BMW R 1200 GS (2012)

Vlastník Miraww
Vloženo 1.5.2016
Aktualizováno 22.5.2016

Splněný klukovský sen. Prostě krasavec, provedení Triple Black, model 2012 - vzduchem chlazený, téměř v plné výbavě.

První dojmy - První jízda - cesta od prodejce domů, samozřejmě počasí nevyšlo, celý den lilo a bylo asi 6°C. No alespoň jsem okamžitě mohl vyzkoušet vyhřívané rukojeti. Jinak vše padlo okamžitě do ruky a to jsem delší dobu na silnějším stroji nejezdil a z první jízdy jsem měl původně obavy.

Motorku bych doporučil pro - Doporučuji všem kteří mají rádi cestovní endura a delší cestování na motorce cestou i necestou 😊

Doplňky na motorce - Vyhřívané rukojeti, výfuk Akrapovič, kožené sedadlo řidiče Corbin, BMW topcase, spodní padací rám SW-Motech, navigace Tomtom rider (2012)

Průměrná spotřeba - 4.575 l/100km

Po první jízdě v dešti a chladu se další dny počasí vydařilo a mohl jsem v klidu vyzkoušet co můj nový stroj dokáže. Můj zkušený kamarád motorkář vymyslel pěknou trasu - najeli jsme asi 150 km - samé pěkné serpentyny a cesty údolími, kterých je u nás dost a dost.
Takže dojmů bylo mnoho a můžu za sebe říct mnoho pozitivních. I přes moje nevelké zkušenosti s většími motocykly jsem si jízdu od prvních km opravdu užíval. Ovládání, chování stroje při průjezdu ostřejších zatáček úžasné, jako by si motorka sama vždy našla vhodnou stopu.

30.04.16 - Tak jsem vyvez ženu, nějak mi pořád ujížděla dozadu, a že se mnou už jezdit nebude, tak jsem přikoupil zadní kufr s opěrkou. Teď už ji snad nikde cestou nevytratím, doufám.

09.05.16 - No, a když je člověk šikovný, naloží manželku a zapomene při zastavení, že má za zády 80kg (promiň lásko, ale v plné polní, s helmou, kabelkou a foťákem to těch 80 bude) přeskočí s mašinou přes obrubník, mašina se pěkně zhoupne, člověk hezky zabrzdí, dá nohy na zem, ejhle díra, kde je ta zem, a tady je, a ležíme se ženou přímo na ní. Zajímavý styl zastavování, doporučuji dávat nohy na zem dříve, a na rovině. No, nic se nestalo, kromě mého pochroumaného ega a manželčina výrazu ve tváři - s tím volem příště nikam nejedu se vlastně nic nestalo. Naštěstí je to terénní stroj, no stejně jsem ještě ten večer objednal spodní padací rám, příště to může spadnout a smýknout se po bloku motoru po asfaltu.
Zvednout to nahoru je taky zábava - minimálně na stejně dlouhý odstavec
Takže přátelé, nepodceňujte svoje vybavení, žena se smála, protože moje noha skončila pod válcem mašiny, a oba máme na sobě vždy ( i když jedu jen 500m od baráku na pumpu natankovat a umýt mašinu) motorkářské kalhoty a bundu se všemi možnými i nemožnými protektory, rukavice, helmu. Vždy mě pobaví namachrovaní borci v triku s krátkým rukávem, jo i takové jsem viděl tady, a to perfektní tetování přes celou paži po pádu na asfalt bude určitě vypadat senzačně

12.05.16 Namontován spodní padací rám od SW-Motech. Asi půl hodina čisté práce, no když jsem si to pěkně vybalil z krabice a rozložil po celé garáži kolem motorky všechen vercajk tak při prvním větším šroubu jsem zjistil, že mám torx sadu jen do 50. Ha ha, tak z montérek do kombinézy a rychle do obchodu. Tak nakonec to trvalo celkem hodinu a půl. Jinak jsem s výběrem spokojený, vše perfektně sedí, s montáží nebyl žádný problém.

findejs1310
findejs1310 napsal 10.05.16 v 20:20

Super mašina za 10b.

vybouřená_mrkev
vybouřená_mrkev napsal 02.05.16 v 16:07 10b.

Pěkná vrtule, pěkná. Tak ať jezdí tak dobře, jak vypadá

changes1
changes1 napsal 01.05.16 v 20:10 10b.

Triple Black se mi líbí ze všech GS nejvíc. Gratulace. Ať to dobře slouží!

Petr_TA
Petr_TA napsal 01.05.16 v 20:01 10b.

Velká gratulace
Také jsem neodolal ...