Jawa 350/640 (1992)

Aktualizováno 11.4.2024

Deník motorky
Nalezeno 71 záznamů

• Svatomartinská

Svatomartinská fichtljízda a setkání v Kácově, s povolenou účastí dvoutaktních strojů i (mírně) vyšších kubatur. Počasí vyšlo úplně báječně, méně báječně vyšlo načasování, jelikož svatomartinské husy budou v pivovarské h

Vloženo: 10.11.2014
    Uskutečněno: 08.11.2014
  • Podzimní JAWAsetkání

Rok se s rokem sešel a další setkání Jawabláznů je za námi. Velká část party se sešla už v pátek v Plaňanech. Já to štěstí neměl, tudíž jsem dorazil až v sobotu ráno na benzínku ve Vrbčanech. Dali jsme si kafe, určili ve

Vloženo: 20.10.2014
    Uskutečněno: 18.10.2014
  • Svatováclavská

Svatováclavská vyjížďka s Jawablázny, pro mne bohužel jen v nejkratší variantě do Žihle na oběd a zpět, jelikož jsem večer musel do práce. Jako vždy nám navigátor Čmoud zařídil krátkou exkurzi mimo asfalt :-DD , bohužel

Vloženo: 28.09.2014
    Uskutečněno: 27.09.2014
  • Tachlovický trojúhelník.

Pokochání se krásnými stroji našich předků v depu veteránské jízdy Tachlovický trojúhelník, oběd v Roztokách U Jezzu a poježdění po lesech křivoklátských a brdských. Fajn strávená neděle, najeto 200 km.

Vloženo: 08.09.2014
    Uskutečněno: 07.09.2014
  • Krucemburk

Premiérová účast na kultovním srazu Jawamanie Modrý dým na Krucemburkem. Bylo to fajn, spousta zajímavých lidí a motorek, dobrý pivo, dobrá country. V sobotu odpoledne jsme se s Lubošem projeli po Vysočině, což bylo též

Vloženo: 14.07.2014
    Uskutečněno: 28.06.2014
  • Krkonoše

Dvoudenní výlet do Krkonoš, na naši oblíbenou chaloupku nad Špindlem. Ve čtvrtek jsem se za ideálních podmínek projel přes Poděbrady, Městec Králové, Hořice, Hostinné a Vrchlabí do Špindlu a ještě kousek za něj. V pátek

Vloženo: 26.06.2014
    Uskutečněno: 20.06.2014
    Tachometr: 82078km
  • Velikonoční

Velikonoční vyjížďka Jawabláznů Pátek-jenom přesunová etapa. Po práci jedu rovnou do garáže, osedlávám již naloženou Jawu Matyldu a po osychajících silnicích se přesouvám do kempu v Chrástu u Plzně. Chvilku přede mnou

Vloženo: 28.04.2014
    Uskutečněno: 20.04.2014
  • Jarní JAWAsetkání

Pátek Večer po práci jedu do garáže, dobalit poslední drobnosti a počkat na Wyskyna, se kterým tu mám sraz. Toho bohužel potkal odpoledne technický problém a jeho Jawa musela zůstat na Mníšku. Jawasetkání a jízdu tak mu

Vloženo: 23.03.2014
    Uskutečněno: 22.03.2014
  • Nosiče bočních kufrů

Ać jsem za drahé peníze koupil originální fabrické nosiče na kufry Givi, montáž nebyla zrovna bezproblémová. Použitím metody DoDo jsem nakonec nosič napasoval. A taky mi jeden přišel odřený. Při balení zřejmě usoudili, ž

Vloženo: 23.03.2014
    Uskutečněno: 05.03.2014
  • Kolem Řípu

Dnes po obědě jsme s kamarádem Čmoudem (ČZ 175) zamířili na sever. Silničkami nevalné kvality a významu jsme obkroužili horu Říp, užili si krásný západ slunce a před sedmou večerní byli zase doma. Počasí na konec prosinc

Vloženo: 29.12.2013
    Uskutečněno: 29.12.2013
  • Zduchovice

S kamarády Luboššákem a Martaffonem jsme navštívili zabijačku ve Zduchovicích u Kamýka nad Vltavou. Tři motocykly Jawa, krásné počasí a velmi vydařená akce. Více fotek je na mém rajčeti.

Vloženo: 30.10.2013
    Uskutečněno: 26.10.2013
  • JAWAsetkání a Pánská

Sobota Podzimní setkání Jawabláznů. Původně jsem chtěl jet až na sraz u fabriky v Týnci, ale nějakým zázrakem jsem vstal brzy a vyrazil už do Vrbčan, abych se s bandou svezl větší kus cesty. Přes mlhu bylo místy vidět na

Vloženo: 23.10.2013
    Uskutečněno: 20.10.2013
  • Kulaté světlo a vyhřívky

Montáž kulatého světla s čirou optikou a miništítku Puig. S výsledkem jsem velmi spokojen. Pro pohodu v chladnějším počasí namontovány vyhřívané rukojeti Oxford Adventure. Paráda, k dokonalosti zbývá jen mírně upravit ří

Vloženo: 23.10.2013
    Uskutečněno: 13.10.2013
  • K Nepomuku

Po delší době odpolední výlet na Jawici, tentokrát jihozápadním směrem. Praha-Příbram-Březnice-Lnáře-Nepomuk-Spálené Poříčí-Hořovice-Praha. Krajina se zvolna začíná podzimně barvit, ve večerním světle to nemá chybu. A mu

Vloženo: 02.10.2013
    Uskutečněno: 02.10.2013
  • Ku Strakonicům

Nejdřív jsem jel jen na chvilku vyvětrat hlavu. Pak jsem se rozhodnul, že když už mířím směrem na Šumavu, tak tam taky dojedu. No a když jsem viděl před Horažďovicemi černou hradbu mraků zabírající celý obzor, zase jsem

Vloženo: 19.05.2013
    Uskutečněno: 19.05.2013
  • Jarní krajinou

Odpolední bloumání krásnou jarní krajinou středních a jižních Čech. Praha-Slapy-Neveklov-Sedlčany-Petrovice-Jistebnice-Mladá Vožice-Vlašim-Benešov-Praha. Najeto 249 km.

Vloženo: 08.05.2013
    Uskutečněno: 08.05.2013
  • Český kras

Konečně dorazilo jaro a teplé počasí. S Jawablázny jsme vyrazili na toulačku úzkými cestičkami v Českém krasu a jeho okolí. Po návratu jsem ještě provedl malý servis-výměnu převodového oleje, vzduchového filtru a svíček.

Vloženo: 14.04.2013
    Uskutečněno: 13.04.2013
  • Montáž plotny a topcase

Namontoval jsem plotnu Monokey pro kufr Givi E45, který dosud sloužil jen na GS. Měl jsem trochu obavu, zda nebude na Jawě vypadat obludně ale podle mého pasuje hezky tvarem i velikostí. Teď ještě sehnat boční nosiče a k

Vloženo: 14.04.2013
    Uskutečněno: 12.04.2013
  • Jarní setkání JAWAbláznů

No jarní. Počasí stále vládla zima, přes den se teploty sotva přiblížily k nule. Ale řeklo se, že se první jarní sobotu jede, tak se jelo. :-) Fajn setkání s kamarády. Najeto 310 km za dva dny. Fotogalerie na rajčeti

Vloženo: 01.04.2013
    Uskutečněno: 23.03.2013
  • Sedlo

Po loňské sezóně jsem se rozhodl, že musím něco provést se sedlem. Na delší výlety je zkrátka nepohodlné. Navíc na tom mém už se trhal potah. Vznesl jsem na fóru dotaz ohledně zkušeností s úpravou tvaru, a od Endyho jse

Vloženo: 18.03.2013
    Uskutečněno: 18.03.2013
  • Vánoční

Malá vánoční projížďka přes Nový Knín a Dobříš. Počasí jarní (ač před pár dny začala astronomická zima), sluníčko svítilo, silnice suché. A tak jsem si pěkně plul krajinou, poslouchal krásný zvuk dvoutaktního motoru a vz

Vloženo: 25.12.2012
    Uskutečněno: 25.12.2012
  • Mikulášská

Letos díky termínu spíš předmikulášská. Ranní teplota -7°C nás mírně překvapila, ale na druhou stranu bylo slunečno, tak by byla škoda nevyrazit :-DD Z Prahy jsem vyrážel s Tlusťou, jako zástupci značky JAWA. Cestou nás

Vloženo: 02.12.2012
    Uskutečněno: 02.12.2012
  • Dušičková

Dnešních 200 kilometrů krásnou podzimní krajinou mi bohatě vynahradilo nepovedený středeční výlet. Slunečné počasí a teplota 14°C je kombinace, kterou by v listopadu byl hřích nevyužít. Po staré plzeňské jsem zamířil do

Vloženo: 03.11.2012
    Uskutečněno: 03.11.2012
  • Hra na strkanou

Sliby meteorologů o krásné středě se přetavily ve skutečnost. Kouknul jsem do mapy, naplánoval středně (středně podle kilometrů, ne podle středy :-D ) dlouhou vyjížďku, přibližně tak, abych si užil slunečné odpoledne a n

Typ: Havárie
    Vloženo: 01.11.2012
    Uskutečněno: 31.10.2012
  • JAWA setkání v Týnci

Kolem deváté hodiny jsme se probudili v lese nedaleko Blaníku, zabalili a vyrazili zvolna do Týnce. Zvolna proto, že mlha by se dala krájet. Na výroční setkání jsem sice jel jen já, ale kamarádi mě doprovodili, aby si pr

Vloženo: 23.10.2012
    Uskutečněno: 20.10.2012
  • Pánská

Stejně jako před rokem, byl třetí říjnový víkend ve znamení dvou motorkových akcí. I když loni jsme jeli s partou Vostřáka ( a odpovídalo tomu i mrazivé počasí), letos jsme ve skluzu a vyrazili teprve na Pánskou. Sešli j

Vloženo: 23.10.2012
    Uskutečněno: 19.10.2012
  • Svatováclavská

Svatováclavská jízda k Rozvědčíkovi a do motomuzea v Pavlíkově. Já se připojil na mezisraze v Rudné u Prahy, další byl v Berouně a kompletní jsme se sešli u Rozvědčíka. Další velmi vydařená akce Jawabláznů. Najeto 175 km

Vloženo: 30.09.2012
    Uskutečněno: 28.09.2012
  • 13. JAWA Herbsttreffen am Treuener Fachwerkschloss

Dvoudenní výlet na podzimní sraz pořádaný německým klubem Jawa Freunde Vogtland. Sobota -rychlopřesun z Prahy na Endyho chatu u Ohře, jehož větší část jsem bohužel absolvoval za tmy a při teplotě 7°C. Naštěstí jsem

Vloženo: 26.09.2012
    Uskutečněno: 23.09.2012
  • Na západ

Vyjížďka do Krušných hor a návštěva u Endyho. Praha-Žatec-Kadaň-Boží Dar-Pernink-Nejdek-Svatava-Chodov-Karlovy Vary-Praha, najeto 392 km.

Vloženo: 08.09.2012
    Uskutečněno: 05.09.2012
  • Alpy a jižní Francie

Tenhle výlet jsem plánoval na BMW. To ale odmítlo spolupracovat, proto jsem vyrazil na Jawě. A nakonec to byl tak silný zážitek, že jsem tomu rád. Cesta mě přes Německo, Rakousko a Itálii zavedla do Švýcarska, kde jsem

Typ: Dovolená
    Vloženo: 03.08.2012