Eicma: Triumph

Triumph dorazil na výstavu Eicma dle očekávání především s velkým cestovním endurem Explorer, ale nesmíme zapomenout ani na vyšperkovaný Speed Triple R a retro Bonneville "Steve McQueen Edition"

Eicma: Triumph

Kapitoly článku

Triumph Tiger Explorer

Mohutný stroj s cestovatelským duchem bude dle předchozích avizovaných informací pohánět kompletně nová kapalinou chlazená 12V, DOHC tříválcová 1215 ccm. Ta bude dosahovat velice slušného výkonu 137 k při 9300 ot/min. Nejvyšší hodnota točivého momentu dosahuje 121 Nm při 6400 ot/min. Z cestovatelského hlediska potěší především bezúdržbový kloubový hřídel, 20 l nádrž a v základu nastavitelné sedlo v rozmezí 840-860 mm. Na přání lze motocykl dovybavit v rámci příslušenství i nižším sedlem 810 mm.
V základní výbavě nechybí tempomat, kontrola trakce a samozřejmě vypínatelné ABS. Servisní interval motocyklu je předepsán na 16 000 km. Pohodlí posádky je zde na prvním místě. Jezdec si tak má možnost dle potřeby nastavit řidítka i ochranné plexi a spolujezdec má dostatek prostoru a pohodlí. V předu je 19“ kolo 110/80 a vzadu potom 150/70 R17. Motocykl bude nabízen v modrém, šedém a černém provedení.

Triumph Explorer - jízdní video


Není zapnut JavaScript. Tento text má být nahrazen přehrávačem.


Triumph Speed Triple R

Další novinkou, která přijela od britské značky na milánskou výstavu je Speed Triple R. Jak již název napovídá, jedná se o vyšlechtěnou variantu klasické verze představené v loňském roce. Švédská firma Öhlins dodala speciálně pro tento model odpružení. Vpředu je 43 mm vidlice NIX 30 a vzadu potom nekompromisní TTX36.
Speed Triple R si výkonově nepolepšil, zůstává ve špičce 135 koní, ale díky kompletně přepracované převodovce a změněné mapě vstřikování bude Speed Triple R svižnější. Kromě toho je zde řada karbonových doplňků a odlehčená kovaná kola, díky kterým klesla celková hmotnost o necelé 2 kilogramy.

Triumph Bonneville "Steve McQueen Edition"

Bonneville "Steve McQueen Edition" se bude prodávat pouze v limitované edici 1100 kusů a dle prvních informací se po této sérii jen zapráší. Základem je samozřejmě model Bonneville T100, který dostal především khaki-zelenou matnou barvu a matný černý rám. Barvy jsou inspirovány modelem Triumph Trophy TR6, na kterém legendární Steve McQueen jezdil ve filmu "The Great Escape" (1963, český překlad "Velký útěk").

Stáhněte si vybrané fotografie na pozadí vašeho PC

POKRAČOVAT V DALŠÍ KAPITOLE

Kapitoly článku

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 9x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist