Cesta přes Kavkaz, Pamír a na skok na Altaj

VRÁTIT SE ZPĚT KE ČLÁNKU

jets (522) napsal 25.02.2019 v 16:37

já ty SIM karty nijak nerozporuju, jen prostě konstatuju, že nám je 9/2018 prodali v Murghabe na náš pas naprosto bez problémů...
jestli pojedeš ještě někdy Rusko a pojedeš na jiné motorce, tak si pro jistotu vem nějakou kopii dokladu, že jsi s motorkou opustil jejich celní unii. Klidně doklad o prodeji motorky nebo něco podobného, kámoš byl vloni na hranicích 3 dny, protože s tím měl problém... Rusové jsou na tohle hodně háklivý...

RT01 (0) napsal 24.02.2019 v 21:02

Super výlet super čtení jseš dobrej.

KALUP (32) napsal 24.02.2019 v 20:29

máš můj velkej obdiv za odvahu vyrazit sám na takovou štreku .Děkuju za krásné počtení.

Brukev (850) napsal 24.02.2019 v 17:21

Já obdivuju všechny podobný solocestovatele a jeste vic timto smerem a s tolika KM. Oooobrovskej klobouk a jsem naopak rad, ze sem to stihnul precist nez se mi ve vaně udelali varhánky
Hezke cteni a dekuji

blazin. (16) napsal 24.02.2019 v 14:26

Super informace a také se přidávám s děkovačkou sice se chystám jen do Gruzie, ale i tak za mě cenné info, že pojištění a vyměna peněz jde na hranicích v pohodě a SIM karty asi ve větších městech a ted prosím o radu zkušenější, ty SIMky kupovat kde, v nějakém tabáku apod?? a jakou měnu vzít spíše sebou dolary a nebo eura na výměnu. Díky za info

kremilekhk (0) napsal 24.02.2019 v 12:10

@miluna1 - novej asfakt asi moc nebude . Trochu se opravovalo v UZB a KZN, o rekonstrukci Pamír HighWay v TJ si asi můžeš nechat zdát . Silnice Taldokurgan - Semej prý dávají dokupy, otázka kdy to bude. Pavel (rus co se mnou kus jel) říkal, že ten úsek zatím nic moc, do podrobna jsme to neřešili. KGZ má asfalt docela pěknej.
@banditt - do Čarynského kaňonu nás s moto nepustili. Cesta tam je vyježděná (na druhém konci kaňonu je hodpoda, tak ji tudy zásobují), jako návštěvník tam můžeš pouze pěšky.
V Krasnodaru mam známýho Rusa ( když jsme byli jako turisti na Kavkaze, tam jsme se s ním seznámili a jsme v kontaktu) -> s ním na pivo a původně jsem se měl stavovat u známý v Rostově, proto ten okruh

kremilekhk (0) napsal 24.02.2019 v 11:52

Díky všem za zpětnou vazbu. Naprostý souhlas že by se cestopis dal obohatit a rozšířit o hromadu dílčích příběhů - a že jich bylo. Kdo jsme tam byli, víme to nejlíp. Koncipoval jsem to jako čtení na pár desítek minut + zahrnul jsem tam informace, které jsem vnímal jako užitečné pro ty co tam plánují jet. I to, že místní nekoušou a v případě problému u tebe fakticky zastaví ten první, kdo pojede kolem. Pokud cestopis aspoň pár lidem pomůže při plánování nebo se do toho vžijou při odpolední kávě, tak za mě splnil účel a proto jsem jej psal. Co tam chybí, koho co zajíma, využijme diskuzi k článku nebo pište PM. Třeba někdy dám dokupy celovečerní full version .
@erbe - loni před odjezdem jsem koukal na tvá videa z cesty a byly mi inspirací, máš je moc pěkně zpracovaný. Cestopis máš povedenej, hodně bohatej. Je to o každým, kdo ten příběh jak pojme a sepíše.
@jets
SIM jsme kupovali na letišti ve 2017 bez problémů, 2018 v Panjakentu mi asi v 5ti obchodech řekli že podmínkou je TJ pas. Kousek od Kevronu jsem se ohledně tohoto bavil s jedním průvodcem původem z Dušanbe a ten mi potvrdil, že letos (2018) prodávají SIM pouze místním - údajně z důvodu bezpečnosti vzhledem k sousednímu Afghánistánu.
dočasný vjezd - nechtěli mně pustit z Kazachstánu do Uzbeku, po půl hodině mě vyhodili z celnice (Saryagaš), že bez tohohle papíru mě nepustí ze země a ať si to jedu vyřešit tam, kde mi papír nedali (=Vladikavkaz). Nepomáhalo vůbec nic, neměli zájem to řešit ofiko pokutou ani všimným. Klika byla že 20km vedle byl druhý přechod a tam už se to vyřešilo kapesným v podobě 10 dolarů. Těch pár hodin stresu že tě nepustěj z Kazachstánu bylo výživnejch, prdel jsem měl pěkně staženou.
Musel jsem hospodařit s šesti týdnama. Jop, mít o týden času navíc, nebude to taková honička. Nicméně vyloženě na krev to taky nebylo.

banditt (77) napsal 24.02.2019 v 11:07

Moc pěkný!
Takový stručnější, ale co? Každýho zajímá něco jinýho a kdyby jsi měl uspokojit všechny, tak nepíšeš cestopis, ale knihu. Mě se to líbí
Akorát bych se chtěl zeptat, jestli se dneska už skutečně nedá sjet na motorce do Čarynského kaňonu?
... a proč jsi jel z Gruzie do Kazachstánu přes Rostov místo přes Machačkalu? Vždyť to je děsnej opich a zájížďka?... ale to jen tak pro zajímavost... neber to jako kritiku
Díky za odpověď a hlavně za cestopis

erbe (22) napsal 23.02.2019 v 17:24-2+1

Tyjo ja neviem ako inak, ale mne to príde ako taký zbytočný cestopis. Stručnejšie by sa to dalo napísať asi len ako výčet miest ktorými si prechádzal. Asi by som to bral inak ak by som podobnú trasu neabsolvoval a nenapísal o nej ale virtuálna bodka na mape pri čítaní cestopisu letela po ceste ako zmyslov zbavená.
Každopádne veľa zdaru do ďalších ciest!

FilipTenere (31) napsal 23.02.2019 v 09:59

Skvělý cestopis a krásná trasa Četlo se mi lehce a s radostí. Díky za inspiraci!

Jamaican (0) napsal 22.02.2019 v 22:46

Pěkně napsané, hlavně se mi líbí to shrnutí na konci, super info. Dík

Dopi83 (0) napsal 22.02.2019 v 12:59

Supééér

jirizelva (9) napsal 22.02.2019 v 09:42

Úžasné!

jirkouš (2) napsal 22.02.2019 v 07:51

Moc pěkný, odvaha se do toho pustit se opravdu vyplatila

MarekD (8) napsal 22.02.2019 v 07:30

Obdiv, respekt a nerad přiznávám, že i trochu závist jsou pocity, který mám po přečtení Tvýho skvělýho cestopisu. Taky samocestovatel, ale takovouhle štreku jsem nikdy nejel. Jen sním o cestě domů z Bajkalu, ale zřejmě nikdy nedostanu tak dlouho dovolenou. Přeju Ti ještě spoustu najetých km a šťastný návraty.

jaro27 (78) napsal 21.02.2019 v 19:55

Martin1042 (7) napsal 21.02.2019 v 19:02

Moc pěkně napsané Cesta úchvatná Díky.

Tdicko (32) napsal 21.02.2019 v 18:43

Super, dakujem za 20 minut cestovania. Jeden z najlepsich cestopisov za posledne obdobie.
Mas moj velky obdiv.

PEPA55 (11) napsal 21.02.2019 v 18:37

Perfektní výlet hezky se to četlo klobouk dolů, pěkná porce km a sám, zážitek na celý život jen tak dál

valasek (153) napsal 21.02.2019 v 18:05

Pěkný výlet a dobře se to četlo

Miluna1 (24) napsal 21.02.2019 v 17:37

Diky za inspiraci.!
Hele probíhala tam někde výstavba nebo oprava silnic?
Jestli bude příští rok někde víc asfaltu ?

2lizard (8) napsal 21.02.2019 v 14:33

Pěkný výlet, jen škoda že cestopis psaný trochu stroha, ale i tak

ivano (499) napsal 21.02.2019 v 14:28

Respekt a smekááám . Takový motovýlet a sááám . O takové cestě se mi jen může zdát. I když jsem tam někde už byl v r. 86 jako záááklaďááák z vojny na raketových střelbáááách . Z Val. Mezu vlakem přes Ukrajinu do Moskvy a pak přes Saratov, řeku Volhu, Ašuluk a někde u Astracháni. Ale cestou z vlaku tehdy nebylo vidět nic ...a když náhodou, tak přes stromy, keře a hustý porost lemující koleje jen široko daleko rovina, savana a step.

Drakis (67) napsal 21.02.2019 v 14:19

RESPEKT!!!

Mulis_75 (29) napsal 21.02.2019 v 13:53

Klobouček dolů

STEPEC (0) napsal 21.02.2019 v 13:26

Pěkně se to četlo, nádhera která stojí zato...

31081 (674) napsal 21.02.2019 v 09:52

Paráda .Sen,který se mi asi nikdy nesplní-to bych nedal

jets (522) napsal 21.02.2019 v 09:33-1+1

nám v Tádžiku prodali sim karty úplně v pohodě na náš pas, všechno ofiko...
nerozumím tomu jak je možné že jsi nedostal celní deklaraci při vjezdu, to je to, co se řeší úplně nejvíc při vjezdu do Ruska, vjet bez něj do Ruska, to jsem ještě neslyšel . A hlavně by mě zajímalo jak jste to vyřešili. Můžeš o tom napsat trochu konkrétněji? O vremjeném voze by se daly vyprávět story...
JInak teda mám pocit, že jsi to vzal strašně hopem (cestu i cestopis) a vynechal jsi po cestě hodně hezkých míst. U cestopisu jsem se těšil jak si připomenu místa kde jsem vloni byl taky a než jsem se nadál, tak jsem byl na konci. Škoda, četlo se to celkem dobře a četl bych rád víc...

Rohal (61) napsal 21.02.2019 v 08:49

Bezvadný.
Zatím jsem tu nic lepšího nečetl.

Cáca (5) napsal 21.02.2019 v 08:27

Zkrátka, perfektní!