Logo Kuberg Kuberg

Informace o značce

Historie značky

Dětské elektrobiky se ve Vrbně pod Pradědem vyrábí už nějaký pátek, ale doposud firma z kapacitních důvodů zásobovala pouze americký trh, kde je po alternativních pohonech přeci jen vyšší poptávka.

Zakladatelé firmy se sídlem v Ostravě-Vítkovicích si od počátku zvolili opačnou strategii než jejich zahraniční konkurenti. Před přesvědčováním odrostlých motorkářů k ochotě výrazně zvýšit pořizovací náklady, spojené s nákupem velkých motorek na elektriku, dali přednost výchově zákazníků od útlého věku. Dětské modely, se kterými firma Kuberg do byznysu před pár lety vstoupila, se jednak cenově tolik neliší od benzínových minikrosek srovnatelné kvality, a navíc mají z dlouhodobého hlediska ještě jednu výhodu: caparti, kteří na elektrice vyrostou, se v dospělém věku nebudou už na motorky bez výfuku dívat s takovou nedůvěrou, jaká panuje dnešními vyznavači vůně spáleného benzínu.

V nabídce firmy Kuberg je sedm typů – od těch určených pro nejmenší adepty jednostopých kratochvílí až po „dospělý“ model Freerider.

 
 
 

Pokud Vám v článku chybí některá data z historie, budeme rádi, když nám pošlete doplnění.


TOPlist