Motodovolená Slovensko, Polsko 2016

Koupila se ještě jedna motorka a naplánovala se dovča.

Po koupi manželčiny motorky se náplánovala dovolená. Rozhodlo Slovensko a termín jsme dali 23.7 2016. Den D. Nabaleno, natankováno, rozloučení z členy rodiny(dcera a pes).Start a jedem. Je hezky,snad se počasí nezvrtne a cesta bude utíkat.První kuřáckou pauzu děláme za Olomoucem. A jedem dál, cesta ubíhá, provoz nic moc, Jsme ve Valmezu, pumpa a tak najedem ke stojanům a doplňujem hladové oči až po víčka. Odstavíme stroje , žena jde zaplatit má totiš na starosti finance co se týká ropy. Koupíme kafe což je nutností pro oba a debatujeme o průběhu jízdy.  Jedem? jasně. Starting a fičíme  dál. Vjíždíme do Rožnova..bože to je strašný.Zase se opravují silniční úseky a tím pádem kolony a kolony a tak se suneme kroksum krok ku předu.Konečně jsme z toho smradu pryč. Máme hlad, další zastávka je v Horní Bečvě na kolibě pod horů. Smažáček jsem našel na jídelňáku,  dětskou porci? néé dám si dvojtou a píjo. Bože,dvojtá byla ale opravdu dvojtá.chi, už jsem nemoh a tak zbytek  smažáku do ubrousku  na cestu.

Miláček si dal hovězí svíčkovou s knedlem. Přišel kolega od bavoráku, že mu odešla baterka, mám káble povídám, ha? co? a už je štelujem, zapnout klíče,starting a? jupíí naskočila. Poděkoval a fičeli dál. Rád pomohu když mohu. Dáme dýmku a taky pomalu odjíždíme směr Makov. U hranic drahá zjistila přehřátí brzdového kotouče a tak zastavujem, necháme vychladnout, kontrola systému..oki jedem na Bytču. Kopečky, zatáčky to se mi líbí. Jinak nic výjimečného se nedělo. Drahá nemá dlouho papíry a tak koukám do zrcadel jestli je stále za mnou a jeli vše v pohodě. Je tam, super. Přijedem před Bytču a zastavujem,musím naladit GPS bo bez ní bychom Žilinou neprojeli a už vůbec do vesničky Nesluša kde máme ubýtko na 2 dny.   Jsme tu. Nesluša: hm. bydlíme na konci světa, ale zase je tu klid. Cinkáme na zvonek a? nic, cinkáme znovu a? nííc. Láska obešla dům a tak jsem toho využil na dýmku míru. Po chvíli se vrací , řekne podrobnosti a už parkujeme sršně pod přístřešek. Ještě jsme  nesundali ani jeden gumcuk a už tu bylo píjo. Bože padalo  to do nás  jak němci do krytu. Něco málo jsme sundali z motek, cígo, rozhovor s místnímy domorodci, dostali jsme klíče od zlaté izbyčky (v uvozovkách zlaté ) za 6 ojro na pilota a šli jsi vybalit. Cimra byla obrovská, postelí tam bylo 6, ale co je důležité, po dva dny jsme tu byli sami. Podlaha prkená a vrzala jak dveře od záchodu. Tv, sporák v izbičce, varná konvice a lednice stáli na chodbě. Vyházet potřebné věci s tašek, hodili jsme sprchu, teda trošku to upřesním . Alena šla do sprchy a za chvíli se vrátila , že jestli se těším na spršku, poudám jasně a ona na to..noo teče ale studená voda, si děláš prdel říkám. Idu to prubnout. Teče studená fak že jo,ale..otočím kohootek opačně, čili ho nastavím na studenou a jupíí teče teplááá, jsem to ale šikula. Ájooo, já se koupal v teplé chi. Pohled vraha na mě hodila a tak jsem jí vysvětlil že to tu mají obráceně. Utahaní jsme nějak moc nebyli a tak se šlo na zahradu, pivo a nějaký papu jsme do sebe dostali  plus nějakýho prcka na přivítanou. Ovšem moc jsme nemohli, ráno jsem měli v plánu výlet. Probouzím se ve 4. O dovolené? je to možný? je. profi deformace. V 9 odjíždíme do Korni, je tam nějaké poutní místo s kostelem a tak se jedem podívat. Bylo to pěkný místečko, zůstali jsme i na mši a pak prohlídka okolí a načerpat vodu ze studánky. Začíná se mračit a to docela dost.Honem k  motorkám, aléé nestihli jsme to, prší jak z konve. Vytáhnem plachtu,hodíme přez sebe a stojíme na parkingu jak solný sloupy. Chčije a chčije. Když už tak stojíme 15 min. žena udělá zásadní rozhodnutí, jedem teď nebo nikdy.  Jedem.  no jako šlo to dešť, se trošičku umoudřil,ale před Žilinou průtrž jak sviňa, už ani stěrače na helmě to nebrali chi. Kulové jsem viděl, první benzina, házíme levé světlo a už dáváme kafíí. Ha? že by teď? skočíme do sedla a mízíme. Né na dlouho, u Lídlu to příjde zas a tak jdem nakoupit, že to přestane..nepřestalo.  Jedeme i v lijáku. Přijedem do Nesluše a honem sundat mokrý hadry, vše je durchom durch mokrý. Teplá sprcha, slivovička a suchý oděv, něco na papů, oo je nám fajn, mistní jsou super lidi.   Rozhodnem se, že ráno brzo vyjedem dokud bude pěkně  a ať ujedem co nejvíc km, kdyby se mělo zvrtnout počasí.

V pondělí odjíždíme směr Žilina, Velká Lomnica.

Rozloučení s místními a vzhůru dalším zážitkům. Jedem na Tatry. Cesta do Lomnice proběhla v pořádku a celkem rychle. Sluníčka moc nebylo a tak se jelo fajn.  Jeli jsme pře Pribilinu, nechtěli jsme moc po dálnici. Už z dálky jsme viděli ty vysoké kopce a po právé ruce teče potok, zastavujem. Odpočinek, pár foteček do alba, Je tu nádherně.

Ája měla telefonát z Bílej Vody, jestli přijedeme. Odsouhlaseno. Ubytování na 5 dnů jsme v penzionu Bíela Voda ve Velké Lomnici. Drahá šla vyřídit formality, převzala klíče a už jsme se štosovali po schodech na pokoj. HA bože bylo to nádherný, všude čisto...Vybalíme, převlíct a šup do městských ulic a něco nakoupit. Noo, tolik černých na metr čtverčný.brrr. Zítra busem do Tatranské Lomnice a potom elektríčkou na Štrbské pleso. Hlavně nesmí pšáť tak jak před pár hodinama v Rožumberoku. Projeli jsme tama pár hodin před průtrží mračen a zatopením ulic.uf. Na večeři jsme uklohnili činské nudl polévky ovšem musejí se dochutit a nějaký to kokino.Dnes bez slivovičky, není nějak chuť.Je úterý 26 a mi jdeme na bus na 9 hodinu.

Místní linka nás doveze za 1:80 ojro na občana do Staré Lesné kde vystoupíme, ujdeme pár kroků a jsem na zastávce električky.Alé, letenky se kupují přes sms, no 3x jsem se pokoušli o poslání a vždy to selhalo. Přijíždí šinkanzen a žena neváhá a zaklepe na okno strojmašinfírovi, že nejde sms a potřebujem koupit letenky. Za 4 ojra na tělo nám je prodává a už se tlačíme do davu. Plnej vagonek, bez wc a ještě stojíme u vrat. Lidí je jak much a těch výparů z parfému a kdo ví z čeho ještě.

Šalina do kopce moc nemrskala, ale zato jela dlouhoo a ještě navíc se kolíbala. Nerad se na někoho cpu,ale tady to jinak nešlo. Sám jsem nejel dopravou..už ani nepamatuji, a teď todlenc. hihi. No nic musíme to vydržáť. Držáli jsme něco přes půl hodiny, konečná vystupovat. Honem jsem vyběh a na kyslík. Moje šla s malou do školky. Hledali jsem navygační tabulu, booožéé, tolik světovích stran? nejsem tůrista, takže pleso bylo nejblíž a jdem. Než jsme tam došli, cestou jsme potkali různé hoteli jak barvou tak i stavbou. Kočary a koně, stánků jak pimpongáčské strasse, ale vietkong žádnej. Medvěd lesní tatransky seděl na židli a za nějaký poplatek jsme se mohli s ním i vyfotit, báli jsem se a tak jsem to nechali těm odvážnějším. Vidím skok můstek, je vysokej olalá a z toho skáčou? brrr. Lanovka? snad moja nebu de chtít..chtěla a už se kupovali hačí lístky za 13 ojro na sedícího. Sedíme v křesle a rozjíždí se to. Tak nějak jsem strach měl,ale nemohl jsem to dát najevo. Zlatíčko bylo samo po.... ale tak nějak jsme to dali a už vystupujem. Je tu krásně. Malá procházka po šutrch a pomalu slaňujem dolů. To už Ája brala s humorem. Vystoupit a ještě letenky hodit do modrýho bankomatu a on z lásky ještě vrátí každýmu dvě ojra. Je hodnej tenhle modrej bankomat. chi. Na cestu k električke si Ája koupí na hlad langoš a vařenou kukuřicu, já si dám píjo.Vláček jsem stihli a jedem dolů a jak jinak než namačkaní.Joo, když jsem si to šinuli nahoru bylo vidět jak je každej nadšenej a plnej elánu,ale dolů? hihi dalo by se říct, že dolu jel spící vagoon. Spali, je to možný?. V Tatranskej jsme čekali na bus asi 20 min. Vystupujem ve Velké Lomnici, jdeme ještě něco nakoupi a pak domů. Sprcha, kafe, zasednout na gaučink a vzpomínat na dnešní den, kterej byl perfekto. je 20:20 a nad Popradem začíná silně bouřit. Je středa a my se chystáme na další výlet. Kontrola suzi, hodit na sebe motohadry a jedem. Gentleman na parkingu žádal 5 ojro na celej den. néé stačí nám na 2 hod. povídám. Nakonec bylo jinak, po domluvě s polovičkou to dáme na celej den. Škobky házíme do do úschovny k getlemanovi a necháme mu pár centů od hlídání.Kocháme se krásou Tatr. Lomnice a pomalu směřujem k lanovce ( jen kouknout). na skalnaté pleso.Cestou potkáme rodinu tmavé pleti a jedna z žen je dokonce zahalena šátkem. Hlavou mě bleskolo WARNING!!!! lidi je podezřele sedovali.  Jdeme tedy pomalu,raději. Kasa hlásá 19 ojro na cestujícího,co?? není to moc?? Dám dýmku a přemýšlím,ale drahá mě opět přesvědčila. A už sedíme v kabině a fííí na kopec. První stanoviště, přesedat. POZOOR v mezi stanici opět vidíme maskovanou familiu. Chi. nikdo najednou nespěchá, ale překvapili nás a všichni nastoupili do jedné kabiny. Knám si přisedla partia z Brna a pak nějací Ostravaci, byla s něma sranda. Pokračujeme v jízdě na kopec. Počasí je super a zž vystupujem. Jsme v tričkách a já i v kraťasech a ejhle, ono je tu chladněji jak dole. Rychle se aklimatizujeme, drahá je v poho..zmrzlá jak preclík.

Pohled do údolí je nádherný, sluní svítí, uděláme pár záběrů ledovce, postavit z kamenů panáčka a k němu položit hašlerku. Obešli jsme pleso po kamenité cestě,voda v plese byla ledová jak sviňa,ale krásně čistá. Lidu je kolem jako much.Mraky něco říkají a tak se rozhodneme sjet dolu. Vystupujem a vrátíme letenky do bankomatu a on nám zase 4 ojra.Jelikož se mračí víc a kapky už se taky ukázali nabíráme rychlost směr parking. Stankaři raději taky balí plyšáky, keramiku atd. Jsme u suzi, mám hlad, vidím bufet a je rozhodnuto.Polovička prý v bufáči jíst nebude. No,ale když bufet viděla na vlastní zrak změnila názor a už objednával vafle,vařenou kukuřici, a já bramborák . Máme po jídle, dáme dým, vyzvednem u hlídače helmy, hodíme na sebe nepromok,start a jedem domů. Nezmokli jsme to není možný. Doma kafe,sprcha a kousek spánku. Ještě není pozdě a tak jdeme na prohlídku Velké Lomnice. hm nic tu není ke koukání krom privátů a že jich tu je. Ale viděl jsem něco co jsem nepochopil. Udělali v zatáčce do které není absolutně vidět přechod pro chodce. Babky se sotva hejbou a jak vlezou na zebru riskují tím rychlé umrtí.Děs. Kousek dál jsem koupil zmrzlinu a pomalu zpět na barák, hodit odpočinkovej posed. Pivko, slivovička, v tv dávaj dobu ledovou 3, po skončení trojky hup do pelechu, pro dnešek stačilo. Je čtvrtek, snídáme , hopnem do kůže a na výlet. Slovenskou route 66 okoknout a kus přírody. Silnice? jako každá druhá, jedeme směr Poprad, a Dedinky,  kde je vodní nádrž podobná Pastvinám. Jedeme na pohodu a bez deště. Vesnice za Popradem jsou hodně obydleny tmavýma okupantama co stojej u silnice v řadě a nabízej borůvky. Nemusím okupanty,ale aspoň něco dělaj. Míjíme Demenovskou jeskyňu a už jsme v Dedinkách. Přehrada je krásná a dokonce i s rybama. Kouknem po vesnici a začíná bouřit a táhnou se černý mračna. Osedláme oře a raději se vracíme. Moje chtěla do nepromoku, na co?, povídám. O pár kilom

etrů dál,ale zastavuji a v dešti ten nepromok oblíkáme. hmm špatně se do něj souká za stálého mlácení kapek do kokosu. Hotovo, nasedat a opatrně odjíždíme, nemám rád jízdu v dešti. Jak to tak bývá, v chladnu se ce čůrat. Zastavujem a..plus dým.

V Popradě doplníme hladové oko a domů. Do suchého, máme hlad a tak jdem hledat nějakou tu teplou večeři. Našli jsme zbojnickou restauraci (nekuřáckou) děvčata v krojích či co to bylo. V jídelníčku vidím brinzové halušky..objednávám, moje si dala kuřecí prsa na grilu a oblohu, jako přílohu jsem dali pivo,kofolu. Vše za nějakých 13E. Břicha plný a tak pomalu kráčíme na barák a balit. Zítra nám to tu končí. Pátek: ráno umýt stroje po dešti, nabalit,rozloučit se a pokračujem směr Polsko ( Zakopané).

Je pátek . čeká nás Polsko ( Zakopané).

Odjíždíme kolem 9 hod. z Velké Lomnice. Palivo máme, ideme. Projíždíme krásnou přírodou a už vjíždíme na Polskou stranu. Zakopané: varovali nás, že je tu plno lidí a bohužel měli pravdu. Lidí jak na pouti, kolony, kupředu levá,kroksumkrok kupředu, stašný. Néé, nezastavujem a rychle z tohoto chaosu pryč. Koscielisko a Wítow, dvě nádherné dědinky za Zakopaným, hodně dřevěných domků, pěkný. Fotky jsme ale jaksi neudělali,škoda. Najdem lesní stín a zastavujem, pauza a drobná oprava. Začlo mě v suzi podezdřele klepat. Olej byl ,ale bylí volné krytky na valcích. Oprava: nepomohlo to. Sakra. Jedem do Tvrdošína .Přejíždíme hranice.

V Nižnej  vidíme Restauraci Oravský zrub. Objednáváme něco k papu a pití. Odpočinek, wc a pomalu popojedem. Chceme se ještě zastavit v Oravským Podzámku nakoupit pár drobností na památku.

Nakoupeno máme a jedem. Najedem na dálnici směr Žilina. Palivo? no je ho dost a na dálnici pumpa bude..hii. Minem Martin a pumpa nikde, nic jede se dál. Já osobně mám ještě dost,ale lásko už jede asi na výpary. Jsme pod Strečnem, silni je zůžená a jedno azto za druhým a já čučím do zrcadel jestli drahá ještě jede bo jak by musela náhle zastavit,byl by tady v tom provozu asi problém. Modlím se. HA spása, po pravé straně pumpa, doplníme až po okraj, dáme kavčo, záchod, cígo. Máme toho už trošku dost a před náma je ještě nějakejch 230 km. Ája se rozhodne cinknot paní z prvního ubytka v Nesluši, jestli by nás tak za hoďku nepříjmula a ubytovala na noc. Žena se usmála a bylo jasný že můžem dojet. Zapnout GPS, projet Žilinou a už jsem v Nesluši. Přivítání bylo veliké. Žena pravila,tak dnes si dám slivovici i pivo a jak řekla tak bylo. Rozhovor s místními, hodit na pokoj bágle a už si to štosujeme za nima. Další pivo i slivovice. Pan domácí nám udělal bramboráky a další slivovička. Mámo povídám, nemůžu tolik,ráno jedem..tak prej nepij povídá. Oki. Musíme se vyspat a tak šla na horu a já ještě pobral pár věci a žr idu za ní. Domácí mě viděl a, pojď tudy je to kratšší. Šli jsme přes kuchyň a stop. Na přátelství do jedný, na přátelství do druhý a jak už jsem byl utahanej z celého dne cítím že mám dost. Poděkoval jsem a hurá spát. Vstávám něco kolem 5, že si udělám kafe. Chi., no k smíchu to vlastně nebylo, cítím že mám v sobě ještě hodně velkou hladinu alkoholu. Nicméně kafe je hotoví, posedím,vypiju a raději ještě zalehnu.

Vstáváme, dame probouzeč( kafe ) rozloučíme se. ahoooj. Musíme jet víc jak podle předpisů, nechci aby nás za nějakou chybu stavěli, vzali by mě i rodnej list. Cesta domů už byla tak nějak v pohodě,jeět koupíme nějakej ten sýr a už jsme na český straně. Příjezd domů. Bylo krásně,hodně jsme viděli a hlavně jsme v pořádku dojeli. Dovča byla super. tak zas příště.