Honda PCX 125 (2016)

Vlastník takyněkdo
Vloženo 3.2.2017
Aktualizováno 10.2.2017

Pohodový spolehlivý skútr s velmi nízkou spotřebou.Dlouho bude vypadat jako nový díky LED

Motorka koupena od FIRMA:Moravamotors s.r.o. (Krhová) - Přijel jsem kolem 15 h na prodejnu a v 17.00 jsem měl skůtr koupený.Na prodejně měli 4 skútry skladem v barvách černá,bílá,červená,šedá matná a byl po nich v tu dobu hodně hlad.Po vyjetí strojů na sluníčko jsem se rozhodl pro červenou .) Možná je spíš holčičí ale já mám Hondu spojenou s červeno bílou tovární barvou,jsem spokojený.

První dojmy - Vyhovuje mi jednoduché ovládání,start stop,luxusní ledky,pneu Michelin a taky to že má katalizátor,když ji nastartuju v garáži nemusím větrat jak u starších strojů :)

Motorku bych doporučil pro - Jezdí na něm široké spektrum uživatelů,různého věku.Má levný provoz,jde na něm jet větší kilometrové trasy,nohy si můžete pěkné natáhnout.Například jedna cesta na skútru do Chorvatska cca 835km mě i s poplatky vyšla asi na 1400kč snad i s jídlem :)) Spotřeba se pohybovala mezi 2-2.2 l/100km.Tato cesta byla zkoužkou jak Hondy tak i mě samotného.Honda fungovala bez jediného problému.

Doplňky na motorce - Pouze plexi štítek od Ermaxu a kapsička na navigaci.

Jednoznačně díky tomu že je to Honda,mé první auto bylo Honda Civic a od 4.generace jsem měl všechny až po sedmou gen.kvalita je vidět a to nepatří úplně k těm nejdražším,další co je super tak vodní chlazení a taky vstřikování paliva elektronicky které zaručí nejnižší spotřebu když jedete pohodu.Co je slabé tak rozhodně brzdy.Klidně bych si připlatil za zadní kotouč.Když jedeme dlouhodobě dva tak je poznat že brzdy vadnou.Dá se to ale částečně řešit tuning sadou předku. Skútr jsem koupil 1.7 2016 a 26.7 jsem jel na první garanční v 1000 km interval jsem teda přejel na 1100 km ale to nemůže vadit.29.7 jsem se vydal na dovolenou do Chorvatska/Seline n.park Starigrad Paklenica na 10 nocí.Vyrazil jsem v jedné osobě ve 20:00h z Přerova po dálnici do Brna v Brně jsem dotankoval do plna za koruny a pak jsem stavěl na hranici s Rakouskem pro dálniční známku.V Rakousku jsem tankoval v horách,Slovinsko jsme projeli dál jsem stavěl až v Chorvatsku na hranici ráno v 5:30 jsem měl první jídlo při čekání na doprovod přítelkyně s manželským párem v osobáku.Výhodně jsem si nadjel několikrát v kolonách při kličkování mezi auty v dlouhých kolonách.Na apartmány jsme dorazili kolem 13:00h.Jízda to byla velmi dlouhá při cestě jsem poslouchal hudbu ve sluchátkách s mobilu.Vybavení které jsem si bral na skútr pod sedlo bylo:voda do chladiče,olej do motoru,opravu defektu,lepící pásku,hasičák,výstražnou vestu,lékárnu,gumycuky,navigaci,nabíječku na mobil,rukavice letní/zimní,kuklu do helmy,prši oblek,sluneční brýle,žabky,kameru na řídítka,na nádrž jsem posadil batoh a do něj jsem si dal pití a jídlo s doklady a nějaké eura a kuny.Oblečení které jsem měl na sobě bylo:teplé ponožky,zimní vysoké boty,termo podvlíkačky a na ně nepromokavé šustáky,triko s vestou a zimní zateplenou reflexní bundu.V rakousku bylo místy jen 14+ takže jsem byl strašně rád že jsem se tak dobře připravil,postupně jsem však oblečení zase vyslekl až do žabek v chorvatsku protože slunce hodně pálilo.Ostatní zavazadla vezli kamarádi v autě takže jsem nepotřeboval ani boční kufry.Tak dlouhou cestu jsem jel v životě poprvé cestovní rychlost byla 90-95km/h.Při cestě zpět jsme jeli dva já a přítelkyně mimo dálnice přes Plitvická jezera a celé Chorvatsko po staré cestě přes Slovinsko/Ptuj/Lenart a najeli až na dálnici před Vídní a dál zpět po dálnici domů.Přítelkyně měla pod zadkem podprdelník který jsem naštěstí vzal z domu.Celá cesta byla velkým dobrodružstvím,výlety na skútru až do Splitu a Omiše,ná pláže,ranní nebo večerní jízdy kolem moře.Celoživotní zážitek :) 13.8.2016 má skútr najeto 3800km

takyněkdo
takyněkdo napsal 12.03.21 v 19:52

Gogo18 Ahoj, potřeboval jsem jen oblečení a kameru kterou jsem připevnil na řídítka, jinak skůtr fungoval super

Gogo18
Gogo18 napsal 22.02.21 v 20:41 10b.

Nádhera. Krásně napsané. Hned bych taky někam vyrazil. Použil jsi něco z toho vybavení, co jsi měl pod sedlem?

KAREL_PLAY3
KAREL_PLAY3 napsal 01.03.17 v 19:27

Díky Ti za popud k cestě. Pokud to bude jenom trochu možný, tak určitě k tomu moři vyrazím, letos už mi to musí klapnout

Nakonec se pomalu, ale jistě přikláním k možnosti, že bych jel nejspíše sám. Nemám v oblibě zbytečný "honění" kilometrů, přehnaný překračovaní povolených rychlostí a celkově stresový situace, takže osamocený cestování je zřejmě recept na to, aby si člověk všechno v klidu prohlídnul, nafotil, natočil a naplno vychutnal. Co si budeme povídat, ne každý je ochotný zastavovat, když si chce někdo vyfotit každou zajímavější horskou scenérii nebo na louce poskakující sviště

Na závěr popřeju, ať Honda PCX šlape podle Tvých představ a ať vám ta letošní dovolená v Český republice i na Slovensku vyjde na jedničku a přivezete si z cest řadu bezvadných zážitků

takyněkdo
takyněkdo napsal 13.02.17 v 20:43

KARELPLAY3- Ahoj,určitě jed´ k moři na skútru,kdybych já jel podruhé už bych se vybavil na přenocování někde v kempu a tím bych cestu natáhl o poznání krásných míst při cestě.Letos pojedeme na pcx kolem čr a chci se podívat na Slovensko,postupně přikupuji vybavení na cestování-kufr,boční brašny,stan a spacáky atd..

KAREL_PLAY3
KAREL_PLAY3 napsal 10.02.17 v 16:23 10b.

Honda PCX 125 je veliký sympaťák, designově příjemný neagresivní styl, zvolená barva je taky pěkná a ta udávaná spotřeba na 100 kilometrů, tak to je opravdu rajská hudba pro ucho nejednoho cestovatele. Vykouzlit takovou spotřebu i stroje o dvojnásobným obsahu, to by byla panečku pecka

Jinak věřím tomu, že ta cesta do Chorvatska byla opravdu zážitek a nemám pochyb o tom, že na to člověk jen tak nezapomene. Tak ať se i další výlety vydaří podobně jako tenhle, ne-li ještě lépe a užívej si s Hondou pohodovou sezónu 2017 S pozdravem Karel z jihu..

PS: Taky se chci letos (srpen nebo září) na mým stroji vypravit do Chorvatska na 8-10 dní, tak doufám, že mi to už konečně vyjde. Jelikož by to byla moje první dovolená u moře v životě, tak bych nechtěl jet úplně sám a asi bych se svým nápadem obeznámil několik známých a pokud by to u nich neklaplo, tak "sesmolím" plán cesty a míst, který bych rád v Chorvatsku (i cestou tam) navštívil a rozhodil bych sítě tady na Motorkáři.cz, však je tu moto-nadšenců spousta, ne?