Rumunsko No 1.- Drumm bun 2017

VRÁTIT SE ZPĚT KE ČLÁNKU

Rob187 (4) napsal 18.12.2017 v 12:28

Pěkně napsané, dobře se to četlo , příští rok se taky chystáme a po přečtení takových cestopisů se těším ještě víc

hobr (11) napsal 17.12.2017 v 22:35

Pěkný cestopis . Jen mě zarazilo - jet na "dalekou" cestu a nevzít si sebou náhradní duši, je trochu "zvláštní"... Každý jsme holt jiný...

Malp (11) napsal 17.12.2017 v 20:27

Dobrý , stručný , výstižný - aj tak sa može ,na pindy nedej .

fidlimydli (321) napsal 15.12.2017 v 23:22

Jets:
Rád bych upřesnil, ale pamatuji si jen, že nesmím říkat slovo "žebřík".
Nicméně sebereflexí a samostudiem se mi podařilo cestopisy výrazně zkrátit.

sweetM (28) napsal 15.12.2017 v 20:21+2

Rumunsko jsem také letos projel. Dobré cesty střídají horší nebo špatné. Dle mého, Transalpina nic moc ale Transfagarasan je opravdu zážitek, hlavně, když si ho projedeš tam i zpět. Za mne palec nahoru. Nechci být rádcem, jezdíš podle sebe tak piš také podle sebe. Kdo chce číst přečte, kdo nechce ať nečte.

jets (522) napsal 15.12.2017 v 18:42

fidlimydli - ehm, nerozumím poslední větě, mohl bys to prosím upřesnit?

Meli (195) napsal 15.12.2017 v 15:37

Rumunské silnice se neustále mění - Cesta kterou jsem 2010 jel bez problémů byla 2012/13 utrpení, zatímco jinde byl naopak krásnej novej asfalt... Jeli jsme to i s SV1000 a Fazerem a dalo se v pohodě - jde o to co čekáš a kolik máš sebou Brufenů

jawasy (56) napsal 15.12.2017 v 12:23+4

Vždy mě tady pobaví ani ne tak prezentovaný cestopis, jak diskuze kolem něj. Někdo se prostě vyjadřovat umí a dokáže poutavě popsat své zážitky. Někdo ne. Myslím si ale , že o tom cestování není jak kdo co popíše. Záleží na osobním prožitku každého z nás.Proto ze svých cest si dělám jen poznámky do deníku a kdykoliv se tam podívám okamžitě mi naskočí co kde,kdy a jak... A tak to má asi každý z nás. Rumunsko je pro někoho jen špatná silnice špína a nevím co ještě,ale pro někoho je to krásná příroda,pohodoví lidé (ale všude na světě se najde i blbec). Přeji krásné svátky a do Nového roku zajímavé plány na další vaše cesty.

ZdendaMěřín (1) napsal 15.12.2017 v 11:28

Zdravím páni.jen lehce k vašim komentářům. parádní asfalt byl myšlen ještě ten na Transalpině(s vyjímkou asi 200m u nedostavěného mostku),kterou jsme jeli ráno před Fagaraší. A začátek cestopisu jsem psal prostě tak,že nejsem žádný spisovatel

fidlimydli (321) napsal 15.12.2017 v 11:17+2

Nemá smysl se dohadovat o definici dobré cesty. Brusič sliderů to uvidí úplně jinak, než já, kterému stačí jakš takš souvislý popraskaný koberec.

Text: Při psaní cestopisu je dobré vycházet z toho, co bych já sám chtěl číst v cestopisu někoho jiného. Asi nebudu sám, kdo by nechtěl číst na 3 řádcích , že někdo naprosto cizí dojel z bodu A do bodu B a dal si řízek, pak to podpořil fotkama mně neznámých hlav a všem známých motorek na anonymním parkovišti. Tak snad příště.

Jets:
Já jsem měl s prvním sexem a prvním cestopisem naprosto opačné problémy ...cestopis byl příliš dlouhý.

jojkoz (8) napsal 15.12.2017 v 10:20

2 jets

Ok - tak to potom hej :)

jets (522) napsal 15.12.2017 v 09:45

MH_BAŤOH - Břeclav - Hodonín nejezdím abych si užil trochu té radosti z jízdy. Mě jen prostě překvapilo to, že jsem všude četl jaká je to super cesta, krásný asfalt, potom tam přijedu a zjistím, že to tak není. Asfalt snad ještě původní ze 70tých let, hrby jako prase. Jak jsem psal níže, štvalo mě to hlavně kvůli tomu, že já jsem byl organizátor, kámoš měl ruce dojebané od hrbů jako prase a já tak nějak cítil odpovědnost za výsledek výletu... transalpina byla super, tam je opravdu asfalt pěkný, ale pokud mám být realista, tak tohle prostě o fagarašanu nemůžu napsat... Nevidím na tom nic tak strašného aby se tu kolem toho spustila nějaká mela...

jets (522) napsal 15.12.2017 v 09:36

jojkoz - já tam byl na Crossrunneru , byl jsem v pohodě i tak (akorát jsem si to neužil tak jak jsem čekal). Byl jsem naštvaný hlavně proto, že jsem tam vytáhl kámoše na VFR 1200 a ten tam trpěl jako zvíře . Afru mám na dlouhé výlety a off, CR na výlety po silnici. Stačí?

MH_BAŤOV (-1) napsal 15.12.2017 v 09:33

Pro jets
Nevím kde je hranice pěkného asfaltu, ale na Transfagarašanu mi přišel lepší než z Břeclavi do Hodonína. Jel jsem na BWM K1200 GT a nemám rád drncání (třepe se mi břuch). Jinak krajina fantastická, byl jsem tam o den dřív než ZdendaMěřín (v úterý 15.8.) a to byl rumunský státní svátek. Takže jsem ten den viděl všech 20 miionů Rumunů.

jojkoz (8) napsal 15.12.2017 v 09:14+3

2 jets

Suhlasim s tym ze na Fagarasi bohvieaky asfalt nieje - hlavne teda okolo priehrady.
Kazdopadne pride mi divne ked sa zrovna na toto stazuje niekto kto ma Africu - a uz vobec neviem naco si ju kupi clovek ktory vyhladava dobry asfalt ...

jets (522) napsal 15.12.2017 v 08:43-1+4

Vždycky, když se tady někdo omlouvá ze to, že je to poprvé, tak přemýšlím jestli to takhle dělá i reálném životě (pardon, tohle je můj první sex, asi to nebude nic moc ). Některé činnosti (jako například cestopisy) se dají dopředu okoukat a zjistit jak se to má dělat. Je mi záhadou, proč to lidi nedělají.
Taky nerozumím tomu, jak může někdo napsat, že na Fagarašanu je pěkný asfalt. V létě jsem tam byl a celou dobu jsem nadával na všechny, co tuhle informaci napsali do cestopisů a inspirovali mě tam jet.