KTM LC4 640 (2005)

Vlastník Peters
Vloženo 14.11.2008
Aktualizováno 30.12.2009

KTM LC4 640 SuperMoto - kačen(k)a jedna

Tohle jsem chtěl vždycky vyzkoušet a za ty peníze to fakt stojí! Koupil jsem ji od prvního majitele v perfektním stavu v září loňskýho roku. Do zimy jsem ještě něco stihl nalítat, tak už jsme se stačili seznámit. Je to fakt paráda! Letos jsme spolu najezdili zatím jen pár set kiláků, ale s každým víkendem to přibývá..

A moje pocity?

Na to, jak "málo" koní kačka má, jede dost slušně. Má obrovskou sílu odspodu. Za jedna to jde hned plynem do svíce, za dva se mi to zatím nepodařilo. Přemýšlím o výměně kolečka (teď je tam 17 zubů, tak dám asi 16). Rychlost to moc neovlivní, ale tahat by to mělo ještě festovněji.. Maximálka je teď prej někde přes 180, ale už při víc jak 150 mi přijde, že ji trápím, tak rychleji nejezdím. Do 120-130 je to ideál - to v pohodě pobírá i endurácká přilba s kšiltem. Ale tyhle motorky nikdo nestavěl, aby z nich někdo ždímal topspeed. Je to neuvěřitelně zábavná hračka! Na blbnutím po městě je to jak dělaný - bohužel se s tím jen těžko jezdí "slušně", tak musím dávat bacha na poliše. Vymakaný dlouhý wheeliesy ještě nezvládám, ale pár metrů to nahoře podržím. Se zadním kole v luftě se dá zastavovat celkem snadno; jízda po předním kole se už tak jednoduše nejeví - ale to je všechno rukama, motorka by se ani nezapotila No a kdybych se naučil i slidovat (driftovat) v zatáčkách, to by byla teprve paráda! Tak snad to jednou přijde..

Kačka je lehoučká, takže ovladatelnost skoro jak kolo. Oproti předchozím motorkám neskutečně vibruje, ale na to už jsem si zvykl a nevnímám to. Podvozek je perfektní, u WhitePower to umí. Sedlo se mi ještě na podzim zdálo tvrdý jak prkno, ale to byl asi taky jen šok po změně motorky. Zadek už si zvykl.

No a co se mi hodně líbí a s čím asi nejvíc otravuju důchodce a sousedy, je ten monstrózní zvuk!! Strejda Akrapovič vymyslel pěkný koncovky a naladil je na pěknou notu! A hlavně jsem na silnici slyšet a tak to má bejt - aspoň si mě všimnou i ti, kteří do tý doby netušili, že maj na autě taky zrcátka!

Jsem z ní proště nadšenej! Jezdím už celkem dlouho, ale mám se pořád co učit. S kačkou je to jedna radost! O to větší bude, až se naučím nějaký ty vymakaný kraviny a nerozbiju si při tom hubu! A taky doufám, že nepřijdu o papíry..

- Peters, 30.4.09 -

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

23.5.09: Tak kačka šla do světa! Nástupce: Aprilia Tuono Factory

Jednou se k něčemu podobnýmu určitě vrátím, ale až budou peníze na dvě motorky. Motard na pořádný vyblbnutí + stroj na výlety ve dvou (asi jediná nevýhoda kačky - pro mě nakonec rozhodující). Ikdyž Tuono by to mohlo obojí lehce zastoupit! Zatím jen pár km, ale vypadá to na luxusní hračku..

Gazik199
Gazik199 napsal 13.07.10 v 22:20

kraska a ty akrapy zavidim skoda zes prodal ta by me moc chybela 10

syczek
syczek napsal 18.04.10 v 13:10

Ty blaho, uz setrim, tuhle musim mit! KRASKA !!

jakufon
jakufon napsal 31.12.09 v 15:38

Nádherný motárd s super Akrapy to musí být zvuk za 10

Peters
Peters napsal 30.12.09 v 22:38

Díky všem za chválu Byla to maximální radost

istonbike
istonbike napsal 30.12.09 v 22:19