Honda CBR 1100XX Blackbird (2000)

Vlastník RudanXj
Vloženo 28.10.2021
Aktualizováno 26.1.2024

Mašina v pravém slova smyslu. Ikona své doby a i po více jak dvaceti letech budí respekt.

Honda X 11: Přeci jen kapoty lépe ochrání a naháče si nedovedu představit s kuframa
Suzuki GSF 1200 Bandit: Blackbird se mi líbí víc

První dojmy - Na to jak je robustní se ovládá nejlépe z těch tří motorek které jsem měl. Ve srovnání se Suzuki gsx750f je určitě obratnější a měkčí.O výkonu motoru snad jen to že když zatáhneš za heft dějou se neskutečný věci.Pár kvaltů nahoru a motorka zrychluje a zrychluje a zrychluje jako by nebyl žádný limit.

Doplňky na motorce - Kufry Krauser, černé plexi, jiné horní brýle,street řidítka+Gripy+závaží, pancéřové brzdové hadice, delší plynová lanka (Honda Hornet), držák telefonu

Vzhledem ke skutečnosti že 90% času na motorce jezdíme ve dvou jsem hledal moto s větším výkonem a prostorem.Na Blackbirda jsem se díval už dřív,ale přišel mi zbytečně silný a v té době ještě finančně jinde.
Po nedobrovolné rozlučce se Suzuki asi nadešel ten správný čas osedlat tuhle bájnou potvoru.

Takže klasické kolečko.Procházení recenzí, pročítání inzerátů, návštěva několika prodávajících a už se vezu na téhle skvělé červené okufrované Hondici.Jsem maximálně nadšenej po všech stránkách.
Něco ještě letos najezdím a snad mi nadšení vydrží.

Sezóna 2022
Jen takové rychlé shrnutí.Na blekovi už něco odjeto tak můžu trochu hodnotit.
Co se týče motoru není snad co vytknout.Jede to furt,ať sólo nebo ve dvou s naloženýma kuframa.V pohodě se dá při cestovní rychlosti vejít do 6l/100.
Co už ale nepochválím je materiál sedla které klouže a to pořádně.Hlavně spolujezdec sjíždí na řidiče v jednom kuse.
Servis... krom běžných věcí (oleje filtry) odešel stator.Proběhla výměna a rovnou jsem vyměnil i dobíjecí relé.
Trápí mě dozvuky nehody s předešlým strojem a to bolesti v zápěstí při delší jízdě.Obzvlášť při cestování se spolujezdcem je to na hranici únosnosti.Uvažuji o zvýšení řidítek.

Sezóna 2023 (85700)
Začátek roku a hned servis který se protáhl od února do poloviny května.
Největší změnou je předělání na street řidítka a změna barvy.
Dál se pak měnilo postupně vše na co se přišlo.Úpravou prošla hlava motoru kvůli netěsnosti ventilů.Takže dekarbonizace,broušení hlavy a sedel ventilů.Zbytek už byla legrace která nakonec vyšla na 53.000kc.
Řidítka+Gripy,
Brzdová kapalina
Rozvody
Řetězová sada
Závaží do řidítek
Sada plynových lanek (Honda Hornet)
Přední + zadní pneu
Brzdové destičky komplet
Olej+filtr.
Spojkové ložisko

Posez se změnil rozhodně k lepšímu.Je teď víc cestovní a hodně se uleví zádům i ramenům obzvlášť při jízdě ve dvou.Jediné co bude ještě potřeba je turistické plexi a přešití sedla.V nové pískové barvě s černými doplňky vypadá fantasticky.., alespoň pro mě.
Ok

Už se těším až ji pořádně vyzkouším.
...Tak bohužel servis dopadl tak že motorka po jedné jízdě opět putuje do servisu akorát už raději jinam.Nejen že zůstala zavzdušněná zadní brzda ale i karburátor škytá a střílí zpět do sání!
... Napodruhé už vše jak má být.Každá jízda s rohlíkem na hubě.

gresini
gresini napsal 02.04.22 v 18:05 10b.

Dnes už motorka ,která není moc k vidění. Ta červená barva je moc pěkná a sedí jí Tak ať ti ta radost a nadšení vydrží

Miklasek
Miklasek napsal 03.12.21 v 16:21

Nádherná elegantná legenda! Aj po rokoch stále budí rešpekt!

callowsick
callowsick napsal 07.11.21 v 11:53 10b.

Tahle motorka se asi nikdy nekouká

NiLu
NiLu napsal 06.11.21 v 21:52 10b.

Krásná, design má stále nadčasový, užívej km v sedle.

Snekofon
Snekofon napsal 28.10.21 v 13:08

Když jsem viděl předchozí stroje a roční nájezdy, tak nepochybuji že to byla optimální volba v této barvě je opravdu krásný a pořád má šmrnc, možná víc než moderní stroje.