VOR EN 503 (2002)

Aktualizováno 17.6.2020

Deník motorky
Nalezeno 40 záznamů

• motor vrčí

Proběhl první start. Sice to nešlo úplně hladce, ale nakonec jsem to nastartoval :-) Problém byl v moc utaženym dekompresoru, takže komprese šla ven. https://www.youtube.com/watch?v=cQJKbMXUC7w

Vloženo: 16.09.2015
    Uskutečněno: 02.09.2015
  • motor do rámu, kyvka, práce na motoru

Po delší době záznam do deníku. Od posledně proběhlo následující: lakování celého rámu, lakování plastových částí, lakování karterů, lakování krytů motoru nákup nového: píst, ventily, ojnice, gufera, o-kroužky, někter

Vloženo: 02.09.2015
    Uskutečněno: 08.08.2015
  • zadní světlo

nově bude zadní světlo z LED pásků https://youtu.be/a7zgCiChKmY

Vloženo: 05.07.2015
    Uskutečněno: 04.07.2015
  • ventily

dlouho jsem nic nepřidal, motorka je celá rozebraná, rám znova nalakovanej, klika u servismana. Teď váhám, jestli mám koupit novy ventily, protože si nejsem úplně jistej, jak dlouho si ještě motorku nechám. Na druhou str

Vloženo: 07.06.2015
    Uskutečněno: 07.06.2015
  • Tak jsem to zadřel

V něděli jsme vyrazli projet ty novy gumy na pouť, pak že zajedem na Ecce Homo historic do Šternberka a nakonec na Slezskou hartu. Pouť proběhla a na rovince do Šternberka najednou prudkej pokles výkonu, divnej zvuk, spo

Typ: Havárie
    Vloženo: 26.09.2014
    Uskutečněno: 07.09.2014
  • novy gumy - Michelin Pilot Power

Ze zadni gumy už lezly dráty a bylo to o hubu (jednou mě zadek nemile překvapil při krizovym brždění), takže jsem se teda konečně práskl přes kapsu a koupil novy gumy. Starou zadní gumu bylo pochopitelně potřeba ještě p

Vloženo: 26.09.2014
    Uskutečněno: 05.09.2014
  • olej, gufero nakopávačky, menší kolečko, oprava tlumiče

15mth uběhlo jako voda, takže opět výměna oleje. Když už v motoru nebyl olej, vyměnil jsem gufero u osy nakopávačky, protože jsem spozoroval, že ním líná olej. Sundat dekl převodovky byl docela oříšek, držělo ho jedno z

Vloženo: 30.07.2014
    Uskutečněno: 30.07.2014
  • Samotišky, Velká Bystřice, Hlubočky, Jívová, Dolany

Odpolední vyjížďka po práci na kochačku s mojí slečnou za mnou a terénní vložkou včetně 5ti brodů, a políbením země před námi. Až do Hrubé vody je to pochodička, na kochačku po silnici. V Hrubé vodě silnice končí, přech

Vloženo: 22.07.2014
    Uskutečněno: 20.07.2014
  • Olej

dneska nic zvláštního, jen výměna oleje a očista filtru. Valvoline DuraBlend 10W40

Vloženo: 23.07.2014
    Uskutečněno: 17.06.2014
  • Zámek řídítek, komínek do karbu, držáky masky

Abych těch zámků neměl málo, tak motorka je od koupě vybavena zámkem řídítek, od kterého jsem něměl klíč. V neděli 1.6. jsem měl sundanou vidlici kvůli kontrole ložisek a toho jsem využil demontáže zámku řídítek. V pondě

Vloženo: 07.06.2014
    Uskutečněno: 07.06.2014
  • Zámek kotouče nalezen, nový držák tachometru

Hned ten den, co jsem ztratil zámek (st. 4.6.) http://www.motorkari.cz/motorka/?mid=88999&act=moto-denik-detail&ddid=48017 jsem si v obědové pauze zašel koupit ten sám nový, abych nebyl nechráněn :-D Když jsem pak odcház

Vloženo: 07.06.2014
    Uskutečněno: 07.06.2014
  • Někdo mi nepřeje tachometr a zámek kotouče

Včera (út. 3.6.) jsem to vzal trochu hopem při výjezdu z garáže z práce a po dopadu mě něco cvrnklo do rozkroku a měl jsem pocit, že jsem zaslechl, že něco spadlo na zem. Dojel jsem ještě asi 30m na křižovatku, stojím na

Vloženo: 04.06.2014
    Uskutečněno: 04.06.2014
  • montáž tachometru

Tak už konečně budu vědět, kolik mi to uplaluje a jak moc porušuju rychlostní limity :-C už jen podle dnešní jízdy do práce to jde až moc snadno a rychle. Koupil jsem si tachoš Sigma BC 12.12. Má 12 funkcí včetně libůs

Vloženo: 30.05.2014
    Uskutečněno: 30.05.2014
  • držák zámku kotouče

Používám zámek kotouč a od doby co ho mám řešim, kam s ním, za jízdy. Napřed jsem ho míval na řídítkách na brzdové trubce, ale to vzheldem k mechanickymu namáhání té trubky tím zámkem asi nebude vhodny místo, kde ho voz

Vloženo: 28.05.2014
    Uskutečněno: 28.05.2014
  • stupačky hotovo, olej, zase to nejede

Tak jsem dodělal zadní stupačky. Myslím, že se docela povedly. I když, jak už jsem se s mladou stihl přesvědčit, pro 2 tahle motorka fakt moc není :-D ale tak sem tam ji svezu :-D výměna oleje po cca 13mth trochu jse

Vloženo: 23.04.2014
    Uskutečněno: 23.04.2014
  • stupačky, přepínače světel

Dneska dotrazily stupačky a přepínače světel z dealextreme. Stupačky dobry, ale ty přepínače. :-( To vykořisťované čínské dítě co chystalo moji objednávku se asi v regále přechytlo a místo přepínačů do páru mi nachystalo

Typ: Koupě
    Vloženo: 15.04.2014
    Uskutečněno: 15.04.2014
  • filtr, cívka, držáky stupaček

Minulý týden mi dorazily vzduchovy filtry a induční cívka z inzerátu a v pátek se objevil ve schánce papírek z pošty. Takže mi bylo jasny, že dorazily zadní stupačky :-) V sobotu jsem se tedy rozhodl vyrobit držáky zadní

Vloženo: 15.04.2014
    Uskutečněno: 15.04.2014
  • indučkní cívka po 3 aneb jak český garážník nad západác

Když jsem už po několikáté čuměl na motorku a snažil se vykoukat, co by mohlo způsobovat špatné startování, přišla mi pod ruku indukčka, resp. počet drátů - 2. Stejný počet má i indukčka na mém čínském skůtru. Kdo se boj

Vloženo: 08.04.2014
    Uskutečněno: 08.04.2014
  • indukčí cívka díl 2.

Dneska mi to zase nedalo spát a musel jsem se v tom odpoledne vrtat. Předtím jsem dopoledne zase úplně studenou motorku nastartoval, ujel asi 50m do dílny, zhasl motor a už nenakopl. Takže odpoledne odstrojit sedlo, nád

Vloženo: 06.04.2014
    Uskutečněno: 06.04.2014
  • indukční cívka

Od koupě asi před měsícem se postupně zhoršuje startování, až jsem se dostal do stavu, že to nastartuju jen když motor úplně studenej. Když nechám motor chvíli běžet a chcípnu to, tak už nenastartuju. Když už se podaří n

Vloženo: 03.04.2014
    Uskutečněno: 03.04.2014
  • ventily

Protože jsem se na natu dočetl, že špatné starty u VORa často způsobujou zaklepané sací ventily, musel jsem se na to hned jít podívat. Po sundání deklu na mě vykoukl pozůstatek po netěsnící vodní pumpě. Vzal jsem spáro

Vloženo: 03.04.2014
    Uskutečněno: 03.04.2014
  • fotky druhého motoru

Poškozený motor, který jsem koupil s motorkou a mám ho tedy do zásoby a čeká, až nastřádám dostatečný finanční obnos (cca 20000kč) a pak si ho opravím.

Vloženo: 31.03.2014
    Uskutečněno: 31.03.2014
  • koncovka výfuku

V neděli jsem navařil koncovku, zabrousil, trochu přeleštil. Mám hotovo :-)

Vloženo: 31.03.2014
    Uskutečněno: 31.03.2014
  • tak trochu nepovedená vyjížďka

Dneska jsem vyrazil s moji kočenou na mini vyjížďku. Já na VORovi, ona na skůtru. Ujeli jsme asi 3 kiláky (já kochačku, kočena jela pilu i když stejnou rychlostí :-D ), dojedu do dědiny, vymáčknu spojku, abych odobočil n

Vloženo: 29.03.2014
    Uskutečněno: 29.03.2014
  • výměna tlumící hmoty tlumičě výfuku

jak jsem nakoupil, dnes jsem udělal. Perforovanou trubku jsem obalil drátěným rounem a koupenou tlumící hmotou. Aby se mi to nerozuteklo, svazoval jsem tenkým drátem. Nakonec nacpat do obalu tlumiče. Což úplně nešlo. Tlu

Vloženo: 29.03.2014
    Uskutečněno: 29.03.2014
  • díly na tlumič výfuku

Dneska jsem navštívil firmu Soieta, abych nakoupil tlumící materiál do výfuku. Až do nedávna jsem nevěděl, že mají sídlo takovej kousek ode mě. Můj záměr byl koupit jen tlumící materiál zeptat se na nerezovy koleno, kt

Typ: Koupě
    Vloženo: 26.03.2014
    Uskutečněno: 26.03.2014
  • vodní pumpa potřetí (snad naposled pro tento případ), v

V sobotu jsem si u soustružníka vyzvedl nový distanční kroužek do vodní pumpy. Nechal jsem si ho vyrobit rovnou 3x, abych měl do zásoby na přístí výměnu a pro jistotu. Hned se to hodilo. V prodejně mi asi prodali o něco

Vloženo: 23.03.2014
    Uskutečněno: 23.03.2014
  • vodní pumpa podruhé

Dneska jsem se dostal k vodní pumpě, takže přes původní obavy jsem celkem snadno vylisoval ložiska za pomoci dlouhého M8 šroubu, 2 matek a dvouramenného stahováku. Poté jsem z druhé strany podobným způsobem vylisoval guf

Vloženo: 18.03.2014
    Uskutečněno: 18.03.2014
  • Vyfuk podruhé nebo potřetí? A vodní pumpa

Po předchozí úpravě tlumiče výfuku, která ne úplně vyšla, protože obal tlumiče byl na několika místech potlučenej, takže jsem musel přepážky udělat menší, abych dovnitř tlumič dostal. Tím pádem přepážky netěsnily, stříle

Vloženo: 16.03.2014
    Uskutečněno: 16.03.2014
  • VOR v terénu

Když už mám tu terén kozu se silničníma gumama, a jezdím furt silnici, začalo mi nedávno hlodat v hlavě, jak se to bude chovat v terénu. Nuže dneska po práci bylo hezky, takže jsem VORa vytáhl na krosovou minidráhu, na k

Vloženo: 12.03.2014
    Uskutečněno: 12.03.2014