Rumunsko 2018 -Dracula, Fagaraš, Sapanta

VRÁTIT SE ZPĚT KE ČLÁNKU

milda.pmj (3) napsal 09.09.2018 v 22:19

Hezký cestopis . Co se týče Rumunských řidičů, tak jste měli asi vyloženě smůlu. Za poslední dva roky jsme tam byli 4x a nikdy žádný problém. Naopak je všude vychvalujeme, že za sebou vidí motorku a hned uhýbají a jsou k nám motorkářům ohleduplní a hlavně jsou pozorní.. To že se tam jezdí rychleji, tak to je pravda, ale očividně jsou daleko lepší řidiči než Češi. Snad jsme tam nikdy neviděli jedinou dopravní nehodu. Naopak máme vždycky problémy, když předeme čáru ze Slovenska na Moravu. To vám pak přijde, že tady jezdí jenom idioti. .

Malp (11) napsal 16.08.2018 v 21:18

rraadduuzz (17) napsal 10.08.2018 v 22:39

jojo, pecka, vloni jsme to dali na Jawách přes SK a UA až do Rovenska...příští rok chceme znova...pěknej cestopis...

Targus (429) napsal 10.08.2018 v 18:51+1

Jen taková drobnost k předjíždění v Rumunsku.
Rumuni, stejně jako kamioňáci ostatních národností, občas v Rumunsku předjíždějí "na vysílačku".
Prostě jeden maže vpředu, třeba i dost daleko před dalšími, a hlásí jim auta v protisměru. To se pak vzadu dějí věci. Nikdo neřeší čáry, zatáčky a horizonty.

A ještě se předjíždí "na blinkry". To se taky domluví pár pikolíků jedoucích stejným směrem a ten, kdo je vepředu jednoduše najede do levého pruhu a pustí levý. A ten, který jede za ním a potřebuje předjet, vidí, že je volná cesta na dohled kolegy jedoucího vlevo se zapnutým blinkrem. To je taky fičák.

A další věc, je docela rozdíl sedět metr nad zemí, anebo tři metry nad zemí.
A ještě další věc, je rozdíl jet někudy poprvé, anebo tamtudy jezdit třikrát denně dvacet let v kuse.

Čímž vůbec nechci tvrdit, že někteří Rumuni nejezdí jako prasata, to ani náhodou. Ale ještě pár let zpátky, když bylo na cestách víc koní, starých Dacií a prehistorických Romanů s minimálním výkonem a s dýmem z výfuku jak z parní lokomotivy, to snad ani moc jinak nešlo.

Oxford (3) napsal 09.08.2018 v 13:00+1

Pěkný cestopis, díky. Připomenulo mi to náš trip podobnými místy. Transalpinu dejte určitě, za mě je mnohem hezčí než Fagaraš.

DOMINATOR (1260) napsal 09.08.2018 v 11:04

Jo fintu z rukavice znám kámošovi se to stalo a pak jsme přesvědčovali servírku že je mistr v čr v rychlostním zběru borůvek, mělo to uspěch
Jinač za mě dobré

ppm (0) napsal 09.08.2018 v 06:18

Rukavice nesmí barvit.ani nové...ale super článek.Díky