K Baltu na Jawe do Polska

Koncetrační tábor Stutthof

Tento koncentační tábor Stutthof musím pochválit oproti Osvětimi perfektně značené tématicky cedule s vysvětlivkami i pro laiky,pití v tom vedru u kasy samozřejmostí.

Vizita Henricha Himlera v tomto koncentračním táboře v  roce 1941.

Gdynskie Muzeum Motoryzacji

Gdynské motocyklové muzeum konečně nadchlo mě i ostatní členy výpravy,příjemná změna po těch koncentračních táborech.

Přímo majitel muzea nás provázel svým muzeem zasvěceně vyprávěl o motocyklech a starých automobilech.

V jeho sbírkách si každý fajnšmekr najde tu svou u které se zastaví trochu dýl.

Zbylo nám tam trošku víc času a toho využil Tjéčko k sehnání dílny kde mu přivařili oko na stupačce,marně jsme pátrali jak se řekne svářečka po polsky,ruština tak poctivě naučená mu tady nebyla nic platná!!

Majitel ocenil naše motorky a mojí při pohledu že tam vůbec dojela!!

Vlčí doupě Hitlera

Vlčí doupě Hitlera na mně udělalo velký dojem svojí velikostí,dnes již bohužel trošku v dezolátním stavu.

Objekty se nacházejí uprosřed lesa už to je dost dobré maskování.

Betonové bloky roztrhané zevnitř řízené na konci války zřejmě procházející armádou .Povrch bloků maskován napodoben mechem, vytvořeným z potěru betonu.

Michal moje pravá ruka našel uprostřed Hitlerových rozvalin jednoho pěkného kozáka houbovitého.

Tj  známý nebojsa a výcvikem otřelým od BIS se vrhnul jako první do rozvalin na vlastní nebezpečí!

Hel - konečně pravý moře

Konečně jsem zahlédl i moře přestal mě z toho pohledu bolet i zub který se ozýval jenom sem tam.

Chlapci z Mentosu mě vymysleli hned přezdívku držgrešle protože jsem neměl sebou žádnou hotovost v zlotych,ale eura a bankovní kartu kterou sice brali na pumpě i ve vetšině restaurací.

Přezdívku dostala i moje modrá Jawa kterou vymyslel přítel Kachna který po cestě sledoval cedule s výkupem šrotu což v polštině na cedulích stálo Výkup nebo Skup Zlomu.Doporučoval mě při další poruše nechat tam Jawu bez velkého trápení utratit na místě za zloty.

Jawu mě přemenovali na zlom!

Ale atrakce a  muzea se platili v zlotych!Tjéčko to hned ocenil slovy že se pokouším projet celým Polskem s tisícovkou.

Malý polský kluci prohánějící se po kempu na svých kolech a kolobrndách jak nás zahlédli s moto měli z nás radost dva si šuškali jak nás mají oslovit a říct si o autogram od cestovatelů z Čech.Moc dobře jsem jim ruzuměl.Udělal jsem ze sebe skromnýho a přistrčil jsem malýho prcka před předsedu Mentosáků at dá samolepku a podepíše.

Malý poláci dostali výtlem když objevili na samolepce Mentosáků dvě píva místo pístů,měly to s podpisem od předsedy.

Kemp Hel dostál svého slova a bylo to opravdu peklo místo ani na motorku nebylo.

Ráno v brzkých ranních hodinách jsme s Michalem těsně před výjezdem zajeli do centra,směnárny ještě měli zavřeno ale bankomat s nevýhodným kurzem fungoval.

Na výjezdu nás odchytil Polský důchodce se slovy že měl taky takovou Jawu,měl radost že nás potkal.

Nabízel nám ubytování,protože byl lehce senilní splet si nás s motorkářema co u něj kdysi byli.

Přece jenom musím zmínit Michala který v jednom nejmenovaném kempu ráno při odjezdu - všichni členové Mentos i Nementos připraveni na svých motorkách k odjezdu kromě Michala,který zjistil že má ztvrdlý chodidla od tvrdé a zničující chůze v Osvětimi nelenil a vyndal pilník a začal si obrušovat kopýtka.

Při tomto pohledu jsem se začal smát, to neunesl psychicky přítel Wampl a pohrozil mě že mě udělá defekt na pneu šroubovákem píchne a přestanu se hned smát.

Bohužel pro něj jsem se začal gebit ještě víc!

Wampl řádí

Předposlední noc byla kritická pro několik členů naší výpravy způsobená unavou z jízd na motorce a pravidelným konzumováním alkoholu.

Což se stalo osudným kamarádovi  zvaný Wampl zvaný nerudný když při nahlížení s předsedou Davidem zvaným  špek,posilněni několika promile alkoholu a asistujícím Zdenkěm Tjéčko rozebírali situaci v klubu vedle nás spících u motorek ve tři ráno.

Wampl si s spletl směr ke svému stanu a zamotali se mu nohy takovým způsobem že upadl Špekovi na jeho Pávíka sednul si do něj jak bábovka do formy prohnul mu víko,shodil mu motorku naštěstí neudělal domino z ostatních motocyklů a nezabil několik nečlenů Mentos.

I po požití  několika promile se dovedl perfektně omlouvat předsedovy.

Špek zvaný předseda to neustál psychicky a chtěl konzultovat fyzicky nečlena Mentos klubu to jest mě jestli promluvím.

Chtěl jsem jim vynadat jestli nejsou normální nás budit v noci,ale s Milanem zvaným kachna jsme dostali výbuch smíchu vidět kajícného Wampla zpytovat svědomí co způsobil.

Tjéčko to ocenil slovy to ste se teda předvedli.

Návrat přes Německo končíme ve Vansdorfu

Návrat přes Německo proběhl v pohodě,ale ve velké rychlosti co nejvíce kilometrů trasu vedl Milan zvaný Kachna.

Musím zmínit hyearchii členů a nečlenů klubu Mentos.

V případě že se večer hodně konzumovalo není problém ráno posunout výjezd o hodinu později dle členů Mentos.

Zapálení cigárka členem Mentos přece to nevyhodim a nepojedu!

Nečlen Mentos sedící na nastartované moto přikusující jablko nebo jakékoliv jídlo je nutné ho zahodit a pokračovat v cestě!

Cíl etapy pivovar Kocour kde mají opravdu dobré speciální pivo dle receptur.

Spaní v lůžkovém voze,které nabízí pivovar Kocour bohužel nemohu doporučit protože je v něm moc vedro a vzhledem k tomu že vám koukají nohy z okýnka moc pohodlné to není a to nejsem žádný čahoun,ale je k tomu dobrá snídaně.

Ještě se musím omluvit členům Mentos Motorbikes klubu jestli někoho uráží co o něm píšu vězte nemyslel jsem to tak.Snažím se jenom zachytit tak jak jsem to cítil.Samozřejmě platim pivo na jejich zdraví!

Návrat z Vansdorfu do Ustí nad Labem není zas tak zajímavý pro to se o něm zmíním jen okrajově,vedli nás Wampl zvaný nerudný a předseda zvaný špek.Cesta bez problémů zastávka na pumpě kousek před Ustí nad Labem  kde se se mnou a Michalem rozloučili toto nejtvrdší jádro z Mentosu.Po několikerém rozloučení a potřásání rukou jsem poznal že i kolega kamarád Wampl změkl.

Stránky na kamárady Mentosáky.