímu a mladšímu GSRu, což je logické), ale jde o zvyk a mozek v hlavě... . Co se týče podvozku, tak nejsem žádný expert, ale přijde mi, že je tak akorát (mám 2 roky zpátky přetěsněné vidle), je sympaticky měkký, žádná tvrdá a uskákaná koza, když vezmu menší nerovnost, tak ani nevím, že jsem něco přejel na motorce mám pneu Metzler Roadtec Z6 a asi dobrý :D jak říkám, nejsem žádný expert a zatím nemám možnost srovnání.

anachron01
anachron01 napsal 27.06.22 v 09:18 10b.

Parádní kousek v originálním stavu..