Karel Abraham na tandemu s Vláďou: První svezení na MotoGP mašině bylo šílený

Pořad Na tandemu s Vláďou navštívil Karel Abraham, který po loňské sezoně vystoupil z kolotoče Grand Prix, ve kterém závodil od roku 2005. Ať pozitivních nebo negativních zážitků a zkušeností má hodně a povídáním s ním by dalo na sto dílů. My vám přinášíme alespoň dva a tady je první z nich.

Není zapnut JavaScript. Tento text má být nahrazen přehrávačem.
Náš tip

Stahujte hodinovou první polovinu rozhovoru v mp3: abraham_1_dil.mp3

Karel Abraham začínal na motorkách poměrně pozdě a malý minibike brzy vyměnil za větší dvoutaktní malorážku. Začalo se mu dařit a domácí závody vystřídala Evropa a později konkurencí nabitý svět. Poslechněte si jeho vyprávění o vstupu do Grand Prix, jak těžké je prosadit se mezi nejlepšími světovými dravci a jak funguje závodní speciál pro kategorii 125, 250, Moto2 a MotoGP.

Tři roky závodil ve své oblíbené třídě 250 a sám říká, že ta motorka byla naprosto šílená a že ho konec dvoutaktních dvěstěpadesátek velmi mrzel. Pak už přišla kategorie Moto2, kde jednou skončil těsně pod pódiem, které si ale vychutnal o chvíli později v Japonsku. Třetí místo a první pódium je pro něj nezapomenutelné a vlastně občas zapochybuje, jestli není víc, než první výhra ve Valencii, kde se o zlato musel hodně poprat. Konec konců, poslechněte si to sami.

V dalším dílu si budeme povídat víc o kategorii MotoGP a hlavně pak závodění na Ducati, se kterou odjel nejvíce sezon a závodů. Karel si vyzkoušel dokonce čtyři značky MotoGP a mě zajímá, jestli víte které?

O čem se mluvilo

  • O začátcích na minibiku a přechodu na velkou motorku
  • Jak je těžké bojovat se světovou konkurencí
  • O motorkách, které v GP sedlal
  • Jak závodění bolí a že pády k němu patří
  • O prvním pódiu a vyhraném závodě ve Valencii kategorie Moto2
Náš tip

Stahujte hodinovou první polovinu rozhovoru v mp3: abraham_1_dil.mp3

Přečtěte si také:

Informace o redaktorovi

Vláďa Novotný - (Odebírat články autora)
Honza Zajíček - (Odebírat články autora)

Autoři článku obdrželi prémie 60 Kč od 11 uživatelů. Prémie jsou již uzavřené, děkujeme.
Jak se Vám líbil tento článek?
Hodnocení (1x):TOPlist