ČZ 175/502 (1963)

Vlastník Pegasko
Vloženo 17.8.2017
Aktualizováno 17.8.2017

Čezeta bola jednou z prvých motoriek na ktorej som jazdil, nakoľko ju mal môj otec. Bola to ČZ 175/501 z roku 1959.

První dojmy - Skútrik Čezeta alebo aj prasiatko je oproti mojim motorkám naozaj Retro. Jazda na nej je ako masáž chrbtice pri malej rýchlosti. Ale ľudia sa za ňou otáčajú. Na cestách ich je na značkách naozaj málo.

Otcov skútrik bol predaný na výrobu malotraktora asi v roku 1985.
Po mnohých rokoch sa mi vyskytla možnosť na inzerát kúpiť si skúter ČZ 175/502 01 po renovácii aj s prívesným vozíkom Motex. Využil som toho a Prasiatko som pred nedávnom kúpil. Úspešne som absolvoval všetky štrapácie okolo vybavenia papierov na Slovensku a tak môžem jazdiť na našich cestách.
Teraz sa s ním zoznamujem a nakupujem všetko čo sa dá, aby som mal náhradné diely v prípade poruchy na ceste. Zatiaľ ma nechala už dvakrát. Prvýkrát to bolo pre skrat - vypadnutý káblik z brzdového spínača. No a naposledy sa upchala tryska na karburátore. Závadičky boli odstránené a tak jazdíme ďalej. Zatiaľ sa na dlhšie trasy ešte bojím, ale časom... možno aj na zraz skútristov spolu so zaťom, ktorý renovoval skútra už pred rokom.
Tak do videnia na cestách.

pp377
pp377 napsal 17.08.17 v 19:38 10b.

Pěkný prase. Gratuluji!

xxx6
xxx6 napsal 17.08.17 v 14:40 10b.

Někdy ho dovez na Jawa/Čz sraz ve Strání, máš to přes kopec, hlavní už sice byl ale ještě se budou zavírat šoupátka.