Kawasaki Versys 1000 (2012)

Vlastník Zbynek272
Vloženo 6.1.2019
Aktualizováno 22.6.2020

Po letech na Hondě jsem chtěl změnu...a tak nějak už jsem měl dopředu vybraného i nástupce.

První dojmy - Maximální pohodlí při jízdě, daleko ostřejší nástup výkonu než jsem byl zvyklý...není to sametová hondice. Lanková spojka je tužší, ale to je možná subjektivní dojem z předchozí rozmazlenosti kapalinou.

Doplňky na motorce - Padáky Puig, vyšší plexi Puig, přídavné světla, ukazatel kvaltu, vyhřívané hefty Oxford již byly při koupi.
...a další určitě přibudou
no jak píšu...přibyl topcase Givi, odnímatelné držáky bočních kufrů Givi, hlavní stojan a laďáček LeoVince...po laďácích na předchozí hondici jsem se prostě nemohl smířit s tím bzukavým zvukem originál výfuku. Chtělo to přidat basy a naskytla se výhodná koupě - to potěší hned dvakrát. A držák navigace sw motech.

Po letech jsem chtěl vyzkoušet jiný typ motorky. I přes menší postavu docela obstojně došáhnu nohama na zem což bylo jedno z kritérií výběru, abych se při naložené motorce a s baťůžkem nevyválel na první křižovatce, když mě vezme balanc. Váhově je to skoro stejné jako předchozí CBF, ale v porovnání vedle sebe mi přijde Versys o hodně větší. Paradoxně manipulace je i na místě s Versysem docela snadná a lehká. Design...buď se líbí nebo ne. A mi se líbí.
Na cestování je skutečně maximálně pohodlná jak pro jezdce tak i spolujezdce. Vzpřímený posez je naprosto přirozený a tak velké sedlo spolujezdce se hned tak nevidí. Ochrana před větrem díky cestovnímu plexi a doplnění deflektoru dokonalá. Spíše mám obavy, že v létě mi bude až horko.
Motor...co k němu napsat? Není třeba zbytečně řadit...šestka toho pobere neskutečně hodně a když je potřeba, výkonu je dost jen otočením plynu a při podřazení to už vystřelí jak z praku. Luxusní na kochačku i když vám rupne v kouli a pravá ruka za to pořádně chytne.
Do terénu moc není, ale na to si asi tuhle motorku nikdo kupovat nebude...a výrobce to ani nepředpokládal.

Po řadě štastných společných kilometrů jsem se rohodl pro změnu a už dělá radost někomu jinému...

5157
5157 napsal 13.01.19 v 08:05 10b.

Pěkná v té bílé 10b . Jinak jak se daří Pét'o (meridian) Na vánoční vyjížd'ce jsem nebyl. Chcalo tady jako z konve.Letos by jsme mohli něco podniknout

meridian
meridian napsal 12.01.19 v 20:08

Tak paráda, však jak pojedeš kolem, tak nadjeď.

Zbynek272
Zbynek272 napsal 12.01.19 v 19:30

Přesně jak říkáš...a motobar Myší díra byla perfektní volba...moc se nám tam líbilo a určitě jsme tam nebyli naposledy. Tak se třeba potkáme

meridian
meridian napsal 12.01.19 v 19:23

Jsem rád, že jsi spokojen. Na asfaltky je to špička.

Zbynek272
Zbynek272 napsal 12.01.19 v 19:18

Jj...ale moc dlouho jsis ji neužil než jsi mi ji prodal...já jsem spokojen na maximum. To víš do terénu ambice nemám a na cestu je parádně pohodlná.