Honda VFR 750 (1991)

Vlastník Véferko
Vloženo 26.1.2021
Aktualizováno 17.11.2023

Honda "Véferka" rok výroby 1991.

Motorka koupena od dotaženo z německa v roce 1995

První dojmy - Věrný a spolehlivý člen rodiny.

V roce 1995 jsem prodal bílo-červenou zánovní Hondu CBR 500 F (r.v.1988), kterou jsem si v roce 1992 dotáhl z Rakouska, a kámoš mi dovezl bouranou VFR 750 F r.v.1991, no bouranou!?! Totální, hrubě nekompletní šrot!!! Takže jsem si od firmy Sebimoto koupil přední dvoudílnou kapotu na RVF 750, plexi z Anglie, a začal stavět. Něco přes rok v dílně. Pro pohodlí přítelkyně (nyní již 24 let manželky) jsem zachoval původní sezení. A jezdili jsme. V roce 2000 jsem potřeboval peníze na stavbu RD, takže za všeobecného smutku musela Véferka z domu. Nicméně stále jsem hlídal kdo ji má. V roce 2010 s kusem velkého štěstí se mi ji nečekaně podařilo opět koupit zpět, sice ve zbědovaném stavu, ale byla doma!!!. Trochu práce a jezdíme s manželkou do teď, celkem ujeto cca 95.000km. Hodnotit si jí netroufám, aby se neurazila, neboť je to rovnocenný člen rodiny. Stále si umí občas zaštěkat i na omezovač. Není mi 20, takže toho moc nenajedu, ale každého usednutí na ní si vážím stále víc a víc. Při běžné údržbě Véferka v podstatě nepotřebuje nic navíc. Je to vděčný, spolehlivý a stabilní motocykl. Kdo přivykne, těžko hledá něco srovnatelného. Za komančů a po revoluci jsem měl více motorek pincka Jawa 05, Jawu 3-pade r.v.1980, Jawu půllitra, Hondu CB 400 n, Čz-tku 150, zmíněnou CBR 500 F - mimochodem na svojí dobu vynikající jízdní vlastnosti, celkem bez problémů se to natíralo Kawa-GPZ, Yama-FZR a podobným strojům. Teď už dávno nedivočím, takže přetrvává maximální spokojenost s Véferkou a asi u ní zůstane.

maha
maha napsal 06.12.23 v 16:55 10b.

Kawalumpik
Kawalumpik napsal 17.11.23 v 17:57 10b.

Pěkné dvoj očko.

Véferko
Véferko napsal 03.02.21 v 19:32

Jo, dá se koupit zpět. Měla sem tam prasklinky na kapotách a vypadala celkově neudržovaně. Nicméně se mi potom jedno krásné velikonoční "leštící" odpoledne podařilo do vyleštěné motorky vlastní blbostí a zbrklostí couvnout autem, takže poskočila a lehla. Tím vznikly zásadnější odřeniny. Po opravě přední kapoty RC-45 jsem ji nechal přestříknout. Takže pozornější si všimnou, že na fotu u toho auta už na sobě přední kapota nemá ten "samolepkový cirkus" s kterým jsem to koupil zpět. Zadek zůstal z VFR od samého začátku i s tím REMUS-em pod stupačkou až di teď, protože vozím taky od samého začátku svoji ženu a ta by na RC-bobek nesedla. Jinak všem děkuju za reakce, nečekal jsem to.

Gahan37
Gahan37 napsal 02.02.21 v 12:39 10b.

To bych skoro nevěřil že se dá koupit moto zpět...většinou to někdo další zboří nebo si člověk vyhlídne jinou i když stejný model. Btw ta první fotka u auta je ještě před úpravami ?

technasia
technasia napsal 31.01.21 v 08:44