Yuki CSR 250 (2011)

Vlastník Klaatu
Vloženo 13.8.2020
Aktualizováno 13.8.2020

Motorka na které jsem dělal kdysi moto-školu. Takže při rozhodování co si koupit na oživení motorkářského ducha to byla jasná volba.

Yuki SPT 350: Líbila se mi víc, ale bohužel byla málo dostupná. Ve chvíli kdy jsem prohledaval internet byla k mání jen jedna a to v Praze

První dojmy - Myslel jsem si že se jízda na moto nezapomíná, ale opak je pravdou :-) Motku jsem si vezl domů 90km po 6 letech kdy jsem na ničem neseděl. Ale podržela mě, je to dobře ovládatelná motorka, která má na 250ku relativně dospělý zvuk a leccos řídiči odpustí.

Motorku bych doporučil pro - Začátečník

První kilometru s touto motorkou, byly jako s každou jinou. oba dva jsme se poznávali, zjišťovali to smíme a co ne...Hned po koupi jsem vyměnil všechny kapaliny, jen ať mám jistotu. Šli s tím hned i zadní tlumiče, které už byly kaput.

Po seznámení se, následovalo pár cest z práce, tzv křivě domů - takže místo 17km jsem po cestě z práce najel 50+ protože bylo hezky a byla chuť :D

První velký výlet byl v srpnu. Jeden den jsem využil toho, že rodinka jde se známymi do Zoo a já jsem vyrazil na moto. Cíl byl jasný -> cesta. Za jeden den najeto cca 320km. Z Ostravy přes Bytče, Žilina, Čadca, Jablunkov a přes Havířov zpět. Cesta byla báječná, počasí vyšlo, motorka si jen předla (až na kolony v Žilině při 35°C kdy byla spíš blízko kolapsu :D).
Jediné 2 věci mi na delších cestách vadí/chybí:
1) Dost tvrdé sedlo, které se přidelší jízdě určitě podepíše na vaší zadnici
2) Maximálka (papírově 108, reálně trochu víc) - pokud chcete někoho předjet ve měste je to v pohodě, Yukina je dostatečně svižná, ale problém přichází pokud chcete někoho předjet mimo město. při rychlostech 90km+ mi už moc výkonu nezbývá na nějaké svižnější předjetí a proto musím dlouho čekat na vhodný okamžik.

Každopádně si myslím, že ve své třídě je motorka dostatečná a dodává svému řidiči vše co je třeba.

Páčkalíny
Páčkalíny napsal 14.08.20 v 15:12 5b.

Za "odvahu"!