Aprilia SL 750 Shiver (2014)

Vlastník šimko
Vloženo 21.5.2015
Aktualizováno 7.1.2018

Super motorka za dobrú cenu. Oproti 250 podstatny rozdiel... vo všetkom. Na foto je to ta v strede, lepšiu foto nemááám.

Motorka koupena od Due fratelli, Šamorín

Ducati Monster 821: Moc drahá
MV Agusta Brutale 675: Moc drahá

První dojmy - (*naozaj prvy dojem*) Krasny dizajn, na seriove vyfuky ma dobry zvuk. Sedi sa na nej dobre, velmi komfortna oproti starej moto. Nemilo ma prekvapilo, že neukazuje stav paliva, spojka je hodne tvrda, od hydrauliky by som cakal menej namahy na packe. Na radenie si treba zvyknut, kolena idu pod previs nadrze. Dal by som na nu sirsie riaditka. Zatial mam zmiesane dojmy z pruzenia.

Vyberal som v triede strednoobjemových naháčov, chcel som primárne európsku motorku. Najviac asi Ducati 821 a MV Agusta Brutale 675. Zvažoval som tiež BMW F800 R, Yamahu MT-09 a XJR 1300 (ta je fakt cool), och a zabudol by som na Ducati Hypermotard :) Ten bol vlastne cielom mojho zajmu. Nakoniec rozhodla skvela akcia na Apriliu Shiver a spontanne rozhodnutie kupit moto skor ako som planoval.

K motorke som sa už vyjadroval vyššie, vzhľadom na malu skusenosť (mam teraz 400 km na nej) sa viac vyjadrovať nebudem.

26.02.2016
Tak uz sme si na seba zvykli. Vsetko co som pisal vyssie (okrem stavu paliva) mi teraz pride smiesne. Nemam ziadne vyhrady. Nekupil som na nu zatial ziadne doplnky (az na dake bagle a dve nalepky na nadrz). A oprava chladicka po mensej nehode sa tiez nerata. Musim povedat ze motorku by som rad menil kazdy rok, ale z tejto motorky som urcite nedostal viac ako 30 percent toho co dokaze. Skor menej. Servisne problemy 0 percent. A to som robil teda celkom paniku obcas :D Clovek sa stale uci. Najazdene 4500 km. Rad sa na nej vozim takmer vsade, ma krasny zvuk, dobre sa na nej sedi (napr. som sa viezol na yamahe FZ800 a tam som sa citil ako zena u gynekologicky). Na XJR1300 sa ale nechyta musim povedat :) Kazdopadne Shiver odporucam, nic mu nechyba.

šimko
šimko napsal 26.02.16 v 23:19

ako zmazat koment?

šimko
šimko napsal 09.06.15 v 13:35

Nazdar! Ďakujem, je super. Ešte stále sa zbližujeme, už mam najazdené 1350 v piatok idem na garancku :) Vela stastnych km aj tebe Cital som si inak tvoje popisy k moto nez som kupoval, pekne spracovane.

Stryko
Stryko napsal 09.06.15 v 10:19 10b.

Dobrá volba, gratuluju!! Jeden z mála tady co máme Shivera novějšího a je fakt krásný!! Tak at to jezdí, hlavně opatrně. Jisojistých 10 bodů.