Logo 4SR 4SR

Informace o značce

For Street Racing je česká firma, vyrábějící stylové a funkční motocyklové oblečení té nejvyšší kvality.
Produkty 4SR jsou vyvíjeny s ohledem na maximální bezpečnost a to především v oblasti materiálů, šití a veškerých ochranných prvků. Věříme, že ty nejlepší technologie, bezpečnost a kvalita, které jsou výsadou v nejprestižnějších světových soutěžích, by měly být jednoduše dostupné běžnému jezdci.

Historie značky

V našem seriálu Zlaté české ručičky navštěvujeme úspěšné tuzemské firmy s výrobou v ČR, ale pro jednou jsme se rozhodli udělat výjimku. Václav Jiruš to totiž s výrobou kvalitního oblečení myslí vážně, je to srdcař a co si budeme povídat, nebýt jeho zlatých ručiček a hlavně mozku, nebyl by tam, kde teď je. Pojďte se s námi podívat do nového sídla značky For Street Racing alias 4SR, kde jsme si popovídali o tom, jak je těžké vybudovat značku s dobrou pověstí.

4SR – z jihu Čech až na světové okruhy

Reportáž z návštěvy začneme profláknutým heslem „kdo dnes nevyrábí v Asii?“. Ono to totiž není jenom nějaké ohrané zaříkávadlo, on je to prostě fakt. Podívejte se na výrobky těch nejrenomovanějších značek z blyštivého světa MotoGP a z 90 % najdete na visačce made in .... a doplňte si libovolnou zemi z východu. V těch zbylých deseti procentech se schovává několik dílen na Balkáně a jen mizivé procento výrobků pochází z rodné země té či oné značky. Tohle samozřejmě neplatí jen u motorkářských hadříků, tak je to všude.

Jenže ony jsou tu dvě cesty, jak takovou výrobu můžete pojmout. První, jednodušší a bohužel i častější spočívá ve vybrání asijského výrobce a produktů z jeho katalogu, ti odvážnější si navrhnou design vlastní, pak zbývá jen osadit loga a rozjet linku na 100 %. Nízká cena a pořádné promo se už o výsledek postará tak nějak samo. Vašek ale od začátku zvolil druhou, výrazně klikatější cestu. Tak třeba výrobce. 4SR má v Asii svou vlastní kancelář s místními, co se dokonale vyznají v tamní džungli a na vše dohlíží. S nimi probíhá úzká spolupráce, dokonce tak úzká, že jsou to vlastně zaměstnanci jihočeské firmy. V samotné dílně jsou pak stálí zaměstnanci, kteří šijí jen a jen pro For Street Racing. Ono totiž těžko udržíte nějaký standard, když se vám na jednom místě během týdne protočí tři lidi, které už nikdo nikdy neuvidí.

Strašně důležitá je samozřejmě kontrola kvality, která ale začíná už u vstupního materiálu. Ten si nepohlídáte lépe, než když ho nakupujete osobně v Evropě. Vašek se proto vydal touhle cestou a takovou malou perličkou z vyprávění je, že v současné době přestává používat známé zipy YKK. Panebože proč, vždyť je to to nejlepší, co si člověk může koupit? Jestli máte stejnou otázku, tak vám odpovíme vcelku jednoduše. Značka je to známá, kvalitní, její jméno prodává, a tak od nich chtějí zipy všichni. Výsledkem je tříměsíční dodací lhůta a našlapaný trh s falzifikáty. Další, co nás překvapilo, je intenzita závěrečného kontrolování produktů. O tom, že se všechno prochází ještě v továrně, se nemusíme bavit. Jenže ony se veškeré produkty kontrolují ještě tehdy, když přijdou do jihočeského skladu, kde se vkládají do bund a kalhot chrániče, při tom se rovnou znovu zkouknou a nakonec se vše kontroluje ještě jednou, než jdou věci k zákazníkovi. Chcete mít dobrou pověst? Nemůžete si dovolit ani tu nejmenší chybičku. Proto tímhle kolečkem prochází všechno, dokonce i drobnosti jako trička nebo pásky. Nesmí utéct ani jedna nezačištěná nitka.

Více na: https://www.motorkari.cz/clanky/clanky-reportaze/4sr-z-jihu-cech-az-na-svetove-okruhy-40793.html

Pokud Vám v článku chybí některá data z historie, budeme rádi, když nám pošlete doplnění.


TOPlist