Suzuki SV 650S (2004)

Vlastník Ggeorggino
Vloženo 21.1.2018
Aktualizováno 21.1.2018

Prostě suprová motorka :D Co jsem od ní očekaval , několika násobně předčila :D

Motorka koupena od FIRMA:Haus-moto (Ledeč nad Sázavou) - S prodejcem spokojenost. Jednání bud kup nebo nech být, on si ji koupí místo tebe někdo jiný :D Na někoho to muže působit arogantně ale dle mě je to lepší než když vám někdo maže med kolem huby :D

Honda CBR 600F: Sv bylo pro mě na 1. místě :)

První dojmy - První dojmy byly, že jsem si domů přivezl do té doby pro mě naprostou zbytečnost a zhovadilost :D protože jsem se o motorky nikdy nezajímal:D až jednoho dne jsem si řekl, že si pořídim něco pro radost a pro volný čas :D jen jsem netušil, že to bude jako droga.

Motorku bych doporučil pro - Motorka je vhodná pro začátečníky i pro jezdce co prostě mají rádi hravé motorky :)

Doplňky na motorce - výfuk MIVV, padaky, jiné blinkry, držák spz

Svoji Sůzu jsem si vybral, protože mi byla doporučena do začátků. Vždyt do té doby jsem jezdil jen na fichtloj a to je vše :D Takže vlastně s ježděním na moto jsem neměl vůbec žádné zkušenosti. Celých 28 let jsem o motorce vůbec nepřemýšlel až pak svým způsobem mě nalomil můj bratranec, který si pořídil fazera . Celý rok jsem to vydržel ale se začátkem jara bylo vše rozhodnuto :D Říkal jsem si ,, kurva chlape" vždyt sis vlastně nikdy neudělal pro sebe žádnou pořádnou radost. A už to šlo vše rychle. Zašel jsem do autoškoly a snažil se co nejrychleji udělat papíry ale počasí moc nepřálo a hlavně se zrovna zaváděl nový system zkoušek. Jízdy na cvičáku, jízdy bez instruktora jako batůžek takže vše se protahovalo, protože ani autoškola sama nevěděla jak se to bude dělat a kde se bude jezdit tzv. cvičák. Říkal jsem si, že nejdříve udělám papíry a nakoupím oblečení atd. Jenže jsem to nevydržel a začal hledat i moto. Po pár dnech jsem narazil na jeden inzerát a vyrazili jsme. Nakonec ta motorka na kterou jsem se jel podívat nebyla nic moc ale prodejce tam měl ještě jednu a ta byla o poznaní lepší. Tak nějak ani nebylo co řešit a v hlavičce už bylo rozhodnuto :D na jiné motorky jsem ani pořádně nekoukal, protože jsem chtěl prostě Svečko. Okouzlil mě ten nádherný zvuk dvouválce. Je hrozně návykový :D Druhý den se tedy jelo znovu ale už s tím, že se motorka doveze domů. Motorka byla doma a ted už jen zbývalo čekat na papíry. Jenže to čekání bylo nekonečný a já i když jako největší posera jsem si sednul na moto a jel se kolem baráku projet. Modlil jsem se aby zrovna nejeli švestky. Prostě jak malej kluk :D To co nastalo po přidání plynu jsem absolutně nečekal. I když bylo mi jasný, že to pojede slušně ale tohle bylo až moc :D málem mně motka ujela pod prdelí :D Ale i tak místo strachu jsem měl neskutečnou radost. Po pár dnech byly hotové i papíry a ja mohl konečně nasednout a vyrazit. První projíždka vedla na Hořický okruh :D dál jsem si 2 kolečka a když jsem zjistil, že jsem brzda provozu tak jsem jel radši na nějaké jiné klidnější místo. Po pár kilometrech jsem si na ní začal pomalu zvykat. Největší problém mi dělalo ubírání a přídávání plynu. Hrozně to cukalo ale to časem vše zmizelo. Jde jen o zvyk a umět správně používat ten pahejl který roste na pravé straně vašeho těla :D Sůzu jsem si hned od prvního kiláčku zamiloval. Vím, že to není žádný peklo stroj ale pro začátek naprosto dokonalá motorka. Do zatáček se ji chtělo, žádný velký přemlouvání. Jen naklopit a mít radost z toho výjezdu ze zatáček. Krásně jde od nízkých otáček a v tom je to kouzlo :) Jen to trochu více baští gumy :D První sezona byla tak nějak seznamovací a učení se jak vlastně se s motorkou sžít. I tak jsem na ní najel slušných 6000km a to bez žádné poruchy. Takže naprostá spokojenost. Přes zimu jsem udělal klasickou udržbu jako olej , filtry a rovnou jsem přetěsnil vidlice a nalil nový hustší olej. Ty přední vidle byly celkem měkké a tímhle se to aspon trošičku zlepšilo. Druhá sezoná byla taktéž bez problemu jen výměna brz. desek. Jen už mi po čase chyběl trochu výkon ale to hlavně kvůli tomu, že jsem dost jezdil s batůžkem. Jinak když člověk jede sám , výkon pro mě dostačující. Nepotřebuju nic se 150 koníkama. Ale přeci jenom když za sebou někoho mám už ten pocit z jízdy není takový. A proto přemýšlím nad koupí SV 1000. Momentálně pro mě jiná volba ani není. SV 650s mě tak okouzlila, že bych rád silnějšího sourozence. Momentálně moje Sůza je na kontrole rozvodů, ventilů a dalších věcí. Chtěl bych aby vše bylo v kupě a fungovalo tak jak má.Přeci jenom už má taky něco najeto :) Pak uvidíme jestli si ji nechám nebo jestli přesedlám. Každopádně pokud půjde z domu asi budu celkem na měkko :D Je to moje první velká motorka a moje očekáví naprosto předčila. Takže pokud uvažuje někdo nad koupí nějakého Svečka můžu jenom doporučit :)

DennySV
DennySV napsal 04.02.18 v 13:08 10b.

Kráska

DavidŠlechta
DavidŠlechta napsal 26.01.18 v 21:24 10b.

speedymratin
speedymratin napsal 25.01.18 v 19:06 10b.

Vítej mezi náma

cristos
cristos napsal 25.01.18 v 17:31

Nazdar, tiež mám SV 1000 S, tiež 2004 a tiež v striebornej farbe. A môžem len potvrdiť, že je to skvelá mašina. A návyková. Nedávno som si zaobstaral ku nej R1, takže mám 2, ale SV-čko si chcem nechať tak dlho, ako len bude možné... prajem nech ti tiež robí radosť čo najdlhšie.

bynalli
bynalli napsal 25.01.18 v 05:39

Parádní recenze.SV je skvělý stroječek,tak ať slouží