Moto Guzzi V85 TT (2021)

Vlastník fajry
Vloženo 23.5.2021
Aktualizováno 3.8.2022

Je to láska na prvý pohľad! Ten vzhľad je neuveriteľný, moderná, no zároveň stará klasika.

Motorka koupena od Motogroup Bratislava - Veľmi divný spôsob predania motorky: "tu mi to podpíšte, motorka je vonku", dovi".

Triumph Tiger 850 Sport: vzhľadovo vyhrala jednoznacne Guzzi

První dojmy - To štartovanie, ten motor! Mega! Veľmi obratná motorka, výkonovo pre mňa ideálna. Chcel som niečo na cestovanie, kochanie, ...

Motorku bych doporučil pro - Myslím, že pre každého

MIA jednotka
DNA vzduchový filter

Průměrná spotřeba - 4.9675 l/100km

Prvých 400km
motorka ma trošku trápi, aktuálne je v servise. Problém ktorý sa vyskytuje:
1. v určitých otáčkach nad 2200 na 2 alebo 3 rychlostný stupeň pri pridaní plynu motor trhá
2. po naštartovaní mi v aplikácii Moto Guzzi naskočí správa Low Fuel, aj keď je nádrž plná
3. po cca 5 dňoch naštartovaná a motor pri štarte ťažko naskakoval. Následne nepravideľný chod. Po pridaní plynu dusenie motora.

Uvidíme, čo s tým servis urobí. Okrem týchto troch vecí som s motorkou zatiaľ veľmi spokojný. Pohodlný posed, príjemný chod motora, obratnosť neuveriteľná.

5.9.2021
Po 2000km a prvom servise

Konečne som sa dostal na 1. servis. Bol som v Motogroup Bratislava. Objednanie prebehlo OK, aj keď majiteľ firmy nevedel, čo sa presne na 1. servise bude robiť (prijímací technik mal vtedy dovolenku). Keď som priešiel do servisu, platil som 253eur, pôvodne chceli 299, ale že mi dal zľavu Podľa faktúry menili:
- olej 10W-60
- olejový filter
- tesnenie olejového filtra
- drobný materiál
- 2A000565 tesnenie ventilového veka 2x
- 1A006716 tesneniete ventilového veka 6x (nejaké krúžky tesniace)
- servisné práce 150min

Bol som celkom prekvapený, keď mi tvrdili, že pri prvom servise sa nenastavujú vôle ventilov na E4, ale že na E5 už áno ... vie o tomto niekto viac?

Motorka má o poznanie tižší chod, motor sa mi zdá kultivovanejší.

Stále však mám jeden problém. Po naštartovaní motorky a spojení mobilnej aplikácie s MIA jednotkou mi aplikácia vypíše Low Fuel! Aj keď je plná nádrž. Servis tvrdí, že diagonistka neukázala žiadnu chybu, že je to problém v mobilnej aplikácii. Tú som vymazal, znovu nainštaloval, znovu spároval a chyba rovnaká. Stretol sa s tým niekto?
V posledných dňoch však ako keby tento problém ustal a už mi to problém neukazuje - jediná zmena je, že sa updatla aplikácia v mobile.

Sir_CHerokee
Sir_CHerokee napsal 04.07.21 v 00:20 9b.

Škoda těch problémů, to mrzí, ale věřím, že to vychytají. Mimochodem k diskusi, já jezdím na Vervu 100 od benziny. U mě jen při zahřívání první minutu dvě je motor trochu přidušený a chce to více plynu, ale jinak v pohodě. Faktem je, že to bude silně přiškrcené a laďák a palivová mapa by udělaly jistě své...

vitik
vitik napsal 24.05.21 v 08:30

Model 2021 a MIA funguje? Jaký má datecode? Mi teda ani ťuk. Zas funguje motor, v záběhu jezdím na Shell V-Power Racing a cukání bylo, ale teď lepší ...Opravil to ten japonec Samo seto. Uvidíme, co s tím udělá normální benzín...

vencysta
vencysta napsal 23.05.21 v 16:42 10b.

Vítej v klubu

Krakatau
Krakatau napsal 23.05.21 v 13:38 10b.

Tak už aj teba zlákala jedna stopa? Super výber, verím, že ti v servise problémy vyriešia (holt nie je to Toyota ) a budeš si už len užívať.

Milan1963
Milan1963 napsal 23.05.21 v 11:35 10b.

Motorka krásná, prodejce divný. V Sušici je to úplně naopak - vstřícnost, ochota. Tak at' ti stroj dobře opraví a dělá jen radost.