VOR EN 503 (2002)

Vlastník klubko
Vloženo 21.1.2014
Aktualizováno 17.6.2020

Emoce, emoce, emoce to je to, co tahle motorka dává.
Řazení a brzdění se provádí jen myšlenkou. Síly netřeba.

První dojmy - Po nastartování u původního majitele, než jsem si nasadil helmu, tak motorka asi o metr odpochodovala na bočním stojanu za doprovodu brutálního zvuku. Takže první dojem rozhodně :-o "husty!"

Motorku bych doporučil pro - Někomu, kdo je ochoten čelit nepohodlí, což je ale vyváženo zážitkem z každé jízdy.

Srpen 2014-Srpen 2015 kompletní oprava z důvodu zadření na spodním ložisku ojnice. Nový lak řámu, plastů a motoru, nová ojnice, píst, ventily, ložiska a gufera v motoru, v kolech, nové LED pásky v zadním světle... Kromě vylisování/nalisování ojnice a zabroušení sedel pro novy ventily všechno moje práce.

Asi už od patnácti se mi líbí supermota a chtěl jsem si takovou motorku pořídit. V lednu 2014 se zadařilo!
Po koupi motorka potřebovala docela dost péče...vyčistit, namazat řetěž, kyvku doplnit o kluzáky pro řetěz, vyměnit náplně, doplnit houkačku, vyměnit blinkry, opravit vodní pumpu...

Tak už mám něco naježděno.
Jezdit na tom je prostě brutus. Tahle motorka vás nenechá chvíli v klidu. Motorka okamžitě reaguje na podněty od řidiče a dělá radost.
Velmi tvrdé sedlo neustále nabádá k pohybu a hledání ideální pozice jezdce pro situaci, ve které se právě nacházíte.
Kdo čeká klid cestovní pohodlí, tak tady ho nenajde.
Kdesi jsem viděl středověký mučící nástroj, taková kárka, na kterou byly připevněny 2 desky stlučené do tvaru obráceného V, taková stříška s ostrým úhlem, na kterou se posadil trestanec a po dláždění se tahle kárka táhla náměstím a městem.
Pocity, které zažíval trestanec na uvedené kárce myslím nejsou daleko od toho, když se já na VORovi 20minut cestou z práce procukávám, zácpou
Něco jiného je obsluha motorky za jízdy, když se dostanu za město. Stačí chvilka, je tam 5. rychlost a blížím se maximálce.
Spojka jde 2ma prstama, přední brzda 1-2ma, řadit jde téměř kdykoli, v libovolných otáčkách. Stačí ubrat plyn, šlápnout a rychlost je tam. Nahoru i dolu.
Olej měním po 10-15MTh. Vypouštění ale mohli bři. Vertemati vymyslet líp. Olej vytéká ze 2 šroubů i na rám a zacmrndá se tím rám, já a vše kolem. Tohle už jsem vyřešil, nechal jsem si vytočit mezikusy, ktery zašroubuju do závitu výpušťáku s krátkou hadičkou a už to teče tam kam má. Nalévání se provádí do dostatečně velkého hrdla, takže člověk nepotřebuje ani trychtýř a skrz kontrolní sklíčko je hned vidět, kolik oleje nalil. Hladinu oleje je doopravdy důležité kontrolovat každý den před jízdou. Když si to člověk nepohlídá, oleje je málo a naloží motorce na dlouhé rovince, dopadne to zadřenou klikou

Na motorce jezdím denně do práce a po těch 8mi hodinách za počítačem je cesta domů parádní vzpruha a ke garáži přijíždím vždy s rohlíkem místo huby

Od roku 2016 jezdíme několikrát za sezónu jezdit na okruh do mýta a jak (snad) zrychluju zvyšovaly se moje nároky na brždění, takže jsem v létě 2019 jsem vyměnil pumpu přední brzdy za stavitelnou radiální. Paráda! Mnohem příjemnější tvar páčky pro 2 prsty, takže nemám tak unaveny předloktí.

Delta
Delta napsal 20.02.17 v 16:06 10b.

j.f.enduro
j.f.enduro napsal 21.06.15 v 11:40 10b.

Zdravím všechny motorkáře,zvláště pak příznivce značky VOR. Mám Vor 503 sm,je to pro mě opravdu srdeční záležitost, neměnil bych za žádnou cenu.Moto nemá chybu,jedině nemám vychytané správné napnutí řetězu,při ostrých průjezdech zatáček řětěz drbe z boku zadní pneu.Prosím máte toto někdo správně vychytané.Díky J.F.

klubko
klubko napsal 10.06.15 v 21:51

-> TRIBES: no teď jezdím na skůtru. Ale už brzo, už brzo

TRIBES
TRIBES napsal 09.06.15 v 17:38 10b.

Na ostrym SM dojizdet do prace je husty

klubko
klubko napsal 29.05.14 v 11:13

-> jajamisak: diky, vychytávám postupně a přesně, jak píšeš, hlavně pro zábavu