Blata 125 Motard (2009)

Typ: Havárie
    Vloženo: 08.05.2010
    Uskutečněno: 01.05.2010
  • Ach jo :´-( , Ještěd #1

Asi jako skoro každý tady, i já jsem doufal, že do kategorie -Havarie- nebudu muset nic psát. Ale bylo to daný, že dřív nebo později to bestak příjde :-( . S kamarádem, který má novou motorku jsem zajel na pár jízd do

Typ: Havárie
    Vloženo: 08.05.2010
    Uskutečněno: 01.05.2010
  • MotoHadry

Do teď jsem jezdil většinou v nějakých zimních bundách, ale na moto to přeci jen není ono a hlavně taky víc trpí :! . Tak jsme se konečně rozhoupal, že si pořídím nějakou tu buňďasku. Kalhoty DAX mám už od Vánoc a teď k

Typ: Koupě
    Uskutečněno: 19.04.2010
  • Rychlejší převod

Protože motorku používám převážně na silnici a často i na cestování na delší vzdálenosti, usmysleli jsem si doma, že bychom zkusili malinko prodloužit stálý převod. Blata je sice velmi úsporná a většinou nezbaští víc jak

Uskutečněno: 17.04.2010
  • Stojánek :-(

>> Přivařené očko bylo opravdu poddimenzované :-( . 2 pružiny vytvářejí poměrně velkou sílu a není divu, že se drát v ohybu za místem přivaření zlomil. Tady to konstruktéři hodně nedomysleli (n) Opět padla volba na z

Uskutečněno: 12.04.2010
  • Tohle by se nemělo u takový motorky stávat :-( ....

Přišel jsem na to, že se natavil plast nad žárovkou parkovačky :´-( . Asi nejvíc mě na tom udivilo, že se to stalo z ničeho nic až teď po 4000 km +o( . Žárovka svítí, ale je pravda, že je malinko začernalá. No co, by

Vloženo: 21.04.2010
    Uskutečněno: 11.04.2010
  • Hledání Přívěr 4

Tak jsme se vydali s kamarádem grovestreetem se Suzuky DR 125 a jeho spolujezdcem spolužákem, který vše dokumentoval na sobotní program motokempu HP4. Cestou se k nám přidali ještě jeho další 4 spolužáci. 2x CBR 125 a 2x

Typ: Sraz
    Vloženo: 22.04.2010
    Uskutečněno: 03.04.2010
  • Zase nějaká domácí tvořivost :-D

Protože jsem doma tak trochu detailisti :-) , tak nám malinko vadilo, že zadní pneumatika hází drobátko nečistoty na řetěz :! . Kolo se točí poměrně blízko řetězu a jeho kryt má v tomto místě ještě vybrání, takže prach,

Vloženo: 21.04.2010
    Uskutečněno: 28.03.2010
  • Zimní radovánky :-D

Zima je letos opravdu dlouhá . Myslím si, že i "alternativní celoroční jednostopé vozidlo :-DD " jí má už plný zuby :-7 . Letos už dostalo do těla opravdu důkladně :-$. Jenže když to člověk zbožňuje, tak prostě není co

Uskutečněno: 15.03.2010
  • Další decentní úpravička

Do nové sezóny se nedá vyjet, aby nebyly hotovy naplánované úpravy a vylepšení. Mezi takové věci patřil i zadní vrchní plast. V originále není příliš dobře připevněn a kdyby se za něj třeba omylem chytl spolujezdec místo

Uskutečněno: 09.03.2010
  • "Zohyzdění" řadičky :-@

Vím že je to ode mě neprofesionální, nesportovní a Mirek Dušín by to nikdy nedovolil :-7 . Ale člověk musí občas vyjet i v obyčejných botkách (třeba do školy) a pořádný "křusky" nechat doma. Ale rýhovaná kovová řadička n

Uskutečněno: 08.03.2010
  • Blinkry v hromadě #2

>>Uvažoval jsem i o změně umístění blinkrů, kde by nebyly vystaveny takovému "namáhání". Chtěl jsem zachovat jejich rozměry, ale to bylo skoro neslučitelné s jejich pružným upevněním +o( . Další omezení přinášely použite

Uskutečněno: 28.02.2010
  • Vylepšení zadních blinkrů #1

Provozem se ukázalo, že použité zadní LED blikače, lépe řečeno jejich stopky, jsou dost náchylné na poškození (n). Krátké stopky mají prakticky nulovou pružnost a navíc jsou umístěny docela "na ráně". Při užívání motorky

Uskutečněno: 26.02.2010
  • Nabití akumulátoru a montáž zásuvky

Motosezóna už dávno nadobro skončila :-( . Blatka stojí dlouho bez povšimnutí. Je tedy potřeba dobít baterii. Ta je umístěna možná trochu zvláštně pod palivovou nádrží. Poprvé ji tedy demontuji a prohlížím prostor pod n

Uskutečněno: 15.02.2010
  • Tak ještě 1 letošní vyjížďka

Chci trochu vyzkoušet, jak se chová rolna řetězu po úpravách a navíc je moc hezky. Takže dělám okruh Rovensko p. Troskami->Veselá->Dráčov-> Lomnice nad Pop.-> Košťálov-> Semily->Kozákov->dom. Projížďka moc vydařená |-

Vloženo: 12.03.2010
    Uskutečněno: 29.11.2009
  • Upgrade rolny řetězu

>>Stav po zákroku:

Uskutečněno: 28.11.2009
  • Zvláštní šramot od řetězu :´-(

Využívám slibné předpovědi počasí a pro cestu do školy volím můj nejoblíbenější dopravní prostředek |-). Už cestou tam mám dojem, že někde od převodů vychází divný šramot :! . Pospíchám, tak kontroluji stroj až kdy

Uskutečněno: 26.11.2009
  • Pár zatáček

Kloudné počasí zase láká udělat nějaký okruh |-). Jede i sestra, tak děláme i pár fotek. Teplota nic moc :! , proto jedeme spíš po vedlejších pomalých silničkách. V zatáčkách se snažím trochu zajet kraje pneumatik. A

Vloženo: 12.03.2010
    Uskutečněno: 14.11.2009
  • Dole krásně....o 4 km dál pěkná Zejma

Je vcelku pěkný den a já mám volno |-). Zase si říkám: "co když je dnes pro letošek poslední příležitost :-$ ...". Skáču na mášu a vyrážím. Volím trochu nešťastně směr Jablonec nad Nisou. Dole u Jizery polojasno a kr

Uskutečněno: 05.11.2009
  • Střevíce :-(

Blata má krásnou řadičku |-) . Parádně funguje (y) a rozhodně se vám nestane, že by se vám po ní sklouzla noha. Nemusíte se bát, že ztratíte nebo vám spuchří nějaký gumový návlek. Za všechny výhody si ale vybírá daň.

Uskutečněno: 31.10.2009
  • Tak tohle byl vÉlkej omyl #2

>>Byl to fakt hardcore (u) ... Jen ještě další fotečky:

• Tak tohle byl vÉlkej omyl #1

>> Nasedáme a jedeme dál. Pěkně po asfaltkách s minimálním provozem, pohoda, leháro. Sedím jako spolujezdec a kochám se krajinou. Mé oči najednou zaujme hromada (kopec) uprostřed louky. Zajímalo by mě, jaký to má účel

Uskutečněno: 28.10.2009
  • Zpočátku idylická vyjížďka :-) ...

Klimatické podmínky jsou přijatelné. Tak vyrážím spolu se sestrou projet se někde okolo komína. V plánu je se provětrat a taky nafotit nějaký pěkný snímečky a tak podobně ... Snažíme se zachytit BXMko v letu na tak

• Zimo, ještě počkej !!!

Už už se bojím aby nezačala zima (u) . Nechci aby ta každá poslední vyjížďky byla opravdu letos ta poslední :-| . Proto musím zase sednout do sedla a někam vyrazit. A je mi jedno, že je hnusně :-P ... ... Ale tady j

Uskutečněno: 23.10.2009
  • Když dojde krmivo :´-( . . . . -

Cestou ze školy jsem drobátko podcenil "hladový voko" :-7 . Jsem si říkal: "V poho, to dojedeš". Ale ono houby. Byla už tma a já ještě blb, že pojedu oklikou... ...No, musel jsem asi kiláček tlačit k pumpě :-7. To js

Uskutečněno: 05.10.2009
  • Jak snížit Top Speed u 14ti koňového motoru ? :-D

>>...Tak to jste mi asi nezbaštili, co? :-7 No byl to takovej kuriózní problém. Měl souvislost s tou výměnou gufera. Museli totiž při tom odšroubovat snímač otáček kola a pak ho nedali přesně do stejný polohy.

Uskutečněno: 01.10.2009
  • Překvápko 8-O

Cesta domů po garančce přinesla zajímavé překvapení ... ...jede to "o trochu" víc než před tím B-) ... Na 4T dvácu celkem slušný, né ?...203,7 km/h Vmax :-P - Pozorte zde:

Uskutečněno: 24.09.2009
  • Garančka

No krapet jsem ty kilometry přepískl,... ale komu to vadí?!. . Když jsem byl objednán na konkrétní den a pořád tak hezký počasí, tak se prostě jezdilo :-D . V servisu nakonec mašina uvízla přesně 1 tejden a 1 den :[

Uskutečněno: 16.09.2009
  • Radárek 8-O

V odpoledních hodinách vyrážím udělat malý okruh |-) . Ve třetí obci už je motor zahřátý, tak ho nechávám v mírném klesání trochu rozparádit (s). V tom si všimnu, že za rohem baráku asi 150m přede mnu stojí stativ s "moc

Vloženo: 30.11.2009
    Uskutečněno: 02.09.2009
  • Dolaďovačky

Přestože je pod levým gripem na řidítkách vroubkování, má se snahu po několika jízdách pootočit. Napadne mě vyřešit to tím, že ještě namotám na řidítka lepící pásku. Tím zvýším průměr a třeba i koeficient tření ;-). Aby

Uskutečněno: 17.08.2009