Nejdelší ledová jeskyně na světě

VRÁTIT SE ZPĚT KE ČLÁNKU

Robinson (0) napsal 21.04.2012 v 01:39

Nemam svet nijak moc projety, ale nemuzu si pomoct, po prejeti hranic do rakouska nebo nemecka je mnoho veci jinak. Zacne to kvalitnim asfaltem, prehlednejsim znacenim, silnice se mi zda citelnejsi, odpocivadla jsou cista, k dispozici mate toaletni papir a kdyby dosel tak je tam casto nahradni. Silnice lemuje prislusenstvi ktere by u nas do tydne zmyzelo. Kolem domu je poradek, vse je uhladne srovnano, posekano a casto nemaji ani ploty. Mozna jsem divnej, ale stava se mi, ze kdyz dojizdim ke krizovatce uz si nepamatuju kam ktera odbocka vede. Takze mi vyhovuje kdyz dojedu na krizovatku a primo vidim kam mam ject. A to znaceni je opravdu lepsi, da se ject casto i jen podle ceduli. To u nas jedete na mesto XXXXX a u pate krizovatky najednou XXXXX neni, takze jedete jen podle hlavy a doufate, ze u dalsi krizovatky vas cil zase bude.
Ano silnice na Zeleznou Rudu je pekna, vdyt je to taky silnice k hranicnimu prechodu a je pekna az za obci Besiny. Urcite je vsude chleba o dvou kurkach, jenze nekterej ten chleba vic krupavejsi.
Nerikam, ze ceske veci jsou spatne, ale silnice mezi ty dobre urcite nepatri.

mlynec998 (-6) napsal 20.04.2012 v 19:47

tak tie info uz nemusis.pozrel som tvoj profil a vsetko som sa dozvedel.dik za typ...

mlynec998 (-6) napsal 20.04.2012 v 19:43

je to zaujimavy typ na vylet.mohol by si dat viac info ako cena vstupu a lanovky,je to priamo v tom Werfene.

k tomu zatahu domov na raz.ja mam take veci docela rad.a ked nenajdem ubytko do zotmenia,zvolim si trasu a taham to az do rana.nejdem monotonne,ale skor sa na ceste bavim podradovanim do zakrut a pod.som rad ze su prazdne cesty a ziadne radary.no dam si predtym do lima hroznovy cukor{ktory nosim vzdy v malich flastickach},po ktorom si za pol hodinu fit a mozes ist aj drevo sekat.a samozrejme pauza kava,limo po 100km.tot moj postup ako na to...

Robinson (0) napsal 18.04.2012 v 22:28

Diky vsem co nebyli lini, jako casto ja , prihlasili se a napsali jakykoli komentar . Kazdy den netrpelive zapinam bednu abych si precetl vase nazory.

Jirka4137 (114) napsal 18.04.2012 v 18:57

seikos (975) napsal 18.04.2012 v 11:02

Já bych zase souhlasil s Martinem. Ano, v rakousku a německu jsou silnice v lepším technickém stavu, ale co se týče cesty k Železné rudě, tak je hned vidět že jsme v Čechách. Silnice je najednou zatáčkovatější, kopcovatější a mnohem zábavnější než v Rakousku. A že má někdo na 80% cest v ČR vyklepané zuby? Asi by to chtělo vyměnit motorku za použitelnější model

juryna007 (6) napsal 17.04.2012 v 22:27

Pěkný, pěkný, pěkný...!!!

Baca42 (0) napsal 17.04.2012 v 18:54

No jó, červený tlačítko mě taky jednou vyplašilo. Motorka ani ťuk, ale já jsem začátečník.

mikni (103) napsal 17.04.2012 v 13:52

...dobrej tip,tou zpáteční cestou jsi se doufám poučil, mám takový zažitý slogan "když nenajde motorkář do pěti hodin ubytování,tak spí obyčejně v příkopu" dík, pojedu se tam podívat

PietroTedesco (3) napsal 17.04.2012 v 05:08

Martine promiň,ale musím souhlasit s ostaními.Ty silnice jsou tam o poznání dost lepší.Pokaždé se těším,jak se pohodlně v Rakousku svezu.

Martin.Eden (0) napsal 16.04.2012 v 19:14

No, tak jsem magor. Možná jezdím jen po krajnicích, ale nejsem slepý. Toť je vše. Budiž.

Pivko (85) napsal 16.04.2012 v 19:11

mohl bych zkopírovat komentář od KOV. Taky pro Martina Edena ,však ty jezdíš na svojí padesátce jen po krajnicích ,takže ti to nepříjde jiný, a nebo jsi facht magor. Jinak jak jsem zavzpomínal na moje červený tlačítko a spánek na zastávce ,začátky bejvaj podobné.

Angel1 (5) napsal 16.04.2012 v 18:52

No, něco na tom bude. Taky mám pocit, když vyjedu do Rakouska, že tam jsou lepší cesty, větší pořádek, ohleduplnější řidiči...že lidi když se jim řekne "nešlapat mimo trasu, nefotit"...tak tam nešlapou, nefotí...

Finč (89) napsal 16.04.2012 v 18:27

S tím tlačítkem jsi pobavil :) Ale taky u se mi to povedlo, ne teda za jízdy. Díky za tip na výlet, nevěděl jsem, že něco takového je Jinak pan "Martin z Edenu na skútru" ať si jezdí po Čechách, my s cesťákama budeme brázdit Evropu a to nejen západní

LiborK (37) napsal 16.04.2012 v 17:22

No dobrý, trochu moc vypjatý na moje starý kosti, ale jinak hezky se to četlo. Jinak tlačítko jsem také bezděky použil u závor, když se všechno rozjelo, čuměl jsem jak péro z gauče a nic pak mi to došlo, že jsem vejr.

collins (4) napsal 16.04.2012 v 10:21

dobrý tip na výlet. Jinak ta příhoda s červeným talčítkem na řidítku se mi také už stala, když jsem si vezl první motorku domů Tehldy jsem byl taky celej vyplašenej, proč to nechce chytnout

Hnilda (36) napsal 16.04.2012 v 10:06

Krásný až na tu cestu zpět takhle bych to nehrotil ale díky za tip určitě jse tam podívám až pojedu kolem.

Martin.Eden (0) napsal 16.04.2012 v 08:56

No nic, hádat se tu nebudeme. Jen tvrdím, že je to všude stejné. A když přejedu hranici s Německem či Rakouskem, Je to naprosto stejné. Stejně tak i Polsko aj. Ten pesimismus a nadšení ze Západu bude si spíš tím počasím a krizí. Věřte mi, najezdil jsem hodně.

Martin.Eden (0) napsal 16.04.2012 v 08:53

Tak ono to asi nemá cenu pánové chválit cokoliv českého. I ta řeč je na hovno. Málo se tu hulí. Lidi jsou svině. Asi se odstěhuju... Chybí mi tu aspoň troška optimismu.
Zkusil někdo z vás v Rakousku silnici (zatáčkovitou) Oberdrauburg- italská hranice- Tolmezzo. Z rakouské strany?
Mohl bych popsat další suprové silnice na západ od nás. Zbytečné. Jen nevím kudy jezdíte vy.

Kov (23) napsal 16.04.2012 v 08:15

Ta jízda na zátah je blbost,zbytečný risk. Jednou si to každý asi zkusí a rozumný člověk se z toho poučí pro příště. Po každém přejetí hranic do Rakouska mám pokaždé pocit ,,jiného světa". Jak ve slušnějším chování řidičů, tak v kvalitě silnic. Je to jiný svět než ten náš postkomunistický bordel.

scalla (51) napsal 16.04.2012 v 08:06

Martine, nebudu tvrdit, že každá silnice v německu bude mít asfalt jako na okruhu. Ale po horší cestě než v česku jsem tam nejel. Cesty v německu, případně rakousku jsou lepší v jednom. Když doma sednu k PC a najdu si v mapě zatáčkovitou silnici, pak v německu nebo rakousku se na 90% krásně svezu. Když si podobným způsobem naplánuji cestu v ČR, pak se svezu z 20% a zbytek cesty cvakám zubama (jak motorka poskakuje po hrbolech). Abych neplácal do větru, před lety jsem si projel II/150 z Čechtic do Votic. Hnus. Nedávno se tato silnice kvalifikovala do článku o nejlepších trasách na tomto serveru, tak jsem si myslel, že je opravená. Nezměnilo se nic. Zvlněný asfalt, lopatou uplácané záplaty. Nejlepší trasa? Možná pro enduro. Já bych tady chtěl mít cesty aspoň tak špatné, jako v německu.

krystof-k (1) napsal 16.04.2012 v 07:56

Článek super. Chystám se tam na konci května. Tak se mi hodí tvoje postřehy, ale určitě bych nedal tu cestu na jeden zátah.
Přeju ti pěknou sezónu

Hellborn (21) napsal 16.04.2012 v 07:26

Ty jeskyně můžu jen doporučit - my jsme na ně přišli úplnou náhodou,když jsem byl líný stavět v dešti stan a zvolili jsme náhodný penzion za pár €, ve kterém nám o nich majitelka řekla. :)

Martin.Eden (0) napsal 16.04.2012 v 07:00

Dokáže mě vždy skoro vytočit podobná hláška jako zde. Také jsem jel od Klatov na Železnou Rudu- Bayerische Eisenstein a pak směr na Bodenmais a Zwiesel. Jiný svět? No, myslím si, že silnice na Železnou Rudu je suprová, dobře značená a člověk, pokud je mu skoro padesát může porovnávat. Německo? Výdy mě tam fascinuje to neustálé nahlížení do mapy. Značení není lepší, silnice také nejsou lepší. Jsou prostě jiné. A jel jsem i po bavorských silnicích, za které by se styděla i ta nejhorší polní česká cesta. Takž jiný svět? Ani řidiče bych neporovnával. Mnohdy jsou němečtí řidiči i horší. Všude chleba o dvou kůrkách. Zkušenosti z Rakouska, Německa, Polska, Itálie a Slovinska. A samozřejmě Česka. Jinak nápad na cestu je to super. Jsem prostě patriot křtěný Vltavou.

PietroTedesco (3) napsal 16.04.2012 v 04:05

tak to klobouk dolu,že jsi to dal v takovém počasí od jeskyně domů.My tam byli taky a šli s poslední výpravou.Spali jsme,ale ještě v Rakousku a druhý den domů,ale pršelo taky celou cestu.