Simson S 51 Enduro (1989)

Vlastník riko.gogo
Vloženo 13.2.2010
Aktualizováno 13.2.2010

Simson S 51 Enduro je velice zajímavá motorka pro začátek. Je to klasický vduchem chlazený 2t . Má 2,7 KW což je zhruba 3,8 koně. O dalších informací se dozvíte dále

Simson
Nikdy jsem nechtěl své motorkářské začátky na ničem jiném než na Simsonu byl to můj malý splněný sen už od mala. Má ho ještě doposud strejda. V tu dobu když mi bylo asi 10 let a svezl mě na něm, sem chtěl motorku. Dočkal jsem se ale až ve 12ti. Když jsme jeli s mojí první motorkou domů byl jsem nejšťastnější na světě. Určitě znáte všichni ten pocit že už vám jí prostě nic neveme a jste nový král kterému předávali žezlo :) . Měl jsme v tu dobu ze simsonu obrovský respekt, teď už na něj nahlížím jinak :D. Pamatuju jsi přesně jak mě na něm taťka začal učit. Bylo pořád pouštěj tu spojku pomalejc. "škyt" . "Táátooo proč mi to vždycky chcípne" :D ... pořád mi to předváděl a já byl hrozně naštvanej že to prostě nejde. Ale pak se to jednou povedlo a už to šlo samo s řazením jsem problém neměl protože už jsem jezdil tátovi na klíně v autě a ovládal spojku atd. :) tak my bylo vysvětleno že se tam rychlosti "kopou" nahoru vyšší dolu nižší kvalty. A Tak začal muj motorkářský život. Pořád to na mě ale byla ta vysoká motorka co jede jak blázen . Bylo to úžasný když jsem měl motorku jediný ze třídy ( až na jednoho co měl fichtla :) ) a mohl se chlubit . To jsem na něm ale pořád moc nejezdil, protože jsme musel vzdycky s taťkou a to jsem jezdil jen o výkendech. Tak jsem si simsona vždy vytáhl jen před barák vzal všechny možné přípravky a leštil a leštil a leštil. Ale opravdu pořád stále smirek v ruce různé saponáty a jel jsem, tolik strávených dnů u toho a takový práce po které vám hřálo u srdce jééé to byly časy O . Za ten první rok co jsem ho měl jsem na sel zhruba 400km více myslím že ne. Další rok už jsem jezdil sám a starší kluci co měli už 125 mě brali s sebou a já se začal učit , abych ovládal já jeho a né on mě . Za tu sezonu už jsem odjezdil tak 1000km . A už jsem si připadal ostřílený letec :D . Další sezonu 08 jsme brávali simsona na vozejk a jezdili na Zvíkovec, kde máme chatu a tam je spousta polních a lesních cest. Tam se dalo vyřádit dosytosti. Další rok 09 jsem se doučil snad takový ten nadstandart co se na motorce dá naučit . To byly mírné drifty , ježdění po zadním kole , držení balancu , projíždění technických pasáží v lese a skákání kdy už simson jaksi nestíhá a už bych potřeboval něco silnějšího . Na simsonu sme doposud najel zhruba 4500 km připomínám bez papírů . Jednáme teď s taťkou o Yamaze DT 125 Re ( nejlépe ročník 04+ ) Je to vodník , 2t , 11KW - dá se lehce otevřít když výkon přestane stačit . Je to opravdu krásný enduro a na to jak mě vzal terén myslím naprosto ideální a ježdění do školy atp. prostě nádhera. Chtěl bych ho mít teď na novou sezonu a Simsona by dostal bratr kterému je teď 11. Do autoškoly si jdu příští týden pro přihlášku. Jen už mi štve ta zima ale ta mi nezabránila jezdím aspoň 1 za týden jen pár km na prohřátí a hlavně na absťák. Už ať je teplo a přeju všem nádhernou sezonu 2010 bez pádů a plno úžasných zážitků

lukykozeluh
lukykozeluh napsal 18.03.11 v 23:09

Pekna recenze a peknej simac,jinak taky bych bral DT,ta motorka ve me fakt dela dojem ale jinak zatim jezdim na mustangu :) jinak asi se znas s mym bratrancem Kubou ;)

Aleš-ák
Aleš-ák napsal 05.09.10 v 11:05

pěknej 10b.

kokonhead
kokonhead napsal 17.02.10 v 15:52

no krásnej símák a na videu si to pěkne daváš tak at už máš to DT a můžeš pořádně řádit 10b

jeleva
jeleva napsal 15.02.10 v 13:31

Chlape máš pravdu, simson ideální na seznámení se s motorkou, a potom DT (žádnou jinou 125 bych asi ani nechtěl) pokud jezdíš cesty i terén je to výborný stroj a na silnici ujedeš i rádoby silničně sportovním motorkám typu cbr,ybr...125

riko.gogo
riko.gogo napsal 14.02.10 v 17:54