Yamaha FZS 1000 Fazer (2004)

Vlastník Vrziček
Vloženo 22.5.2018
Aktualizováno 22.5.2018

Kus poctivýho železa na kterym se dá zablbnout kolem komína i cestovat.

Honda CB 600F Hornet: moto byla na mou postavu malá
Suzuki SV 650: moto byla na mě malá, horší pohodlí pro baťůžek

První dojmy - Moje 1. velká motorka, takže jsem z ní byl hotovej :D :D Samozřejmě jsem měl sakra velkej respekt. Posez famózní, jak doma na záchodě :D

Motorku bych doporučil pro - Asi to není úplně stroj pro začátečníky. Já měl předtím MZ ETZ 150 takže skok ve výkonu byl velikej. Jsem ale zastáncem toho, že je to hlavně o tom, co má člověk v hlavě. Chce to respekt. Postupně si oťukávat jak se motka chová.

Doplňky na motorce - CNC páčky, padáky yamaha, laděný karbonový homologovaný výfuk BOS

Předtím jsem jezdil na MZtě 150ce a už byl čas se konečně posunout někam dál... Furt jsem přemýšlel do čeho bych šel, jasnej cíl byl naháč... chtěl jsem SVčko 650 nebo horneta 600 2004 s krásnejma budíkama (na začátek něco čeho jezdí hodně, má dobrej posed a na co by šly sehnat v pohodě díly) jenže když jsem se na obě motorky posadil zdálo se mi že jsem na ně vysokej (nemohl jsem napasovat kolena pod nádrž mám 190cm) Polokapoty se mi zezačátku ale vůbec nelíbily. Pak jsem začal přemýšlet, že bych si občas zajel i nějaké delší trasy, ale taky rád pustil saze kolem komína :D

Byl jsem u kámoše kterej měl právě ve své garáži zaparkovanýho fazera 2001 a já na to jen tak čuměl :D Když jsem se na něj posadil, začlo mi to v hlavně šrotovat. Příjemnej posez, pro baťůžek taky, velká motorka, výkonu habaděj, motor a brzdy z R1, stavitelný přední vidlice i podvozek a i ta polokapota se mi najednou začala zamlouvat :D A bylo jasno!!! Stříkačku jsem nechtěl (vyšší cena, prý je v nižších otáčkách línější) Teď jen najít ten správnej kousek. V okolí toho moc nebylo a když už tak byly předělaný, najeto 60 tisic a barevně jiný blatníky atd... chtěl jsem co nejvíce v origo stavu, i když i to nemusí znamenat že moto nepadla.

Po dvou měsících vybírání jsem našel tu pravou. Byla sice stříbrná (já chtěl černou nebo modrou) ale i tak se mi líbila. Motorku jsem zakoupil s kamarádem v listopadu 2017, byl jsem natěšenej jak hovado :D ale kámoš měl poslední slovo, kdyby se mu něco nezdálo, tak holt jedu domů s prázdnou. Stavem vypadala fakt famózně, žádné šrámy až na pár menších oděrek byla v top stavu. Po zkušební jízdě, servisními fakturami a doklady z STK jsme si s majitelem plácli a hurá domů. Vezl jsem ji z Liberce do Olomouce, teplota kolem 12 stupňů a byl jsem zmrzlej jak sobolí hovno :D Jel jsem opatrně protože jsem na litru jel poprvé a nechtěl jsem se hned rozsekat. Měl jsem ještě pár dní volna tak jsem jezdil jenom kolem komína, pak už byl čas motku konečně uložit k zaslouženému spánku a přečkat tu nejdelší zimu v mym životě než si na ni zase sednu :D

Začíná jaro, zvykám si že při manipulaci na místě je 230 kg hodně ale při jízdě už to tak hrozný není :D Motorka šlapě luxusně, zatím žádné problémy, startuje na vrk i bez sytiče. Než začnu trošku topit tak ji na 10ti kilometrech pěkně ohřeju (žádný otáčky do červenýho hned po startu). Je trošku houpavější a na jízdu ve 2 asi koupím tvrdší zadní pružinu. Můj 1. dlouhý výlet byl 430km (to už mě ale fakt dřevěněla prdel :D ) - z OL k blansku, pak červenohorský sedlo (tam se střídal jen 1. a druhej kvalt :D) dále na Paprsek a zpátky přes Blansko do Olomouce. Občas jsem tomu zatahal (hlavně na Sedlu), na spotřebu jsem moc nehleděl a vyšla mi 6L/100km, což mi přijde fajn.

+ stavitelný přední vidlice a podvozek, brzdy a motor z R1, příjemnej posez, centrální stojan, za relativně málo peněž hodně muziky, dá se blbnout kolem komína i cestovat delší trasy

MÍNUSY - při jízdě ve dvou by byla vhodnější tvrdší zadní pružina, plexi je menší trošku fouká při zalehnutí ale nic hroznýho, každej rok mazat výfukovou přívěru, Dál zatím nevím, nemám moc zkušeností s jinýma motkama na srovnávání

Popis může být subjektivní vzhledem k mým malým zkušenostem, postupně připíšu další poznatky.

zdalis
zdalis napsal 27.05.18 v 20:01 10b.

parada, at slouzi ...