Triumph Tiger 800 XR (2013)

Vlastník ing.miras
Vloženo 10.6.2018
Aktualizováno 10.6.2018

Kavasaki Versys je skvělá, ale chtěl jsem zkusit něco jiného. Po více jak měsíci aktivní prokrastinace u inzerátů a článků to vyhrál Tiger!

BMW F 800 GS: důvod neuveden

První dojmy - Po prvním usednutí za řídítka jsem myslel, že zase odejdu, ale po pár kilometrech jsem si na jiný posed trochu zvykl, takže nakonec jsem si tygra odvezl domů. Ten posed není tak vzpřímený, jako na Kawasaki, ale špatně to není a určitě ještě vyzkouším podložit řídítka.

Tiger je dost jiná motorka než Versys. Versys je takový Jackie Chan - malý, mrštný, někdy má až moc prudké reakce a je celkově takový neposedný. Tiger je spíše James Bond - nápadný elegán v kravatě, který s ledovým klidem plave v bazénu se žraloky, ale když přijde na věc, udělá si žraloka k večeři.
Tygra jsem koupil s pneumatikami Mitas E-07 a když jsem je viděl, říkal jsem si, že je to spíš na traktor než na motorku. Ale musím uznat, že v Mitas pneumatiky asi umí hodně dobře. První kilometry jsem k nim měl opravdu velký respekt a jezdil v zatáčkách hodně opatrně, ale po pár desítkách a stovkách kilometrů jsem jim začal věřit a jezdím na nich zatáčky na suchu skoro stejně jako jsem jezdil na Kawasaki se silničními Metzeller RoadTec.

Robe50
Robe50 napsal 05.10.18 v 20:03 10b.

Skvělé vystiženo. Dávám za 10 :)

DavidŠlechta
DavidŠlechta napsal 11.06.18 v 08:28 10b.