Jawa 50/23 Mustang (1978)

Vlastník MasterX
Vloženo 17.5.2009
Aktualizováno 27.3.2016

Deník motorky
Nalezeno 18 záznamů

• Fichtlsraz Všelibice 2014

Tak se nám rok s rokem sešel a Všlibice jsou tu zas... Tentokrát jsem se zúčastnil v osekané formě - odjíždělo se kolem 16. hodiny, holt zkouškový je svině. :-) Mustang jel jak drak po delší pauze, dostal čerstvej benzi

Vloženo: 08.06.2014
    Uskutečněno: 08.06.2014
  • Drážďany na fichtlech?

Ano! Lze to! I když jsem to nečekal :-) včera najeto 362 km v počtu čtyř strojů (2x Jawa 21 + 2x Jawa 23) , plus moje cca 15 km individuální cesta domů, čili asi 377 km za den na Mustangu. Den předem jsem vyměnil ole

Vloženo: 10.08.2012
    Uskutečněno: 10.08.2012
  • Nová řezězovka, dodělávky...

Protože starej řetěz byl vytahanej a po nedávném zmoknutí orezlej, sekundární kolečko už celkem jetý a chtěl jsem pod ním stejně měnit preventivně gufero, rozhodl jsem se pro výměnu řetězu a sekundárního kolečka. Rozeta

Typ: Oprava
    Vloženo: 31.07.2012
    Uskutečněno: 31.07.2012
  • Foto z cest, aktuality...

Našel jsem pár fotek z dob nedávných - přespával jsem na jedné akci, vyfotil jsem si Mustanga v proti dešťové úpravě při nočním parkování venku :-) Vojenská celta východoněmecké armády je na tyto eskapády jako dělaná!

Vloženo: 26.07.2012
    Uskutečněno: 26.07.2012
  • Typ: Vyjížďka
    Vloženo: 14.07.2012
    Uskutečněno: 14.07.2012
  • FichtlTrip - k Želivce a přes Týnec zpět :-) - I. díl

Včera jsme s Daviiidem vyrazili na nejdelší trip na jeden zátah, co Mustang zatím udělal. Celkem skoro 360km. 13 hodin v sedle. Záda bolej ještě dnes. :-) Den předem jsem namontoval boční brašny, na které jsem si přip

Vloženo: 14.07.2012
    Uskutečněno: 14.07.2012
  • Autorizovaný servis - garanční prohlídka :-))

Mustang souloží jak má... tedy, slouží, to druhý mu moc nejde :-) Protože celkem vibruje a po ujetí pár desítek až stovek kilometrů vždycky něco upadne (viz třeba odkapová miska karbece, už ji nemam... ), tak jsem dnes p

Typ: Odborný servis
    Vloženo: 15.06.2012
    Uskutečněno: 15.06.2012
  • Všelibice 2012

Tak opět tradiční fichtlsraz ve Všelibicích - konal se včera a byl fajn. Byla teda trošku větší kosa než v minulých letech, ale i tak jsme si to užili. Po loňském debaklu s pařezem jsem letos zvolil jako dopravní prostře

Vloženo: 03.06.2012
    Uskutečněno: 03.06.2012
  • zahájení sezóny 2012

Kapku opožděně, stres za maturity a nedostatek času zavinil to že jsem na motorku šáhnul poprvé až dnes. Vyměněná cívka za novou osmivoltovou a malá projížďka cca 10 kilometrů. Krom toho, že po zahřátí občas vynechá (ale

Vloženo: 05.05.2012
    Uskutečněno: 05.05.2012
  • Návštěva motomuzea Rabakov

Mustang je známá potvora, která stávkuje už dlouho, nicméně i přes nějaký ty problémy mě dovezla do muzea v Rabakově a zpět. Bezpečně jsem se ale rozhodně necítil, takže dostane novou pístní sadu, indukční cívku a kabel

Vloženo: 03.08.2011
    Uskutečněno: 03.08.2011
  • Sezona 2011 - začátek

proběhla příprava na sezonu - opětovně zpojízdněno, vyměněná nádrž (stará byla potlučená a navíc solidně zrezla...), nová je bohužel oranžová a má vady laku, ale časem se to přestříká... Zároveň jsem prozkoumal druhýho m

Vloženo: 01.04.2011
    Uskutečněno: 01.04.2011
  • Výlet na hrad Zvířetice

23.8. jsem konečně dostal řidičák, a tak jsem s Daviiidem podnikli moji první legální vyjížďku, prozazím jen na nedalekou zříceninu Zvířetice.Málem jsme ani nevyjeli - mustang po delší odstávce nechtěl chytit ani pákou,

Vloženo: 24.08.2010
    Uskutečněno: 23.08.2010
  • Lakování blatníků

Protože lak na blatnících měl svoje léta už tak 20 roků za sebou, už jsem nevydržel se na tu podrápanou reznoucí směsici dílů na motorce dívat... loupající se barva obroušená až na kov, tam kde byla původní jsem pouze zd

Typ: Odborný servis
    Vloženo: 17.07.2010
    Uskutečněno: 17.07.2010
  • Všelibice 2010

Zúčastnili jsme se tradičního fichtl srazu ve Všelibicích, Mustang jel jak drak :-) Akce povedená, doporučuju všem... ;-)

Vloženo: 06.06.2010
    Uskutečněno: 05.06.2010
  • Drobnej pokus o modelaření...

Měl jsem tu z dětství zbytky modelu Yamahy DT, tak mě napad nápad... Rám je modelovanej z plastu, vidlice, kola, blatníky a řidítka z onoho DT, nádrž a sedlo z papíru, tlumiče ze špejlí, pružiny z propisek... Amaterismus

Vloženo: 16.04.2010
    Uskutečněno: 16.04.2010
  • Oživení po zimě

Tak, zasvítilo slunko, oteplilo se, sníh nám roztál a mě se zastesklo po vůni benzinu míseného s M2T :-) Motorka nebyla nastartovaná od října, takže profouknout trysky, nakopávat, tlačit, nakopávat, tlačit, nakopávat...

Vloženo: 18.03.2010
    Uskutečněno: 18.03.2010
  • •Po výměně kroužků, dalšim seřizování metodou pokus-omyl a přetěsnění válce a karbece jsem se dostal k první vyjížďce - od garáže k vratům a zpět, než jsem vyjezdil všechen benzin co jsem si na pokusy s motorkou namíchal

Vloženo: 24.08.2009
    Uskutečněno: 24.08.2009
  • Zprovoznění

Tak tenhle ďáblostroj už běží, ale nemá výkon, zkusim ještě kroužky a cvičně pár těsnění... Problém byl v cívce, ucpanym vejfuku, těsnění pod válcem a špatně seřízenym karbecu... :) Nevim proč se ke mě ty motorky dostáv

Typ: Oprava
    Vloženo: 13.07.2009