Přes Alpy k moři

VRÁTIT SE ZPĚT KE ČLÁNKU

vlk34 (0) napsal 20.01.2010 v 21:49

príííííma výlet,jen tak dál přátelé

alterego (20) napsal 16.01.2010 v 12:03

mooc pěkný článek

-LOTR- (2) napsal 16.01.2010 v 00:38

Sema> paráda, to jsem chtěl vědět , díky moc

Sema (20) napsal 15.01.2010 v 23:54

A v lijáku po 700 kilometrech bych se na nějakej průsmyk vybodnul a mazal dál tunelem..

Sema (20) napsal 15.01.2010 v 23:52

Vypadá to asi tak, že na směrový tabuli před posledním možným sjezdem je pro přímý směr značka, co vypadá jako zákaz vjezdu a v tom bílym je nápis MAUT..

-LOTR- (2) napsal 15.01.2010 v 23:41

A užiješ proč by ne... Však já nerad dálnice

//www.youtube.com/watch?v=N_u4PK9xuU4
//www.youtube.com/watch?v=flX1NlugePc
//www.youtube.com/watch?v=49sen89vdQc
//www.youtube.com/watch?v=jCuWmE-3vWk

apod.

-LOTR- (2) napsal 15.01.2010 v 23:26

No jasný pánové, ale má to jeden háček, o tom tunelu vím o de dneška, v lijáku jsem nad tím neuvažoval (ani jsem se v něm jistě dozajista neusušil, kord když chcalo celý den) a po té denní porci 730km taky ne. A ani mi to nějak nepřišlo. A to že jedu Rakousko po dálnici má význam v tom, že to byla pouhá přejezdní země, italský passa jasnačka, jako ty jejich italský benzínky bez obsluhy na karty i drobáky.

Jinak díky, teď je mi jasný, že to bylo za tunel, jako mi to došlo nějak i tak samo , co jsem to dopsal.

Jo a značky sleduji hlavně zákazové o cestu se stará svině GPS.

Sema> Jak ta dopravní značka pro ušetření peněz vypadá ???

Pivko (85) napsal 15.01.2010 v 21:39

SiSpo: Už jsi dost velký ,měl bys už vyrazit do světa ať víš ,že za parádu se platí. V Italii mají ale,průsmyky ,sedla zdarma ,skuz to třeba prvně tam ať ušetříš za mýto.Na motorce se po dálnici moc nejezdí,to je jen na nutný rychlý přesun.Tak hodně zdaru všem co teprve začinají.

Sema (20) napsal 15.01.2010 v 20:46

SiSpo>Rozhodně, většina rakouských dálničních tunelů je zpoplatněna.. Dálniční známkou zaplatíš jízdu po dálnici a za tunely si extra připlatíš. Vyjímek moc není, takže pokud chceš ušetřit peníze, musíš na označeném místě sjet z dálnice(ale označené to mají dobře), hory překonat průsmykem a za ním se vrátit na dálnici. Ceny za tunely se pohybují mezi cca. 5 až 12E, víc jsem myslím neplatil nikde. Ale na motorce si ty průsmyky aspoň užiješ, v dávnověku jsme na nich trápili stodvácy při objevování dálek, to bylo něco

-LOTR- (2) napsal 15.01.2010 v 18:46

Tomash a je možný mít zpoplatněný dálniční tunel v Rakousku? Fakt tam byli mítnice se šraňkama jak v Itálii.

Tady odkaz na fotku s mítnicema, jsme se tam točili do protisměru , aby jsme mohli sjet napravo do St.Michael im Lungau. (tam když koukneš na tu odbočovací komunikaci, je tam bouda a tak nás to stejnak zkasírovalo - že by za tunely???)

//maps.google.co.uk/maps?ie=UTF8&ll=47.09391,13.610387&spn=0.007655,0.01929&t=k&z=16

Itálie na zabití, ale když dostaneš ten turniket, dá se projet přes závoru s dvěma motorkama součastně, ne že by se projížděla každá takto, ale jedna jednou se ve večerních hodinách takto projeta , ušetříno cca 400,- Kč na naše.

Hnilda (36) napsal 15.01.2010 v 17:16

Krásné čtení,skoro jsme jeli stejnou trasu takže vím o čem tady píšeš letos tam jedem znovu na 5 dní.

t.o.m.a.s. (0) napsal 15.01.2010 v 14:09

Pěkný výlet. Máte super udržované stroje. t.o.m.a.s.

MartinED250 (18) napsal 15.01.2010 v 13:49

A s Jawou u moře.. //ed250.rajce.idnes.cz/Jawa-dovolena_MUFATEAMU_2008/

MartinED250 (18) napsal 15.01.2010 v 13:46

//ed250.rajce.idnes.cz/S_Jawou_po_strechach_Alp%2C_aneb_vysokohorska_turistika_na_sestnactkach_kolech.._o/

MartinED250 (18) napsal 15.01.2010 v 13:46

Teď se podržte... V Itálii jsem na dálnici platil navíc i za přívěsný vozík (Páva)za moto. Neměla ho v tabulkách a tak nám napočítala jako za malý příves za auto..

Tomash (2) napsal 15.01.2010 v 12:32

to SiSpo: Já jsme projel Rakousko několikrát (cesty do Francie, Slovinska, Chorvatsko...) a nikdy jsem se nesetkal se zpoplatněním DÁLNIČNÍCH úseku mýtem (mluvíme tedy POUZE o Rakousku, Italy bych zabil).

V Rakousku si koupíš známku (vloni za cca 4,5€ na 10 dní) a na dálnicích máš vystaráno. Extra jsou zpoplatněny pouze některé horské silnice, které jsou finančně náročnější na údržbu. Jsou to zpravidla sedla, která se dají objet jinou cestou, ale my požitkáři to přeci objíždět nebudeme, že? Zpoplatněny jsou také některé veliké tunely ale u těch platí to samé, čili je možné je objet po bezplatné komunikaci (Karawanken...)

Tomash.

//jinak pěkně napsáno. Oceňuji věcnost a určitý nadhled.

Brejn (0) napsal 15.01.2010 v 11:40

Chci se optat na to myto, kdyz to stalo 8 Euro, tak to pocitam bylo za vsechny 3 motorky zejo? Jinak by to byla desna palka.

-LOTR- (2) napsal 15.01.2010 v 10:02

A co rakouská dálniční známka - využili jste ji?

Já totiž měl vzato, že když jí budu mít můžu frčet z vesela po dálnice a oni tam mají i brány na výběr mýta... Nebo se mejlím? Alespoň tak nějak jsem to u nich pobral...

650ccm (88) napsal 15.01.2010 v 09:21

Neděle 13.9.2009 - stoupám na Granatspitz. Do 2600 m.n.m přeprchá, výše poletuje sníh. Odpoledne na ledovci už pomalu roste vrstva nového sněhu.
Pondělí 14.9.2009 - nemohu otevřít okno na chatě, které se otevírá ven - venku napadlo cca 30-50 cm nového sněhu a stále hustě sněží. Voláme do Uttendorfu - silnici na Einzigerboden se nepodařilo udržet a je nesjízdná.
Úterý 15.9.2009 - modrá obloha, psí zima, vichr. Nad 1200 metrů všude sníh.

Jo chlapci - měli jste krásný výlet a ujeli jste domů na poslední chvíli