BMW R 1200 RT (2018)

Vlastník stokly
Vloženo 11.12.2021
Aktualizováno 24.5.2024

Po pěti sezónách s GS jsem se rozhodl k nákupu novější moto pro delší výlety. Zvažoval jsem zda nekoupit ještě starý vzducháč z důvodu spolehlivosti, ale člověk se sveze a ten rozdíl je veliký. Terén nejezdím, tak jsem se rozhodl pro cesťáka.

První dojmy - Bohužel zima, pořádné svezení bude až na jaře. Doladím pár drobností ve výbavě, motorka má navigaci, ale nákup topcasu mě rozhodně čeká jako první.

Doplňky na motorce -
Řešil jsem tankpad na nádrž. Nabídka je velice omezená, proto jsem se rozhodl oslovit Myra a ten mi vyrobil jeden na přání. Neubránil jsem se doobjednání pár reflexních polepů na boční kufry.

Koupeno sedlo sarget vyhřívané, komfortní musím přiznat, že sezení velice příjemné.

Pod sedadly není žádné místo pro pov. výbavu. Vyřešil jsem montáží kapsy od Ewogu do horního víka topcasu.

Zkušenosti nulové, provedena kratší zkušební jízda. RT má slušnou výbavu, chybí jen asistent řazení (zkusil jsem ho v minulosti a dokážu bez něj žít) a bezklíčové zamykání (to jsem z důvodu spolehlivosti ani netoužil mít)
Výbava: ABS, prokluz, asist. rozjezdu do kopce, vyhřívané hefty i obě sedla, radio, navi, čidla tlaku v pneu, centrálni zamykání kufrů i přihrádek, alarm atd...

Tak dnes 18.12.21 jsem neodolal a najel prvních 130km.
Teplota celé 3-4 st nebyla příliš, ale když musíš, tak musíš.
Je znát že se technologie posunula dál, výkon motoru dostatečný. Kombinace vyhřívaných heftů a sedla je super. Opravdu velký rozdíl i oproti GS.
Spotřeba zhruba 5,5 litru, zatím trochu hledám správné rychlosti pro jednotlivé stupně.
Jinak při rychlosti kolem 100km/hod. si trochu člověk připadá že se vleče, komfort moto neztrácí ani za hranicí legálních rychlostí. Stabilita příkladná.
Tak doplněn topcase díky Ježíškovi. Po zhodnocení všech okolností nakonec objednat originální kufr v barvě. Rozhodla kvalita, vzhled a možnost využít centrální zamykání všech kufru a přihrádek pomocí D. O. Doplněno ještě brzdové světlo.
1.1.2022 i díky kamarádovi zahájena sezóna prvními kilometry.

26.3.22 Díky mírné zimě s RT najeté první 2000km.
Moto je velmi dobře ovladatelné, největší problém mám s odhadem rychlosti v obci. Pocitová rychlost je tak o 20-30 km/hod. nižší než skutečnost.
Takže za obcí se rozjedu a kochám se jedu 100,110, cestuji 120,130, no a svižně cestuji 150,160km/hod. Téměř žádný hluk v přilbě, vítr neobtěžuje.
Jinak jsem se nechal zlomit a moto dovybavil asistentem řazení. To je opravdu úlet. Předjíždění, akcelerace je opravdu návyková. Z módu DYNAMIC jsem se vrátil k ROAD, na výlet to bohatě stačí.

Vladounreal
Vladounreal napsal 08.07.23 v 15:54 10b.

pěkný cestovatel tak jen plno spokojených km s ní

HONDAB
HONDAB napsal 09.07.22 v 11:02 10b.

Krásný stroj, to musí km utíkat jako nůž když jede máslem, paráda, užívej.

ToRoAshi
ToRoAshi napsal 13.01.22 v 14:31

Nádhera, přeji plno šťastných kilometrů. Super pocit při nich díky zakoupenému stroji je jednoznačně zajištěn.

tomcruise77
tomcruise77 napsal 20.12.21 v 08:04

Ani se mi nezdá, že měříš 190 cm, nevypadáš na tom špatně. Já mám 196 cm a na mém RT si připadám jak osa na bombónu. Přeji krásné svátky.

lubospoky
lubospoky napsal 17.12.21 v 18:51 10b.

Tak hodně km