Sardínie 2014

VRÁTIT SE ZPĚT KE ČLÁNKU

stefan-vtx (4) napsal 28.11.2015 v 22:07

prcek123 (0) napsal 19.10.2015 v 19:00

Nam taky lilo jeden komplet den v druhym tydnu zari. To nejbejvalo. V mobilhomu s notasem to sice slo, ale proto tam nejezdime. Asfalt a tvar zatáček urcite nema konkurenci.

mkcz (18) napsal 11.10.2015 v 22:01

prcek: Ano Akorát poslední tři dny chcalo D A menší problémy s kamarádovou moto, ale o tom až to vše sepíšu. No proti 2014 letos úplná nuda, zaplať pánbůh Jen ten asfalt pořád stejně lepivý a drsný, pivo ujde, moře teplé...

prcek123 (0) napsal 02.10.2015 v 08:27

mkcz: jj, je to správnej týpek. Letos jsi to měl dobrý, bez pádu a problémů?

mkcz (18) napsal 30.09.2015 v 11:19

Jj, byl jsem tam před pár dny pro přední a zmínil se o tobě

prcek123 (0) napsal 12.09.2015 v 13:04

Díky za tip na Marcovo pneuservis, dnes jsem tam koupil zadni gumu s přezutím. Za hodinu tam zvladli asi 5 motorek. Stojany, nářadí, vše perfektní. Pamatuje si tě, i že znovu přijedeš

Tiger1 (-7) napsal 28.05.2015 v 19:45

Velmi pekne napisané a asi aj prežité.
Ale ako servisák by som bol opatrný v používaní toho opraveného kolesa ,podla bezpečnostných predpisov je rovnanie kolies z lahkých zliatin neprípustné .Prvá zmena štruktúry materialu nastala pri náraze,druhá pri jeho rovnaní a žihaní.
Buď opatrný,ja by som to kolo predsa len vymeni za nové.
Veľa pekných zážitkov a mnoho šťastných kilometrov.

gagarin54 (0) napsal 07.05.2015 v 11:12

úžasný článek, až mi slzy smíchy tekly (i když uznávám, že na místě to taková legrace nebyla). Musím nechat přečíst manželovi a snad mi projde, že jsem ho kvůli tomuto komentáři zaregistrovala

mkcz (18) napsal 04.05.2015 v 23:11

Díky

Castvaj (9) napsal 03.05.2015 v 23:19+1

ahoj, tohle je jeden z nejlepších cestopisných článků, který jsem tu za poslední roky četl. a kdoví, jestli ne ten nejlepší jen tak dál - a míň kritických situací, samozřejmě!

automotocerveny (0) napsal 26.04.2015 v 22:14

Velmi dobře se to čte, umíš poutavě psát, škoda, že víc nefotíš. Byli jsme tam ve stejném termínu, ale odjeli jsme myslím 20.9. 2014. Počasí nemělo chybu, koupání v teplém moři každý den a oproti tobě i v 20 členné bandě, ani jeden problém. Gumy jsme měli nový a samozřejmě vzorek zůstal u Sardů.

Dan69 (1) napsal 24.04.2015 v 22:42+1

S křížkem po funuse, ale nedá mi to, abych se taky nepřidal. Moc hezký čtení, teda až na peripetie s motorkou. Něco podobného, možná ve stejném pneuservise, jsme řešili před dvěma lety- vibrující přední kolo. Pomohla až výměna téměř nové pneu za novou- asi na 15 km Pak se vše opakovalo Po 6 Sardinkách v červnu, letos se soudružkou přemýšlíme o podzimním termínu, ale teprve se uvidí. Jedno je však jistý, lepší místo než Sardinie, nikde není! (Lze o tom diskutovat, možná i nesouhlasit, ale...)
Tak se tam třeba někdy potkáme...

Clint. (77) napsal 24.04.2015 v 00:14

pecka,velmi dobře se to čte,u žetonů jsem se zasmál,jak už dlouho ne ,perfektní,už dlouho jsem nezhltnul takhle článek s nadšením,tak že díky,přeju ti mnoho úspěchů do budoucích km

spajazacatecnik (30) napsal 23.04.2015 v 22:20

Moc hezký článek!
My se vrátili ze Sardosky předevčírem... Bohužel jsme z trajektu pri zpatecni cestě vyndali jednu motorku s hodně měkkým kolem. Pak jsme pochopili, co znamená v Itálii "odži Dimani" - dnes je neděle. Po 6-ti hodinách hledání pneuservisu nás zachránil Umberto - motorkář. Ubytoval nás u kamaráda - motokrosare a ten uz nam zajistil novou duši.

mkcz (18) napsal 22.04.2015 v 23:25

Díky všem za komentáře, potěší

Samozřejmě s kamarádama a autem s vlekem je to daleko jistější, cokoliv se stane je jednodušší. Především lze eliminovat jedno velké nebezpečí samotářského ježdění a to, že člověk opustí i se strojem vozovku a může s banálním zraněním umřít pár metrů od silnice protože o něm prostě nikdo neví.

Zase až tak strašné jak se to může zdát to nebylo, teď už se docela bavím když si vzpomenu. Vždyť se vlastně stala jen malá nehoda bez zranění a banální technická závada. Ale je fakt, že když jsem měl v ruce ten ventilek tak jsem myslel, že mě trefí šlak. Vzteky Ale je to pořád civilizace, žádná divočina. Funguje GSM síť a člověk se má na koho obrátit s žádostí o pomoc. Já bych třeba absolutně neměl koule na to se pustit někam na východ sám.

Slávek: Jj, myslel jsem si to a byl jsem pevně rozhodnutý tam nalít cokoliv jakmile by blikl snímač tlaku. Díky.

kozka: Literární vzor? Kdysi jsem hodně četl, teď už tolik času není, ale jestli se mi něco líbilo a zdá se mi to být nedostižné, tak je to styl dvou borců odsud, jeden napsal dva cestopisy o Vandru Saharou a druhý s dokonalým dialektem Nejlepšije Albanyje. Neskutečná zábava pro mne při čtení.

o5zpět: opravené kolo je na fotce 49. Fotil jsem to až doma, ale místo poškození je prakticky ve středu záběru. A zrovna dnes jsem dokončil opravu kola úplně...

Jezdím na motorce jen pár let, předtím jsem jezdil na kole a vlastně díky kolu a Sardínii jsem objevil kouzlo motocyklu. A nic lepšího než poježdění nalehko po tamních silnicích jsem nezažil. Letos doufám pojedu zase. Tak třeba se někde potkáme. Užívejte.

MedaSV (56) napsal 22.04.2015 v 18:32

No teda štěstí v neštěstí...ale jinak pěkně a zábavně napsaný Vyrážime tam za měsíc, 4 moto na vleku, tak mě to ještě víc navnadilo-dobrý fotky

Slávek-TDM (129) napsal 22.04.2015 v 16:01

No jak to rikaj Francouzi: Le Pech
Jinak s tim olejem do BMW jsi se nemusel trapit, staci jakejkoliv automobilovej olej. Prevodovku mas zvlast a spojka je sucha.

AliFZS1000 (21) napsal 22.04.2015 v 14:11

Je vidět, že jedeš podle pravidla "Co nás nezabije, to nás posílí "
Díky za tip, chystám se tam taky, ale kvůli úspoře času s přesunem na vleku. Hodně štěstí na další cesty

kozka (66) napsal 22.04.2015 v 08:05

Velmi dobře se to čte! Máš nějaký vzor - myslím literární?

P.S. Tyjo, s tím ventilkem - úplně se mi udělalo nevolno...

iman (25) napsal 21.04.2015 v 22:17+1

Človeče tak to som sa ozaj pri čítaní nasmial ale v reále to z tvojho pohľadu asi až také zábavné nebolo. V každom prípade veľmi dobre napísané. Dúfam že motorkársku smolu si si už vyčerpal a už si budeš jazdu a výlety iba užívať.

MarekDUC (4) napsal 21.04.2015 v 20:41

Vyborny clanek

bin_Ládin (1) napsal 21.04.2015 v 15:57

o5zpět -fotka opraveného ráfku tam je

mikni (103) napsal 21.04.2015 v 11:36

Hezky jsi to sepsal,ale tolik smůly ti nemohl přát ani největší nepřítel,příště se to povede,nedej se!

o5zpět (44) napsal 21.04.2015 v 10:51

dobrý, jen škoda že tu není fotka opraveného ráfku

pagliaorba (64) napsal 21.04.2015 v 10:26

Krásné čtení ...

championn (0) napsal 21.04.2015 v 10:09

Skvěle napsáno, vždycky to nejde podle představ ;)
Přeji více štěstí do dalších motozážitků a pro příště už bez nálepky UNLUCKY BOY ;)

Košo (45) napsal 21.04.2015 v 09:53

Ahoj, moc hezké..a štěstí v neštěstí..Byli jsme tam v stejnou dobu / dva roky po sobě/. Pluli jsme do Olbie. Pět moto a dvě plechovky. Bydleli jsme v Porto Ottiolu.
Pavel

georgeCZ (1) napsal 21.04.2015 v 09:38

Moc pěkný cestopis a docela si mě nahlodal.

31081 (674) napsal 21.04.2015 v 09:02

Perfektně popsané,přečet jsem to jedním dechem,opravdu dobrodružství,ale hlavně že to štěstí bylo!

Rubi (45) napsal 21.04.2015 v 08:53

Hezky napsané,ale opravdu pěkná prekérka,hlavně,že vše dobře dopadlo.

Předchozí
1 2