Jeden a půl motorky přes Alpy k moři

VRÁTIT SE ZPĚT KE ČLÁNKU

Kybergreg (88) napsal 25.08.2023 v 22:35

Super cesta! Jo, nahoru na Katschberg nebo Obertauern, to jsou hustý cesty i pro silný auta. Nevim, jestli bych tam chtěl jet na Jawce. Ale když nechceš (nebo nemůžeš) jet po dálnici, tak co zbývá, že jo.

Pooh-Bear (5) napsal 14.01.2019 v 22:44

Pěkný článek, i vtipný
Dík

Mirak22 (0) napsal 13.07.2016 v 23:41

Diky za odkaz, letos snad využijeme.

Alan (0) napsal 24.03.2015 v 20:10

to Killer88: Ahoj vím že odpovídám pozdě ale třeba se to bude někomu dalšímu hodit. //camp-koritnica.com/

Alan (0) napsal 24.03.2015 v 20:07

Ahoj, s DNAčkem jsem tankoval asi vzhruba po 200 km ale to bylo dost na jistotu. Na dovče jsem nepotřeboval zkoušet dojezd na nádrž

Gagle (0) napsal 11.01.2013 v 09:34

... Nečetl jsem všechno, tak promiňte jestli to bylo někde zmíněno, ale jak často jsi s tím DNA tankoval??? :D

PetrK91 (1) napsal 13.07.2012 v 00:36

Pěkně napsané! Letos se do Slovinska chystáme taky...nebyl by kontakt a poloha, toho kepmu v Koritnici?

Mistr.Šnek (0) napsal 07.07.2012 v 08:32

Pěkné zábavné a chytlavé. Těším se na nové čtivé zážitky z cest

milda65 (2) napsal 01.05.2012 v 06:51

Normálně jsem se zažral do čtení tvého cestopisu. Hezkýý . Přeji ti hodně dalších zážitků z cest.

kuzmič (15) napsal 30.04.2012 v 23:14

Pěkný cestopis, moc hezky se to četlo.. !
Letos taky alespoň na pár dní provětrám Jawu

2xlukas (0) napsal 30.04.2012 v 20:39

Pánové,
smekám vše co mohu. Jste hrdinové z 50% vlastenci.
Přeji mnoho šťastných km v sedle čehokoli.
Pěkně napsaný, hezky se to četlo.

Hnilda (36) napsal 29.04.2012 v 21:06

Moc pěkný 2 června tam na týden vyrážíme tak se moc těším doufám že Slovinsko nezklame

nedojed (0) napsal 28.04.2012 v 18:01

Opravdu na dnešní dobu pěkně napsáno Přeji další zážitky na silnějším stroji

tiposSV (0) napsal 28.04.2012 v 17:42

Pěkný cestopis, hezky se to četlo

slowrider (0) napsal 28.04.2012 v 08:04

Krasa hoši,za 1

Starane (23) napsal 27.04.2012 v 06:33

Icezz souhlasím, mám na Jawce 80 000 km a nikde mě nenechala. A na GG se s ní dá vyjet na trojku, když je zima a chčije . Jinak Mogul TSF jsem najezdil přez 30 tis.Je to dobrý olej i když je pravda, že to je dýmovnice a černej asfalt od ťupek. Teď už jezdím 4 roky na Denicol a tento rpoblém se o mnoho zlepšil. A nadlitr Japonské výroby mě taky od jezdění na ní neodradíl. .

bonnyes (4) napsal 26.04.2012 v 23:49

Zážitek Vám již nikdo nevezme.. Díky za dobré čtení a přeji odvahu do dalších akcí

pozn. naprosto mě rozštípal popis jakým způsobem je možné v alpských kopcích zrychlit o 2 km/hod.. odstrkávat se

Baca42 (0) napsal 26.04.2012 v 22:04

Parádní cestopis . U tý dálnice jsem si vzpoměl na náš cyklovýlet s mojí nastávající v r.1990. Trasa ve tvaru 8 = Česko-Německo-Polsko-Česko-Německo-Rakousko-Česko. S plně naloženými koly najíždíme na rakouskou dálnici, i když tuším že to asi není správné, ale ohlas místních řidičů a policie mě překvapil . Policii nebylo moc rozumět, říkali něco jako 1000 šilinků a vězení. Šilinky jsme neměli a do vězení nechtěli. Dobře to dopadlo, dálnici musíme opustit přímo na místě, kola házíme přes nějakej ropovod nebo plynovod o průměru asi 2m do pole. Domů jedeme podle sluníčka (mapu Rakouska taky nemáme). Ale ty vzpomínky nám zůstaly .

brejsa.cz (27) napsal 26.04.2012 v 15:34

Parádní výlet, pěkné čtení. Přeji hodně odvahy a mnoho šťastných kilometrů při dalších výpravách.

Martin.Eden (0) napsal 26.04.2012 v 11:37

No, zrovna zde mám vložený cestopis. Jel jsem skoro stejnou trasu na padesátce. Z Českých Budějovic. Linz- Steyr- Liezen- Radstadt- přes Tolmezzo do Benátek. Poté přes Latisana- Goriziu do Lublaně. A z Lublaně do Budějc domů přes Klagenfurt.
Čtyři dny s jedním dnem na pláži v Cavallinu.
Tak jste jeli skoro stejnou trasu.

Viro (0) napsal 26.04.2012 v 11:24

Slovinsko je krásný a Rakousko taky. Ovšem na Jawě bych to nedal. S mojí paní a krámama má co dělat i ten bavorák. No a když se mě koukala do mapy, tak občas chytala psotník z těch procent na svazích a nakonec si toho ani nevšimla. Jo a brzda jsem uvařit i na bramboře. To si tak sjíždíš z Alp a jsi línej se hejbat, tak si přibržďuješ k motoru zasdkem až najednou propadně pedál. Inu co, schladně a jede se dál, předek zůstal.

Lulinak (30) napsal 26.04.2012 v 10:35

volove ctu to tady v praci a celou prvni stranku se tady tlemim ja blb, bo si uplne zive predstavuju to frustraci kdyz kua chces nekam jet, tocis plynem jak chces a proste to do kopece nejede ani kdyby ses pos... mate muj obdiv, vydat se takhle daleko na tehle priblizovadlech a nezavarit to v kopcih to je uz hustej adrenalinek

Potok01 (4) napsal 26.04.2012 v 10:04

Píšeš čtivě, je to paráda. Gratuluji.

FiffiQ (19) napsal 26.04.2012 v 00:22

Super výlet, pěkný čtení. Jel jsem něco podobnýho na svojí padesátce (je to taky v sekci Slovinsko, ob dva cestopisy pod tvým).
Slovinsko je skutečně krásný, spolu s Alpami je to zážitek nepřenositelného charakteru - to se prostě musí zažít. A když má člověk slabší stroj o to víc času má to intenzivně prožít,..

xtmotoman (0) napsal 25.04.2012 v 22:02

Parádní počtení přeju další skvělé zážitky s Jawičkou to je srdcovka

Sema (20) napsal 25.04.2012 v 22:01

Vavikk>Pěkně napsáno
mardock>Dovolených na litru jsem už pár absolvoval a v ježdění na Jawách mi to nijak nebrání Na konci května frčíme na jawičkách do Holandska na sraz tamního Jawaklubu Ale jasně, člověk to musí brát jako jízdu na polovičním veteránovi.

Finč (89) napsal 25.04.2012 v 19:59

Pěkně napsáno Slovinsko podél Soči jsem projel loni cestou do Chorvatska a super. Na Triglav se chystám letos, tak díky za tip na kemp

mardock (73) napsal 25.04.2012 v 17:45

to lcezz: dovolenou radši to na tom litru nezkoušej nebo už na jawku nesedneš

Icezz (8) napsal 25.04.2012 v 15:27

Moc pěkné počteníčko. A jsem rád, žes jel na Jawce. Moc už mě nebaví číst cestopisy co píšou lidé jedoucí na litrovým cesťáku - je to stále se opakující nuda. Jel jsem tam a tam a viděl to o čem psalo tisíc motorkářů přede mnou. Nuda. Jawa je prostě záruka zážitku sama o sobě. Moc nerozumím těm předsudkům některých lidí, že jako s Jawou max. vedle do vesnice na nákup a dál ni krok, páč už by nedojela. Je to motorka jako každá jiná - při normální údržbě tedy stejně spolehlivá jako jiné - možná i víc. Osobně mam 639 - choppra, ČZ 175/477, Jawetu standard, Velorex 16/250 a jsem s nimi nadmíru spokojen. ČZ a Chopper, na kterých jsem dosud jezdil se mi nepokazili ani jednou - zbytek je zatím v renovaci. Na ČZ najeto cca 15000, na choppru 9000 - mám ji teprve rok a jezdím každý den do práce.
Spolehlivost Jawek a ČZ dokazuje spousta cestopisů na velmi vzdálená místa. Jarda Šíma by asi mohl mluvit za všechny.

mimo (20) napsal 25.04.2012 v 14:59

Krásně napsaný jako bych tam byl s váma

Předchozí
1 2