Dycky Dukla

VRÁTIT SE ZPĚT KE ČLÁNKU

_Kibo (40) napsal 30.05.2021 v 06:28

Krasny vylet i cteni.

Hery22 (20) napsal 29.05.2021 v 10:40

Paráda, Slovensko mám rád, na Dukle jsem taky byl a po tvém cestopisu, bych se tam znovu rád vydal a vzal sebou tentokrát mého tátu a ideálně i bráchu, rodinou chlapskou motodovolenou jsem ještě neměl takže skvělá inspirace na příště

Motokatynka (2) napsal 28.05.2021 v 20:12

Dojalo mě to ...To souznění generačnímu rozdílu navzdory. Malebně napsáno... Ač to mnozí nepřiznají, Slovensko prostě máme pod kůží a slovenčina lahodí našim uším.

petr13 (16) napsal 26.05.2021 v 21:05

Pěkný výlet! Ste pohodaři

Novotný79 (5) napsal 26.05.2021 v 17:02

Jak píšeš v úvodu - je jedno, kam se motorkář vrčením svého stroje vypraví. Slovensko mám rád a taky se tam rád vracím. Vzít se sebou tatíka to by byla paráda, jen škoda že nejezdí ..přeju víc takových společných výletů.

hruso25 (40) napsal 26.05.2021 v 13:35+3

V knihe Motorkářský průvodce po Slovensku od Josefa Káďa Kadeřábka autor opisuje svoje zážitky na potulkách po Slovensku. Je to nadherné čitanie. Nerieši v nej množstvo železničných priecestí, ani dlžku a označenie obcí a kvalitu ciest. Dáva v nej tipy, kde sa isť lacno a dobre najest, kde sa vyspať, kde si zajazdiť a čo si pozrieť. No píše v nej aj o svojom postoji k slovakom a k Československu. V tom sa s nim stotožňujem. Pre mňa nikdy nebude Česká republika susedná krajina, ale moja rodina. Dátum 28 októbra 1918 posvätný. Pochádzam z tej generacii, ktorá sa narodila v Československu a tak aj ako Čechoslovak umriem.
Keď Dan so Žltymi Trabantami prešiel ukrajinskú hranicu a ľudia im mávali od Ubli cez Banskú Bystricu až do Prahy, tak som mal slzy v očiach a v srdiečku pocit blaženosti. Povedal som si, kurňa to naše Československo stale v naších srdciach žije.
P.S.
Viac krat som sa bavil s profesionálnymi vodičmi ohľadom rozbitych ciest v Česku a na Slovensku. Všetci sa zhodli na tom, že viac menej s kvalitou je to jedna k jednej. No hned poznamenali, že najhoršie je, keď zideš z dialnice v Maďarsku.

Wurst (12) napsal 26.05.2021 v 12:48

Pěkně napsané. Je z toho cítit pohoda, svoboda a že jste si to s otcem užili!

prebla (88) napsal 25.05.2021 v 14:41+2

No mě se Slovensko na rozdíl od pana Majky z vaší reportáže jeví jako milá a hezká zem. A že se někoho dotknou rozbité silnice?? jinak paráda.

runis (2) napsal 25.05.2021 v 08:32

Paráda! Snad mi to letos také vyjde...

majky72 (131) napsal 25.05.2021 v 07:25+1

Nič v zlom ale prišlo mi to že vlastne to Slovensko je taká zaostala diera z rozbitými cestami, chátrajúcimi budovami a polorozpadnutymi rodinnými domami, kostolmi ktoré ani nie sú vlastne kostolmi a z kontajnermi pri vode ktorá aspoň ako jediná nemala nejaký ten problém
Ešte že Čechy sú malé Švajčiarsko

hruso25 (40) napsal 24.05.2021 v 14:14+1

DUKLA je povinná jazda.
Inač na tej poslednej fotke, kto je otec a kto syn lebo ja na nej vidim dvoch dvadsať päť ročných bratov a nie otca so synom.

petko2014 (13) napsal 24.05.2021 v 11:33+1

Splnit otcovi sen, a ešte ho aj nostalgicky prekvapiť-úžasné, gratulujem , snad sa to raz podarí aj mne.

Skvelý článok

Veldak (0) napsal 24.05.2021 v 09:34

Chlapi ahojte, dotaz, ta Rimavská Seč...koupaliště??? Kde tam je???

Agony (18) napsal 24.05.2021 v 09:02+3

Vyborny.

Slovensko se da jezdit kazdej rok.